Vysavač Electrolux ZUODELUXE+ - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Electrolux ZUODELUXE+

86,2 % Celkové hodnocení

v kategorii Klasické vysavače

Klady a zápory

  • Tichý chod, úspornost
  • Vysává dobře tvrdé podlahy i koberec
  • Vyšší hmotnost 8,5 kg
8 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Sáčkový vysavač Electrolux ZUODELUXE+ ze všech hodnocených vysavačů nabízí v době psaní této recenze, v únoru 2017, největší objem sáčku. S kapacitou 5 l si hravě poradí i s většími prostory bez nutnosti často měnit sáček. Vysavač velmi dobře vysává tvrdé podlahy a nemá s nimi žádný problém. S kobercem si také poradí, nicméně ne tak dobře jako s pevnou podlahou, takže u vysávání koberců pár bodů ztratil. Délkou akčního radiusu a samotného přívodního kabelu patří mezi nadprůměr. To pro vás znamená, že můžete vysávat až 13 metrů od zásuvky. Hlučnost tohoto vysavače je výborná, protože se svými 66 dB hlučnosti patří rozhodně k tichým modelům. Není to tak, že byste ho při práci neslyšeli, ale nebude to nepříjemné a nic víc, než byste od vysavače čekali. Předběhl jej už jen vysavač Electrolux Ultra Silencer ZUSORIGDB+, který s neuvěřitelně nízkou hlučností 61 dB opravdu dělá čest svému přídavku „Ultra Silencer“.

Příkon tohoto vysavače je 850 W a sací výkon 220 W. To nejsou špatné hodnoty a spolu s dobrými výsledky účinnosti vysávání tvrdých podlah a koberců to značí, že je vysavač konstrukčeně dobře vyroben a vše dobře těsní. Energetická třída je nejlepší, tedy A, a ročně za provoz ZUODELUXE+ bude potřeba dát zhruba 112 korun při vysávání běžné domácnosti jedenkrát týdně. To vše dohromady znamená, že se jedná o velmi úsporný vysavač. S čistotou vyfukovaného vzduchu zde problém není, filtry zachytávají většinu prachu i nečistot, vysavač vrací do vzduchu naprosté minimum.

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

Výrobce

Electrolux

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

5

Délka napájecího kabelu (m)

9

Filtr

Omyvatelný HEPA 13

Hlučnost (dB)

66

Akční radius (m)

12

Energetická třída

A

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

Třída účinnosti vysávání koberců

B

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

Příkon (W)

850

Sací výkon (W)

220

Vybavení, rozměry a funkce

Z pestrého výčtu základních funkcí a vybavení, na které jsme se v této recenzi zaměřili, chybí tomuto vysavači pouze turbokartáč, což nejspíš nepotěší zejména majitele domácích mazlíčků. Vyjma tohoto příslušenství ale vysavači nechybí klasická hubice na tvrdé podlahy, ani malá hubice pro vysávání hůř přístupných míst. Pro usnadnění vysávání je vysavač vybavený regulací výkonu. Většina uživatelů jistě ocení i indikátor plnosti sáčku a indikátor zanesení filtru, které upozorní, kdy je potřeba danou část vyčistit nebo vyměnit. Při pohybu po tvrdých podlahách jsou velkou výhodou měkčená kolečka a samozřejmě nechybí ani automatické navíjení přívodní šňůry.

Rozměrově jsou si vysavače do jisté míry podobné, záleží hlavně na osobních preferencích a množství úložného prostoru. Tento vysavač má rozměry 25,5×30,7×50,2 cm a váží 8,32 kg. Z hlediska hmotnosti to tedy není žádný drobek, dokonce v době psaní této recenze patří k nejtěžším z našeho srovnávacího testu. Pro srovnání je dobré uvést, že nejlehčí vysavač v porovnání má jen 3,5 kilogramu. To má ale spojitost s tím, že takový vysavač si obvykle ne až tak dobře poradí s kobercem, zkrátka nižší váha se někde vždy projeví. Každopádně pro starší nebo méně pohyblivé uživatele může tento vysavač představovat zbytečnou zátěž, je také dobré pamatovat na časté přenášení po schodech. V našem srovnávacím testu najdete i lehčí vysavače s podobnou výbavou, jejichž hmotnost se pohybuje kolem 6 kilogramů.

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

Regulace výkonu

Ano

Hubice na tvrdé podlahy

Ano

Malá hubice

Ano

Turbokartáč

Ne

Měkčená kolečka

Ano

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

23,5

Šířka (cm)

30,7

Délka (cm)

50,2

Hmotnost (kg)

8,32

Hodnocení dalších uživatelů

O své zkušenosti s tímto vysavačem se podělila zhruba desítka uživatelů, panuje mezi nimi všeobecná spokojenost. Pochvalují si zejména jeho tichý chod a sací výkon. Když už zmiňují nějaká negativa, je to absence turbokartáče a větší hmotnost vysavače. O popularitě tohoto modelu svědčí i jeho široká dostupnost, seženete jej bez problému ve více než šedesáti obchodech.

Naše hodnocení a závěr

​Vysavač je ideální pro větší byty a domy, díky dlouhému přívodnímu kabelu a velkému dosahu. Dobře obstojí u rodin s dětmi a alergiky, a to díky skvělé HEPA filtraci. Výborně vysaje tvrdé podlahy ale nebude mít problém ani s kobercem. Rodiče dětí také jistě potěší jeho tichý chod, malé děti neprobudí a o větších budete mít při vysávání stále přehled, zda právě oni příliš nehlučí. Kvůli vyšší hmotnosti bychom ho nejspíš úplně nedoporučili starším a méně pohyblivým lidem. Majitelé domácích mazlíčků by také měli pamatovat na absenci turbokartáče (záleží ovšem na konkrétním typu podlah, na parketách se bez něj hravě obejdete).

Videopohled na Electrolux ZUODELUXE+

8 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Electrolux ZUODELUXE+ | Hodnocení: 86,2 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je v našem týmu seniorním redaktorem a hlavou týmu testerů. Protože se zaměřuje právě na testování vysavačů, jejich problematice velmi dobře rozumí. V článku vám vysvětlí například rozdíl mezi HEPA a EPA filtry, ale také proč dle našich testů záleží spíše na těsnění vysavače než na typu filtru. Jeho články a recenze najdete i u aku tyčových či robotických vysavačů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Electrolux ZUODELUXE+

Electrolux ZUODELUXE+

8 000 Kč Orientační cena