Vysavač Electrolux ZUSORIGDB+ - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Electrolux ZUSORIGDB+

85,8 % Celkové hodnocení

v kategorii Klasické vysavače

Klady

  • Energetická úspornost
  • Skvělé vysávání tvrdých podlah

Zápory

  • Vyšší hmotnost 7,5 kg
  • Nehodí se na koberce s vyšším vlasem
4 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Sáčkový vysavač Electrolux Ultra Silencer ZUSORIGDB+ si skvěle vede ve vysávání tvrdých podlah, ale mírně ztrácí body na vysávání koberců. Třídu vysávání tvrdých podlah má A, ale třída vysávání koberců je, jak už bývá u vysavačů zvykem, o dvě třídy nižší, tedy C. Třída C je nejnižší třída, po které byste měli sáhnout, pokud je pro vás vysávání koberců důležité a vysavač kupujete hlavně proto. Zejména pokud máte koberec s dlouhým vlasem, pod třídu C se nevyplatí jít. S objemem sáčku 3,5 l za prvními příčkami lehce pokulhává, stále se ale drží v lepším průměru (průměr v době testování na začátku roku 2017 byl kolem 3 litrů, současný průměr můžete ověřit v tabulce níže). V čem naopak vyniká, je hlučnost a dosah. V našem testu je při vysávání jeden z nejtišších, se 61 dB vás opravdu nijak extrémně při vysávání zvuk obtěžovat nebude. S dosahem 12 m a přívodovým kabelem o délce 9 m se hravě vyrovná i modelům na prvních příčkách. 

Příkon vysavače 700 W patří do mírného podprůměru, to značí, že by měl mít malou spotřebu energie. Příkon je ale nutné vždy dávat do souvislosti s účinností vysávání na energetickém štítku a také na jeho sací výkon, pokud bývá uveden. V tomto případě se jedná o skvělé hodnoty a napovídá tomu i energetická třída A. Stejně dobře si stojí i v čistotě vyfukovaného vzduchu, filtry tedy fungují na jedničku. 

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

Výrobce

Electrolux

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

3,5

Délka napájecího kabelu (m)

9

Filtr

Omyvatelný Hygiene Filter 12

Hlučnost (dB)

61

Akční radius (m)

12

Energetická třída

A

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

Třída účinnosti vysávání koberců

C

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

Příkon (W)

700

Vybavení, rozměry a funkce

ZUSORIGDB+ patří k mírně nadprůměrně vybaveným vysavačům. Upozorní vás při plném sáčku, ovšem neupozorní na zanesený filtr. Umožňuje také regulaci výkonu. K jeho příslušenství neodmyslitelně patří hubice na tvrdé podlahy a malá hubice. Chybí ovšem turbokartáč, který by mohl zvýšit efektivitu vysávání koberců. Po tvrdých podlahách vysavač jezdí na měkčených kolečkách. Pomyslnou tečku za úklidem představuje automatické navinutí kabelu, které je ale běžnou součástí.

Velikostně je svými rozměry 26,6×30,8×40,2 cm o trochu menší než objemově největší, a tedy i nejtěžší modely, z hlediska hmotnosti si ale příliš nepolepšil, váží 7,5 kg a stále tak spadá do skupiny nejtěžších testovaných vysavačů.

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

Regulace výkonu

Ano

Hubice na tvrdé podlahy

Ano

Malá hubice

Ano

Turbokartáč

Ne

Měkčená kolečka

Ano

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

26,6

Šířka (cm)

30,8

Délka (cm)

40,2

Hmotnost (kg)

7,5

Hodnocení dalších uživatelů

Tento vysavač ohodnotilo více než 30 dlouhodobých i krátkodobých uživatelů. Velmi pozitivně hodnotí jeho tichý chod, někteří prý ani nepoznají, zda je vypnutý, tomu se nám ale nechce moc věřit. Jeho výkon je dle recenzí dostačující a nikdo si na něj moc nestěžoval. Negativní hodnocení sklidila hadice vysavače. Ta je prý poněkud tužší a tak se hůře skladuje. 

Naše hodnocení a závěr

Vysavač Electrolux Ultra Silencer ZUSORIGDB+ byl v době psaní této recenze mezi nejlepšími 5 vysavači v testu. I když už se to v době, kdy to můžete číst změnilo, a našli se lepší konkurenti, které jsme otestovali, tak se stále jedná o naprosto dostačující vysavač. V mnoha ohledech, jako je hlučnost nebo dosah, dokonce vyniká, nejde tedy rozhodně o špatný produkt. Doporučili bychom ho spíš domácnostem s větším podílem tvrdých podlah, nebo alespoň s koberci s kratším chlupem, a to kvůli absenci turbokartáče a horší účinnosti vysávání koberců.

Videopohled na elektrolux ZUSORIGDB+

Upozornění: Video není v češtině, pro základní představu o vysavači a jeho vlastnostech ale není potřeba rozumět.

4 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Electrolux ZUSORIGDB+ | Hodnocení: 85,8 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je v našem týmu seniorním redaktorem a hlavou týmu testerů. Protože se zaměřuje právě na testování vysavačů, jejich problematice velmi dobře rozumí. V článku vám vysvětlí například rozdíl mezi HEPA a EPA filtry, ale také proč dle našich testů záleží spíše na těsnění vysavače než na typu filtru. Jeho články a recenze najdete i u aku tyčových či robotických vysavačů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Electrolux ZUSORIGDB+

Electrolux ZUSORIGDB+

4 000 Kč Orientační cena