Recenze a test Electrolux EUS89TM | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Electrolux EUS89TM

87,1 % Celkové hodnocení

v kategorii Klasické vysavače

Klady

  • Velmi tichý
  • Vhodný na všechny typy podlah
  • Indikátor zanesen filtru

Zápory

  • Lehce vyšší hmotnost
8 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Sáčkový vysavač Electrolux EUS89TM z vyšší cenové kategorie ocení ti z vás, kteří hledají velmi tichý model. Tento kousek se pyšní hlučností 58 dB, průměrně přitom hlučnost dosahovala v prosinci 2018 ž k hranici 74 dB. Potěšit může jistě mnoho uživatelů také dosah 12 m, který není zase tak obvyklý. Díky němu nebudete nuceni často přepínat vysavač do jiných zásuvek po místnosti. Pokud si nejste jisti, zda budete nový vysavač používat na koberce nebo tvrdé podlahy, bude se hodit, že jde o univerzální model, který zvládá skvěle obojí. Je vhodný také do domácností s alergiky, vyfukovaný vzduch bude totiž čistý.

Protože jsme přesvědčeni o tom, že některé uživatele bude zajímat také spotřeba a s tím spojené náklady na provoz, považujeme za důležité zmínit i tyto faktory. Za provoz jedenkrát týdně při vysávání plochy okolo 87 m2, zaplatíte za rok asi 97,6 Kč, což je o deset korun méně oproti tehdejšímu průměru. I objem sáčku 3,5 l je víceméně průměrný.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

63 % Sáčkový, 37 % Bezsáčkový
Výrobce

Electrolux

20 % Sencor, 13 % Hoover, 13 % Kärcher, 13 % Electrolux, 13 % ETA, 13 % Rowenta, 7 % Miele, 4 % Concept, 2 % Bosch, 2 % Philips
Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

3,5

3,28
Délka napájecího kabelu (m)

9

6,61
Filtr

Omyvatelný Allergy Plus Filter

Akční radius (m)

12

9,36
Energetická třída

A

54 % A, 13 % B, 9 % C, 4 % A+, 4 % A++, 2 % D, 2 % A+++, 11 % Neuvedeno
Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

65 % A, 13 % D, 7 % B, 4 % E, 2 % C, 9 % Neuvedeno
Třída účinnosti vysávání koberců

B

33 % A, 26 % C, 24 % D, 4 % E, 2 % F, 2 % B, 9 % Neuvedeno
Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

83 % A, 4 % B, 4 % C, 9 % Neuvedeno
Příkon (W)

750

735,65

Vybavení, rozměry a funkce

V kategorii vybavení a funkcí si vede model Electrolux znamenitě. Má standardní výbavu a funkce, mezi které patří malá hubice, navíjecí kabel, regulace výkonu, ale disponuje také indikátorem zanesení filtru. Díky němu budete mít přehled, zda není příliš zanesený a nezhoršuje kvalitu vyfukovaného vzduchu zpět do prostoru kvůli prachovým částicím. S indikátorem budete upozornění, kdy je ideální čas jej vyměnit. Nesetkáte se tak jedině s turbokartáčem, ten ale nemá nadpoloviční většina testovaných modelů. Velikostí jde o průměrný model, víceméně odpovídá průměru také hmotnost 5,9 kg, která ale nemusí být ideální pro manipulaci pro děti či starší osoby.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

70 % Ano, 26 % Ne, 4 % Značka na nádržce
Regulace výkonu

Ano

78 % Ano, 22 % Ne
Hubice na tvrdé podlahy

Ano

87 % Ano, 13 % Ne
Malá hubice

Ano

89 % Ano, 11 % Ne
Turbokartáč

Ne

63 % Ne, 37 % Ano
Měkčená kolečka

Ano

85 % Ano, 13 % Ne, 2 % Neuvedeno
Navíjecí kabel

Ano

91 % Ano, 9 % Ne
Výška (cm)

26,6

28,19
Šířka (cm)

30,8

30,32
Délka (cm)

40,2

40,05
Hmotnost (kg)

5,9

5,37

Naše hodnocení a závěr

Vysavač Electrolux EUS89TM můžeme doporučit jak do menších bytů, tak také do rozlehlejších domů, má totiž velký dosah od zásuvky. S tímto modelem bez problémů vysajete tvrdé podlahy i koberce, pyšní se také vynikající filtrací, díky které zpět do místnosti neproniknout téměř žádné prachové částice. Čistotu vyfukovaného vzduchu mžete po celou dobu užívání zajistit kontrolou filtru – ta bude opravdu jednoduchá díky indikátoru zanesení filtru. Výhodou je samozřejmě také nižší hlučnost. V kategorii vybavení a funkcí obstál vysavač skvěle. Ještě o něco lépe je potom vybavený model z vyšší cenové kategorie Miele C3 TotalCare EcoLine, u kterého najdete například turbokartáč.Toužíte-li ale naopak po kvalitě za rozumnou cenu, neměli byste přehlédnout Electrolux EUS8X3CB.

8 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Electrolux EUS89TM | Hodnocení: 87,1 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá a testuje domácí spotřebiče spojené s úklidem. I proto se právě věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poskytne informace o tom, na co se zaměřit při výběru, jestli zvolit raději sáčkový či bezsáčkový vysavač, jaký filtr je nejlepší a jaké funkce by vysavači neměly chybět. Kromě vysavačů se u nás věnuje i jiným spotřebičům, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Electrolux EUS89TM

Electrolux EUS89TM

8 000 Kč Orientační cena