Recenze a test ETA Canto II 2492 90000 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test ETA Canto II 2492 90000

81,4 % Celkové hodnocení

v kategorii Klasické vysavače

Klady

  • Dosah 11 m
  • Úsporný model
  • Má turbokartáč

Zápory

  • Není příliš vhodný na koberce
  • Vyšší hmotnost
3 600 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Vysavač ETA Canto II patří k úspornějším modelům. Za roční provoz zaplatíte asi 96 Kč, průměr byl přitom v době psaní této recenze v listopadu 2018 112 Kč. Jde o sáčkový vysavač, který pojme až 4 l prachu a nepořádku, což je vzhledem k sáčkovému modelu vcelku dost a ani ve velkém domě se vám nestane, že byste museli sáček velmi často měnit. Do větších prostor také oceníte větší dosah vysavače 11 m od zásuvky. Jde o model, který nedoporučujeme volit na koberce s dlouhým vlasem, za účinnost vysávání koberců získal totiž známku D, jež byla sice v době srovnání několika desítek modelů opravdu častá, není ale rozhodně nejlepší. Naopak se nemusíte bát s tímto pomocníkem vysávat tvrdé podlahy, které zvládá perfektně. Hlučnost 69 dB je podprůměrná a nebude vás nijak obtěžovat, standardně se objevují hodnoty okolo 75 dB.

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

Výrobce

ETA

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

4

Délka napájecího kabelu (m)

8

Filtr

HEPA filtr

Hlučnost (dB)

69

Akční radius (m)

11

Energetická třída

A

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

Třída účinnosti vysávání koberců

D

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

Příkon (W)

700

Vybavení, rozměry a funkce

Model Beko, stejně jako většina hodnocených vysavačů, postrádá indikátor zanesení filtru. Proto pro úplnost informací doplňujeme, že filtry je dobré čas od času zkontrolovat, alespoň jednou za půl roku vyčistit a po roce, maximálně dvou letech, používání zcela vyměnit. Díky tomu totiž dosáhnete čistého vyfukovaného vzduchu. Samozřejmě záleží i na četnosti vysávání atp.

Na rozdíl od indikátoru zanesení filtru, vysavači nechybí indikátor plnosti nádoby. Díky tomu můžete sáček včas vyměnit, aniž by docházelo ke snižování výkonu vysavače. Regulace výkonu poslouží při vysávání různých typů podlah, využijete ji například při přechodu z tvrdé podlahy na koberce. Malou hubici a hubici na tvrdé podlahy považujeme za standard, najdete je u většiny vysavačů na trhu. Turbokartáč, který model ETA má, na rozdíl od většiny tehdy hodnocených modelů, vám pomůže s vysáváním vlasů či chlupů domácích mazlíčků. Měkčená kolečka jsou šetrná k podlaze a navíjecí kabel už je dnes u vysavačů v podstatě samozřejmost. Rozměrově je vysavač vcelku průměrný, vyniká jen vyšší hmotností, která by mohla být problematická například pro seniory.

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

Regulace výkonu

Ano

Hubice na tvrdé podlahy

Ano

Malá hubice

Ano

Turbokartáč

Ano

Měkčená kolečka

Ano

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

23

Šířka (cm)

31

Délka (cm)

46

Hmotnost (kg)

7,5

Naše hodnocení a závěr

Mezi sáčkovými vysavači je tento model značky ETA s objemem sáčku 4 l na vyšších příčkách. Stejně tak se dočkáte nadprůměru v případě dosahu od zásuvky. Naopak podprůměru, který je v tomto ohledu určitě žádán, se dočkáte u hlučnosti, při vysávání vás ani vaše sousedy či spolubydlící nebude hluk příliš rušit. Pokud chcete dosáhnout skvělého efektu při vysávání koberců, doporučujeme se podívat po jiném modelu. ETA Canto II  2492 90000 na ně nebude nejvhodnější, a to i přes turbokartáč, kterým se nemůže pyšnit velké procento vysavačů v našem srovnávacím testu. Máte-li v domácnosti převahu koberců s delším vlasem, doporučovali bychom vám spíše model Rowenta RO 6373 EA.

3 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: ETA Canto II 2492 90000 | Hodnocení: 81,4 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je v našem týmu seniorním redaktorem a hlavou týmu testerů. Protože se zaměřuje právě na testování vysavačů, jejich problematice velmi dobře rozumí. V článku vám vysvětlí například rozdíl mezi HEPA a EPA filtry, ale také proč dle našich testů záleží spíše na těsnění vysavače než na typu filtru. Jeho články a recenze najdete i u aku tyčových či robotických vysavačů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze ETA Canto II 2492 90000

ETA Canto II 2492 90000

3 600 Kč Orientační cena