Recenze a test ETA 1519 90000 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test ETA 1519 90000

87,0 % Celkové hodnocení

v kategorii Klasické vysavače

Klady

  • Vhodný na všechny typy podlah
  • Účinná filtrace

Zápory

  • Chybí turbokartáč
  • V některých ohledech průměrný
2 700 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Vysavač ETA se řadí k tzv. 4A modelům. To znamená, že má energetickou třídu A, třídu účinnosti vysávání tvrdých podlah A, třídu účinnosti vysávání koberců A a třídu čistoty vyfukovaného vzduchu A. Díky tomu je vysavač vhodný na všechny typy podlah a jeho kvalitní filtrace přijde vhod i alergikům či astmatikům.

Hlučnost 68 dB byla v době psaní recenze (listopad 2020) poměrně nízká, nejhlučnější modely dosahovaly i 80 a více dB. Třílitrový objem sáčku odpovídá průměru, stejně tak 10m akční rádius, v běžné domácnosti byste tak neměli mít problém s dosahem ani nedostačující kapacitou.

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

Výrobce

ETA

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

3

Délka napájecího kabelu (m)

7

Filtr

HEPA H12

Hlučnost (dB)

68

Akční radius (m)

10

Energetická třída

A

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

Třída účinnosti vysávání koberců

A

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

Příkon (W)

800

Vybavení, rozměry a funkce

Stejně jako u řady dalších vysavačů hodnocených v listopadu 2020, i u tohoto jsme se setkali s absencí turbokartáče. Ten bývá obzvláště účinný na odstraňování vlasů a chlupů domácích mazlíčků z koberce, i bez něj má ale tento model na kobercích vynikající výsledky. Dále už je výbava vysavače vcelku standardní.

Je vybavený nepostradatelným samonavíjením přívodního kabelu a bezpečnými měkčenými kolečky. Umožňuje regulaci výkonu, což je důležité především pro přechod z koberce na tvrdou podlahu, nechybí mu ani signalizace naplněného sáčku, hubice na tvrdé podlahy a malá hubice na špatně přístupná místa.

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

Regulace výkonu

Ano

Hubice na tvrdé podlahy

Ano

Malá hubice

Ano

Turbokartáč

Ne

Měkčená kolečka

Ano

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

24

Šířka (cm)

47,5

Délka (cm)

31,5

Hmotnost (kg)

7,22

Naše hodnocení a závěr

I přesto, že model ETA 1519 90000 patří do nižší až střední cenové kategorie, svými kvalitami překonává i řadu dražších modelů. Zásadní je především kvalitní vysávání koberců, které nebývá vždy samozřejmostí. Dosah i kapacita vysavače jsou průměrné, hlučnost lehce podprůměrná. V jeho výbavě sice chybí turbokartáč, najdete v ní ale další důležité prvky, jako je regulace výkonu, signalizace plného sáčku nebo třeba měkčená kolečka.

Tento vysavač tak můžeme doporučit do běžné domácnosti, nevadí mu ani střídání různých typů podlah. Pokud ovšem hledáte model do větších prostor, možná byste ocenili nějaký ten metr dosahu navíc. Ten vám poskytne například vysavač Sencor SVC 9000BK.

2 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: ETA 1519 90000 | Hodnocení: 87,0 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je v našem týmu seniorním redaktorem a hlavou týmu testerů. Protože se zaměřuje právě na testování vysavačů, jejich problematice velmi dobře rozumí. V článku vám vysvětlí například rozdíl mezi HEPA a EPA filtry, ale také proč dle našich testů záleží spíše na těsnění vysavače než na typu filtru. Jeho články a recenze najdete i u aku tyčových či robotických vysavačů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze ETA 1519 90000

ETA 1519 90000

2 700 Kč Orientační cena