Recenze a test Electrolux Pure D9 PD91-ANIMA | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Electrolux Pure D9 PD91-ANIMA

95,1 % Celkové hodnocení

Ke zvířatům v kategorii Klasické vysavače

Klady

  • Velký objem sáčku
  • Velký dosah při vysávání
  • Účinná filtrace

Zápory

  • Poměrně těžký
  • Vyšší cena
  • Dražší příslušenství
7 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Na vysavači Electrolux rozhodně musíme vyzdvihnout energetickou třídu A+, které v našem srovnávacím testu v listopadu 2018 dosáhlo jen málo produktů. Ani tak nebyly ostatní modely pozadu, u většiny totiž narazíte na energetickou třídu A. Průměrná částka za roční provoz vysavačů v celém srovnání dosahovala 110 Kč, s modelem Electrolux Pure D9 PD91-ANIMA zaplatíte jen asi 85 Kč (v roce 2018), rozdíl je tedy opravdu znatelný. Tento vysavač však v době recenzování dosáhl vrchních příček také díky objemu sáčku. Pět litrů je poměrně velký nadstandard, na který narazíte zřídka. Díky tomu, a také díky dosahu od zásuvky, bude ideální i do velkých rodinných domů.

Z dalších parametrů je potřeba zmínit třídy účinnosti vysávání koberců a tvrdých podlah, v obou případech si model vede ukázkově a získal známku A. Jde o univerzálního pomocníka, se kterým se nemusíte nijak omezovat a přemýšlet, zda zvládne i koberec s hustým a delším vlasem. V neposlední řadě bude jistě mnohé zajímat účinnost filtrace. O ni se nemusíte strachovat, tento produkt je vhodný do rodiny s dětmi i lidmi s dýchacími obtížemi. Nakonec hlučnost 69 dB není něco, za co bychom mohli vysavači Electrolux strhávat body, jde o hodnotu pohybující se pod průměrem o téměř 6 dB. Při velmi častém, i denním, vysávání tak věříme, že vám zmíněná hlučnost nebude vadit a rušit další obyvatele domácnosti, případně sousedy v bytovém domu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

63 % Sáčkový, 37 % Bezsáčkový
Výrobce

Electrolux

20 % Sencor, 13 % Hoover, 13 % Kärcher, 13 % Electrolux, 13 % ETA, 13 % Rowenta, 7 % Miele, 4 % Concept, 2 % Bosch, 2 % Philips
Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

5

3,28
Délka napájecího kabelu (m)

9

6,61
Filtr

Omyvatelný Hygiene Filter

Hlučnost (dB)

69

73,22
Akční radius (m)

12

9,36
Energetická třída

A+

54 % A, 13 % B, 9 % C, 4 % A+, 4 % A++, 2 % D, 2 % A+++, 11 % Neuvedeno
Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

65 % A, 13 % D, 7 % B, 4 % E, 2 % C, 9 % Neuvedeno
Třída účinnosti vysávání koberců

A

33 % A, 26 % C, 24 % D, 4 % E, 2 % F, 2 % B, 9 % Neuvedeno
Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

83 % A, 4 % B, 4 % C, 9 % Neuvedeno
Příkon (W)

550

735,65
Sací výkon (W)

215

208,43

Vybavení, rozměry a funkce

Výsledky v kategorii vybavení a funkcí jsou u modelu Electrolux téměř stoprocentní. K dokonalosti mu chybí jen indikátor zanesení filtru, což je však záležitost, kterou najdete u klasických vysavačů jen sporadicky, proto nejde o velké negativum. Naopak oceňujeme, že výrobce tomuto modelu přidal do výbavy turbokartáč, který také nepatří mezi standard. Spolehnout se však při vysávání můžete také na hubici na tvrdé podlahy, malou hubici, regulaci výkonu, nebo třeba měkčená kolečka. Indikátor plnosti nádoby vám napoví, až se sáček naplní a bude jej potřeba vyměnit. Navíjecí kabel ocení uživatelé, kterým se celých 9 m nechce smotávat manuálně.

Až na délku vysavače, která v tomto případě (51 cm) testový průměr 40 cm celkem výrazně pokořila, se vysavač drží standardních hodnot, nebo se pohybuje dokonce pod nimi. Nepatří k nejlehčím, naopak průměr 5,59 kg přesahuje tento kousek téměř o dva kilogramy. Pro časté přenášení do schodů je tak vysavač poměrně nepraktický.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

70 % Ano, 26 % Ne, 4 % Značka na nádržce
Regulace výkonu

Ano

76 % Ano, 24 % Ne
Hubice na tvrdé podlahy

Ano

87 % Ano, 13 % Ne
Štěrbinová hubice

Ano

91 % Ano, 9 % Ne
Turbokartáč

Ano

63 % Ne, 37 % Ano
Měkčená kolečka

Ano

85 % Ano, 13 % Ne, 2 % Neuvedeno
Navíjecí kabel

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Výška (cm)

24

28,19
Šířka (cm)

30,5

30,32
Délka (cm)

51

40,05
Hmotnost (kg)

7,1

5,37

Naše hodnocení a závěr

Model Electrolux Pure D9 PD91-ANIMA nebude v případě počáteční vklad možná lákavý pro řadu uživatelů, pravdou však je, že se investice v tomto případě opravdu vyplatí. Za částku okolo 7 200 Kč se vám do rukou dostane vysavač, který v řadě parametrů dosahoval nejlepších hodnot z celého srovnávacího testu. Patří k tichým, energeticky nejméně náročným a je vynikající v případě vysávání tvrdých podlah, ale i koberců. Hodí se do velkých prostorů. Z výbavy mu nechybí nic zásadního, naopak má navíc turbokartáč pro snazší údržbu potahů. Pokud byste ale přeci jen chtěli zvolit levnější variantu, zajímavým modelem by pro vás mohl být Electrolux EPF61RR.

7 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Electrolux Pure D9 PD91-ANIMA | Hodnocení: 95,1 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá a testuje domácí spotřebiče spojené s úklidem. I proto se právě věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poskytne informace o tom, na co se zaměřit při výběru, jestli zvolit raději sáčkový či bezsáčkový vysavač, jaký filtr je nejlepší a jaké funkce by vysavači neměly chybět. Kromě vysavačů se u nás věnuje i jiným spotřebičům, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Electrolux Pure D9 PD91-ANIMA

Electrolux Pure D9 PD91-ANIMA

7 000 Kč Orientační cena