Menu

ETA Manoa 2501 – Recenze, testy a srovnání

80,5 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší klasické vysavače

Klady a zápory

  • Skvělé vysávání tvrdých podlah
  • Téměř veškeré vybavení
  • Podprůměrné vysávání koberců
3 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Model Manoa 2501 od výrobce ETA patří k sáčkovým vysavačům a jeho sáček má objem 3 l, což je v době testování průměr pro vysavače v testu. Vysavač skvěle vysaje tvrdou podlahu, ale pozor, u vysávání koberců už to tak skvělé není. Pro občasné vysávání koberce s krátkým vlasem nebude třída vysávání koberců D překážkou, ale určitě tento vysavač nepořizujte, pokud je pro vás koberec to hlavní, co budete vysávat, ani v případě, pokud má vysoký vlas. V taovém případě doporučujeme podívat se po vysavači s třídou vysávání koberců A nebo B, jako je například Rowenta RO 6477EA. Délka napájecího kabelu i akční radius jsou u tohoto vysavače nadpůrměrné, nutnost neustále přepojovat vysavač kvůli dosahu tedy neočekávejte, pokud se nechystáte vysávat opravdu velké prostory. Hlučnost je u tohoto vysavače 74 dB a to je zhruba průměr, kterého vysavače dosahují. Na trhu i v našem testu najdete tišší vysavače, jsou zde ale také mnohem hlučnější.

S příkonem 900 W patří tento vysavač do energetické třídy B. Sací výkon by vzhledem k příkonu mohl být maličko lepší, nicméně jde o velmi dobrou hodnotu a energetická třída B, ani roční spotřeba nenaznačují, že by vysavač byl v přísunu energie extrémně neefektivní. Třída emisí prachu je u tohoto modelu A, což je nejlepší hodnota a značí, že má vysavač dobré filtry, které zachytí naprostou většinu nečistot i prachu.

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

Výrobce

ETA

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

3

Délka napájecího kabelu (m)

8

Filtr

HEPA 12

Hlučnost (dB)

74

Akční radius (m)

11

Energetická třída

B

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

Třída účinnosti vysávání koberců

D

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

Příkon (W)

900

Sací výkon (W)

320

Vybavení, rozměry a funkce

Ačkoliv je v účinnosti vysávání koberců trochu horší, nabízí svým uživatelům turbokartáč, který by čištění koberců mohl usnadnit. Na tvrdé podlahy potom můžete použít speciální hubici, stejně jako malou hubici na hůř přístupná místa. Vysavači chybí indikátor zanesení filtru, na druhou stranu ale nechybí indikátor plného sáčku, ani regulace výkonu. Vysavač je také vybavený měkčenými kolečky a automatickým navíjením kabelu. Navrch vysavač nabízí i ochranu proti přehřátí motoru a také bezpečnostní pojistku chybějícího sáčku, kterou jistě ocení nejeden zapomnětlivý uživatel. Celkově je vybavený velmi dobře a jediná vada je absence indikátoru zanesení filtru.

Stavbou je vysavač drobnější, jeho rozměry jsou 24x44x30 cm. Hmotnost je 7,74 kg, což je nadprůměr, nicméně podle naší zkušenosti většina vysavačů s dobrým vysáváním méně mít nebude. Přesto poměrně citelně převažuje nejlehčí modely v tomto testu, například model Dirt Devil Rebel 24HFC, který váží pouhých 3,5 kg.

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

Regulace výkonu

Ano

Hubice na tvrdé podlahy

Ano

Štěrbinová hubice

Ano

Turbokartáč

Ano

Měkčená kolečka

Ano

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

24

Šířka (cm)

44

Délka (cm)

30

Hmotnost (kg)

7,74

Hodnocení dalších uživatelů

K tomuto vysavači jsme měli k dispozici přibližně dvacítku uživatelských recenzí. Většina uživatelů kladně hodnotí tichý chod vysavače, jeho dlouhou přívodní šňůru a dobré příslušenství. Co uživatelům ovšem chybí je právě přihrádka na příslušenství v těle vysavače. Přesto je tento vysavač jedním z nejprodávanějších modelů na trhu, naleznete jej ve více než sedmdesáti obchodech.

Naše hodnocení a závěr

Kvalitní vysávání tvrdých podlah, relativní energetická nenáročnost, výborná filtrace a nadprůměrné vybavení. To vše vám tento vysavač nabídne a skvěle bude sloužit, pokud všude po domě nemáte koberce s vysokým vlasem. Pokud ano, je lepší podívat se po vysavači, který má třídu vysávání koberců C a vyšší. Také patří k nejtěžším vysavačům a na to je dobré pamatovat. Mezi uživateli je dlouhodobě oblíbený a potěší i velmi dobrou cenou.

3 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: ETA Manoa 2501 | Hodnocení: 80,5 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá a testuje domácí spotřebiče spojené s úklidem. I proto se právě věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poskytne informace o tom, na co se zaměřit při výběru, jestli zvolit raději sáčkový či bezsáčkový vysavač, jaký filtr je nejlepší a jaké funkce by vysavači neměly chybět. Kromě vysavačů se u nás věnuje i jiným spotřebičům, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze ETA Manoa 2501

ETA Manoa 2501

3 000 Kč Orientační cena