Menu

ETA Mauro 2488 – Recenze, testy a srovnání

78,7 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší klasické vysavače

Klady

  • Dostupná cena
  • Velký objem sáčku

Zápory

  • Vysoká hlučnost
  • Těžký
2 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Sáčkový vysavač ETA Mauro 2488 pravděpodobně osloví řadu uživatelů svým velkým objemem sáčku. Vzhledem k tomu, že je šestilitrový, oproti modelům se sáčkem o objemu 2-3 litry nebude nutné jej tak často vyměňovat. Jeho dosah 10 m patřil v době vzniku recenze (listopad 2018) k průměru, stejně tak délka samotné šňůry, která měří 7 m. Nad průměrem se pohybuje hlučnost modelu, dosahuje 80 dB, což může být nepříjemné při velmi častém či dlouhém vysávání.

Stejně jako většina modelů v našem porovnávacím testu, i tento patří do energetické třídy A a za rok spotřebuje cca 25,4 kWh, což vyjde přibližně na 101 Kč. Pokud se podíváme na účinnost vysávání, zvládá model ETA perfektně podlahy, hůře si ale poradí s koberci. Pochválit potom musíme filtraci vysavače s HEPA filtrem, díky které patří model do třídy čistoty vyfukovaného vzduchu A.

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

Výrobce

ETA

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

6

Délka napájecího kabelu (m)

7

Filtr

HEPA filtr

Hlučnost (dB)

80

Akční radius (m)

10

Energetická třída

A

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

Třída účinnosti vysávání koberců

D

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

Příkon (W)

700

Vybavení, rozměry a funkce

Stejně jako u většiny sáčkových modelů ani u vysavače ETA nechybí indikátor plnosti sáčku. Ne příliš obvyklý je potom indikátor zanesení filtru, ani tento model jej nemá, což ale nepovažujeme za velké mínus. Stačí, když filtr čas od času zkontrolujete, zda není příliš zanesený, případně jej po půl roce vyčistíte a po roce, maximálně po dvou letech, vyměníte. Výhodou je regulace výkonu, na hubici na tvrdé podlahy a na malou hubici narazíte v příslušenství u drtivé většiny klasických vysavačů. Méně častý je turbokartáč, který postrádá i model ETA. Nakonec oceňujeme měkčená kolečka a navíjecí kabel.

Rozměry se řadí k lehce větším, nadstandardní je zejména délka 50 cm. Jako mínus vidíme hmotnost 6,9 kg, která může být velmi nepohodlná při přenášení do patra a obtěžující při vysávání schodiště.

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

Regulace výkonu

Ano

Hubice na tvrdé podlahy

Ano

Štěrbinová hubice

Ano

Turbokartáč

Ne

Měkčená kolečka

Ano

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

24

Šířka (cm)

31

Délka (cm)

50

Hmotnost (kg)

6,9

Naše hodnocení a závěr

Sáčkový vysavač ETA Mauro 2488 patří k designovým modelům, kombinace černé a zlaté je nadčasová. Co se týče objemu sáčku, patřil v době psaní recenze k nejvyšším. Dosah při vysávání je spíše standardní, nad průměrem potom najdeme hlučnost 80 dB, kterou pocítí například vaši sousedé v panelovém domě. Jinak jde o model spíše úspornějšího charakteru, který je vhodný převážně na tvrdé podlahy. Pro lepší orientaci ohledně plnosti sáčku máte k dispozici indikátor, který vám napoví, kdy jej máte vyměnit. Oceňujeme hubici na tvrdé podlahy a malou hubici. Pokud byste toužili také po turbokartáči, ve svém příslušenství jej má například model ECG VP 6080 BS.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: ETA Mauro 2488 | Hodnocení: 78,7 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá a testuje domácí spotřebiče spojené s úklidem. I proto se právě věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poskytne informace o tom, na co se zaměřit při výběru, jestli zvolit raději sáčkový či bezsáčkový vysavač, jaký filtr je nejlepší a jaké funkce by vysavači neměly chybět. Kromě vysavačů se u nás věnuje i jiným spotřebičům, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze ETA Mauro 2488

ETA Mauro 2488

2 000 Kč Orientační cena