Vysavač Electrolux ZPFCLASSIC - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Electrolux ZPFCLASSIC

80,9 % Celkové hodnocení

v kategorii Klasické vysavače

Klady a zápory

  • Dobrý poměr cena/výkon
  • Dobře vysává tvrdou podlahu
  • Nadprůměrná hlučnost
2 400 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Vysávání tvrdých podlah není nic, s čím by si v dnešní nejlepší vysavače neporadily a tento není výjimkou, ve vysávání tvrdého podkladu si vede skvěle. U koberců to běžně bývá o něco horší, což je opět i případ toho vysavače. Ale i tak dokáže obstojně vysát koberec s nižším vlasem. Pokud ovšem budete vysávat hlavně koberce a to i vysoké, je lepší se řídit podle třídy vysávání koberců a brát vysavač s třídou A nebo B. Nezáleží však jen na třídě, pokud vás například vysavač bude rušit při vysávání svojí nadměrnou hlučností, určitě je to špatně. U tohoto kusu se toho ale bát nemusíte, přestože není nijak tichý (v době psaní recenze má hlučnost nad průměrem dvaceti testovaných vysavačů), hlučnost 77 je stále běžná a není to nic co byste od vysavače nečekali. Délka kabelu je mírně podprůměrná a to stejné platí pro akční radius, málokdo ale využije více než 9 metrů vysávání od zásuvky, to znamená, že i s ZPFCLASSIC byste si měli při běžném vysávání bytu vystačit bez neustálého přepojování do jiné zásuvky.  

Vysavač je to každopádně úsporný a jeho provoz vás bude stát přibližně na 101 korun ročně. Energetickou třídu má A a jeho příkon 700 W v souvislosti s ostatními parametry ukazuje, že je konstrukčně vysavač vyřešen dobře a nepotřebuje zbytečně velký příkon pro dostatečně účinné a silné vysávání. Vyfukovaný vzduch přechází přes omyvatelný HEPA filter Hygiene 12 a vychází dobře vyčištěný a s minimem prachových částic.

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

Výrobce

Electrolux

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

3,5

Délka napájecího kabelu (m)

6

Filtr

Omyvatelný Hygiene Filter 12

Hlučnost (dB)

77

Akční radius (m)

9

Energetická třída

A

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

Třída účinnosti vysávání koberců

C

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

Příkon (W)

700

Vybavení, rozměry a funkce

Z vybavení chybí například indikátor zanesení filtru, ale plnost sáčku vám vysavač indikovat bude. Výkon můžete regulovat podle potřeby. Z příslušenství mu chybí jen turbokartáč nutný pro dokonalé vysávání koberců, ale celkově, se co se výbavy týče, jedná o mírný nadprůměr.

Hmotnost je pod průměrem na 5,76 kilogramech. Jedná se tedy o poměrně lehký vysavač a i rozměry vám můžou oproti průměrným hodnotám naznačit, že je spíše drobnější. 

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

Regulace výkonu

Ano

Hubice na tvrdé podlahy

Ano

Malá hubice

Ano

Turbokartáč

Ne

Měkčená kolečka

Ano

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

23,8

Šířka (cm)

29,3

Délka (cm)

44,1

Hmotnost (kg)

5,76

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé nejčastěji poukazovali na zvláštní systém uchycení příslušenství na rukojeť vysavače, ocenili by spíše přihrádku na příslušenství. Kladně hodnotí nízkou cenu za poměrně dobrou kvalitu, i výkon vysavače a to i na kobercích, díky příslušenství pro lepší vysávání koberce. Někteří ho považují za hlučný a někteří zase za velmi tichý. U toho je nutno zmínit, že záleží na tom, jak vysoký výkon vysavači nastavíte, a navíc – pocity z hluku jsou velmi subjektivní i podle zkušeností s předchozími vysavači. My vám můžeme říct, že rozhodně nejde o ultra tichý vysavač, po takových se musíte podívat jinde v našem testu, nejtišší recenzovaný vysavač měl 61 dB.

Naše hodnocení a závěr

ZPFCLASSIC od známého výrobce vysavačů Electrolux dobře vysaje tvrdou podlahu a relativně dobře si poradí i s kobercem, i když na koberce máme v testu jiné borce. Ti jsou ale mnohem těžší i dražší, takže tento vysavač může být dobrá varianta s příhlédnutím k ceně, která může ještě více spadnout v období slev a výprodejů. Nemusíte se bát ani špatných filtrů, i přes podprůměrnou cenu má tento vysavač kvalitní filtraci i nízkou spotřebu.

2 400 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Electrolux ZPFCLASSIC | Hodnocení: 80,9 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je v našem týmu seniorním redaktorem a hlavou týmu testerů. Protože se zaměřuje právě na testování vysavačů, jejich problematice velmi dobře rozumí. V článku vám vysvětlí například rozdíl mezi HEPA a EPA filtry, ale také proč dle našich testů záleží spíše na těsnění vysavače než na typu filtru. Jeho články a recenze najdete i u aku tyčových či robotických vysavačů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Electrolux ZPFCLASSIC

Electrolux ZPFCLASSIC

2 400 Kč Orientační cena