Vysavač ETA Sabine - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test ETA Sabine

60,5 % Celkové hodnocení

v kategorii Klasické vysavače

Klady a zápory

  • Velká nádoba na nečistoty
  • Velmi průměrný vysavač
1 800 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Bezsáčkový vysavač ETA Sabine nabízí 2 l velkou sběrnou nádobu, což je pro bezsáčkový model netypické a rozhodně takový objem vítáme. Tím ale chválení bohužel končí. Vysavač v našem testu propadl v mnoha dalších ohledech. Co se délky napájecího kabelu týče, nejde o žádnou katastrofu. Celkově zvládnete od zásuvky vysát až 8 m velkou vzdálenost, což je slušné a do menších místností se tak vysavač hodí. Už jen stěží zvládne ale vysát velký nepořádek a hodí se spíše pro nenáročnější vysávání. S tvrdými podlahami si poradí s obtížemi, patří do třídy účinnosti D, s koberci téměř vůbec. Vyfukovaný vzduch není nejčistší, ale v testu byste našli modely i s horší třídou čistoty vyfukovaného vzduchu, než je D. Zařízení je poměrně hlučné, 83 dB patřilo v březnu 2018 k nejvyšším hodnotám. Spotřebou 232 Kč ročně se vysavač řadí k velmi neúsporným modelům, průměr byl v době vzniku recenze téměř poloviční.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Sáčkový/bezsáčkový

Bezsáčkový

63 % Sáčkový, 37 % Bezsáčkový
Výrobce

ETA

20 % Sencor, 13 % Hoover, 13 % Kärcher, 13 % Electrolux, 13 % ETA, 13 % Rowenta, 7 % Miele, 4 % Concept, 2 % Bosch, 2 % Philips
Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

2

3,28
Délka napájecího kabelu (m)

5

6,61
Filtr

HEPA

Hlučnost (dB)

83

73,22
Akční radius (m)

8

9,36
Energetická třída

G

54 % A, 13 % B, 9 % C, 4 % A+, 4 % A++, 2 % D, 2 % A+++, 11 % Neuvedeno
Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

D

65 % A, 13 % D, 7 % B, 4 % E, 2 % C, 9 % Neuvedeno
Třída účinnosti vysávání koberců

E

33 % A, 26 % C, 24 % D, 4 % E, 2 % F, 2 % B, 9 % Neuvedeno
Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

C

83 % A, 4 % B, 4 % C, 9 % Neuvedeno
Příkon (W)

1 500

735,65
Sací výkon (W)

400

208,43

Vybavení, rozměry a funkce

Výše jsme model výrobce ETA neměli moc za co pochválit, v případě funkcí a příslušenství jej ale velmi chválíme. Má všechny standardní prvky. Upozorní na plnou nádobu, je na něm možné regulovat výkon, má hubici na tvrdé podlahy i malou hubici. Měkčená kolečka oceníte u dřevěných podlah – nepoškrábete je. Navíjecí kabel usnadní úklid vysavače. Jako bonus vidíme turbokartáč, kterým disponuje, ten v testu postrádalo mnoho konkurenčních modelů, často dražších. Indikátor zanesení filtru naopak mělo opravdu jen malé procento modelů, a jeho absence  u tohoto vysavače tak není nijak zásadním nedostatkem.

Na výšku má vysavač 25 cm, na šířku 38 cm a na délku 28 cm. Na základě těchto údajů jej lze považovat za průměrně velký. Hmotností 6,8 kg však průměr překonává a přenášení do patra může být pro některé uživatele náročnější.​

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

70 % Ano, 26 % Ne, 4 % Značka na nádržce
Regulace výkonu

Ano

76 % Ano, 24 % Ne
Hubice na tvrdé podlahy

Ano

87 % Ano, 13 % Ne
Štěrbinová hubice

Ano

91 % Ano, 9 % Ne
Turbokartáč

Ano

63 % Ne, 37 % Ano
Měkčená kolečka

Ano

85 % Ano, 13 % Ne, 2 % Neuvedeno
Navíjecí kabel

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Výška (cm)

25

28,19
Šířka (cm)

38

30,32
Délka (cm)

28

40,05
Hmotnost (kg)

6,8

5,37

Hodnocení dalších uživatelů

Přes prvotní zklamání z modelu ETA Sabine se najdou uživatelé, kterým vyhovuje. Několik desítek dlouhodobých či krátkodobých uživatelů vysavač vyzkoušelo a ve svých recenzích se podělili o zkušenosti. Z těch vyplývá, že je vysavač vhodný především pro občasné vysávání, například na chatu, chalupu, nebo do studentského bytu. 

Naše hodnocení a závěr

ETA Sabine paří k vysavačům, které jsou v řadě parametrů velmi průměrné až podprůměrné a náročnému uživateli nemají prakticky co nabídnout. Uživatelům, jež vysávají sporadicky, například na chatě sezónně, by ale mohl právě tento model vyhovovat. Při občasném užívání totiž nezáleží příliš na hluku nebo na tom, zda vyfukovaný vzduch neobsahuje ani snítko prachu. Vysavač si neporadí příliš s koberci, s tvrdou podlahou si ale poradí docela dobře. Díky velké nádobě na nečistoty úklid nebude potřeba příliš přerušovat, což také mohou mnozí uživatelé ocenit.

1 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: ETA Sabine | Hodnocení: 60,5 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá a testuje domácí spotřebiče spojené s úklidem. I proto se právě věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poskytne informace o tom, na co se zaměřit při výběru, jestli zvolit raději sáčkový či bezsáčkový vysavač, jaký filtr je nejlepší a jaké funkce by vysavači neměly chybět. Kromě vysavačů se u nás věnuje i jiným spotřebičům, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze ETA Sabine

ETA Sabine

1 800 Kč Orientační cena