Menu

Electrolux EUS8ANIMAL – Recenze, testy a srovnání

87,5 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší klasické vysavače

Klady

  • Velmi tichý model
  • Zvládá skvěle všechny typy podlah
  • Špičková výbava
6 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Sáčkový vysavač Electrolux EUS8ANIMAL je vhodný pro použití nejen na tvrdých podlahách, ale také na kobercích. V době psaní recenze (prosinec 2018) byla většina vysavačů hodnocena v případě účinnosti vysávání koberců známkou D, nejsou tedy vhodné například pro koberce s delším vlasem. V tomto případě bychom se se známkou B nebáli produkt společnosti Electrolux na zmiňované koberce používat. Díky dosahu od zásuvky 12 m, což byl tehdy jeden z největších dosahů, průměr se přitom pohyboval o více než 2 m níž. Jde o ideální kousek i do velkých prostorů, objem 3,5 l je vhodný ideálně do domů o rozloze okolo 150 m2.

Pokud hledáte opravdu tichý vysavač, je zbytečné hledat dál. S hlučností 58 dB je tento téměř nepřekonatelný. Pro srovnání – tehdejší průměrná hladina hlučnosti se pohybovala okolo 74 dB, rozdíl je tedy opravdu znatelný. Také v případě nákladů na provoz musíme produkt pochválit. Ročně vás bude stát asi 97,6 Kč, průměrně byste zaplatili sice jen asi o 10 korun více, pokud ale vysáváte často, každá ušetřená koruna se počítá. Nakonec bychom rádi zmínili ještě fakt, že jde o ideálního kandidáta do domácností s alergiky.

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

Výrobce

Electrolux

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

3,5

Délka napájecího kabelu (m)

9

Filtr

Omyvatelný Allergy Filter Plus

Hlučnost (dB)

58

Akční radius (m)

12

Energetická třída

A

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

Třída účinnosti vysávání koberců

B

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

Příkon (W)

750

Vybavení, rozměry a funkce

Řadě vysavačů z celého srovnání vždy některý prvek z výbavy chyběl, a i když šlo mnohdy o spíše nepodstatné prvky, mile nás překvapilo zjištění, že tento vysavač má všechny hodnocené funkce a veškerou výbavu. Mezi zmiňované méně častější patřil indikátor zanesení filtru a turbokartáč. Ulehčují práci, nicméně v době tvorby této recenze je mělo opravdu jen malé procento modelů, proto jsme na tyto dva prvky při hodnocení nekladli velkou váhu. Kromě těchto vychytávek se ale můžete spolehnout na standard v podobě regulace výkonu, malé hubice, navíjecího kabelu nebo indikátoru plnosti sáčku.

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

Regulace výkonu

Ano

Hubice na tvrdé podlahy

Ano

Štěrbinová hubice

Ano

Turbokartáč

Ano

Měkčená kolečka

Ano

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

26,6

Šířka (cm)

30,8

Délka (cm)

40,2

Hmotnost (kg)

5,9

Naše hodnocení a závěr

Electrolux EUS8ANIMAL je v řadě ohledů na špičkové úrovni. Má nadstandardní výbavu, šetří energii, patří mezi nejtišší modely na trhu. Díky velkému dosahu bychom se jej nebáli doporučit ani do rozlehlejších domácností, objem sáčku 3,5 l je obecně doporučován do domácností okolo 150 m2. Pokud se nechcete omezovat tím, jaké typy podlah v domácnosti upřednostnit, jde o skvělou volbu, Tento model zvládne totiž jak tvrdé podlahy, tak koberce. Hledáte-li levnější model pod hranicí 5 000 Kč, doporučit bychom vám mohli například Hoover TE80PET 011, který je sice hlučnější, ale zato je jedním z nejúspornějších z celého srovnání.

6 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Electrolux EUS8ANIMAL | Hodnocení: 87,5 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá a testuje domácí spotřebiče spojené s úklidem. I proto se právě věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poskytne informace o tom, na co se zaměřit při výběru, jestli zvolit raději sáčkový či bezsáčkový vysavač, jaký filtr je nejlepší a jaké funkce by vysavači neměly chybět. Kromě vysavačů se u nás věnuje i jiným spotřebičům, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Electrolux EUS8ANIMAL

Electrolux EUS8ANIMAL

6 000 Kč Orientační cena