Menu

ETA Canto II 1492 90000 – Recenze, testy a srovnání

77,4 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší klasické vysavače

Klady

  • Úsporný provoz
  • Dosah 11 m od zásuvky

Zápory

  • Vysoká hmotnost
  • Nevhodný na koberce
2 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Hlavní výhodou vysavače značky ETA je jeho nízká spotřeba a s tím spojené nízké náklady na provoz. Zatímco průměrně stál provoz vysavačů z našeho srovnávacího testu z listopadu 2018 téměř 115 Kč ročně, s modelem Canto II zaplatíte jen 96 Kč. Překvapením tedy nebude energetická třída A. Také akční rádius, jinými slovy dosah od zásuvky, patří k větším. Činí totiž 11 m, průměr byl přitom o více než metr nižší. Nesmíme opomenout ani velký objem sáčku 4 l. Třída čistoty vyfukovaného vzduchu A je společně s HEPA filtrem kombinace hodící se do domácnosti s alergiky, vysavač pustí zpět do ovzduší jen naprosté minimum mikročástic. Jde o model velmi účinný na tvrdé podlaze, na koberec jej příliš nedoporučujeme vzhledem k třídě účinnosti vysávání koberců D.

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

Výrobce

ETA

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

4

Délka napájecího kabelu (m)

8

Filtr

HEPA filtr

Akční radius (m)

11

Energetická třída

A

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

Třída účinnosti vysávání koberců

D

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

Příkon (W)

700

Vybavení, rozměry a funkce

Tento vysavač patří do nižší cenové kategorie, proto bychom se nezlobili za nedostatky ve výbavě, těch ovšem příliš není. Nedočkáte se jen indikátoru zanesení filtru a turbokartáče a to jsou prvky, jež nenajdeme ani u mnoha dalších i cenově dražších modelů. Kromě toho se můžete spolehnout na indikátor plnosti sáčku, regulaci výkonu, hubici na tvrdé podlahy i malou hubici, díky které vysajete prach a nepořádek z úzkých prostorů mezi nábytkem. Měkčená kolečka neublíží podlaze ani vysavači při jeho posouvání a navíjecí kabel je bonus usnadňující úklid zařízení. Řada těchto prvků našla své místo u většiny modelů, stále však nejsou samozřejmostí.

Přesto, že se tento vysavač nezdá jako příliš velký, má spíše průměrné rozměry, jak se můžete přesvědčit v tabulce níže. Překvapila nás jeho vysoká hmotnost, která činí asi 7,5 kg, což může být pro manipulaci náročnější, zejména při přenášení do patra.

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

Regulace výkonu

Ano

Hubice na tvrdé podlahy

Ano

Štěrbinová hubice

Ano

Turbokartáč

Ne

Měkčená kolečka

Ano

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

23

Šířka (cm)

46

Délka (cm)

31

Hmotnost (kg)

7,5

Naše hodnocení a závěr

Jako problém vysavače ETA Canto II 1492 90000 vidíme například vysokou hmotnost přesahující 7 kg. Tato hodnota může být problémová pro starší osoby nebo děti, při přenášení zařízení do schodů. Na to je tedy potřeba myslet. Nevýhodou je také horší způsobilost k vysávání koberců, proto jej doporučujeme volit především v případě, převažuje-li ve vaší domácnosti tvrdý materiál podlah. Oceňujeme velký dosah a velký objem sáčku, opomenout ale nesmíme ani nízkou spotřebu, která bude možná v těsném závěsu za objemem a dosahem lákat řadu uživatelů. Podobně nízké spotřeby si můžete všimnout i u dalších modelů v našem srovnávacím testu, jedním z nich je Dyson Ball Multifloor.

2 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: ETA Canto II 1492 90000 | Hodnocení: 77,4 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá a testuje domácí spotřebiče spojené s úklidem. I proto se právě věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poskytne informace o tom, na co se zaměřit při výběru, jestli zvolit raději sáčkový či bezsáčkový vysavač, jaký filtr je nejlepší a jaké funkce by vysavači neměly chybět. Kromě vysavačů se u nás věnuje i jiným spotřebičům, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze ETA Canto II 1492 90000

ETA Canto II 1492 90000

2 500 Kč Orientační cena