Recenze a test Gallet ASP 410 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Gallet ASP 410

76,6 % Celkové hodnocení

v kategorii Klasické vysavače

Klady

  • Úspornější provoz
  • Dostupná cena

Zápory

  • Vyfukovaný vzduch není zcela čistý
  • Hlučný provoz
1 600 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Gallet ASP 410 uspokojí především nenáročné uživatele, kteří hledají sáčkový vysavač z nižší cenové kategorie. Jen v málo ohledech opravdu vyniká. Objem sběrné nádoby (3 l) byl v době vzniku recenze (listopad 2018) spíše průměrný. Při vysávání může mít kvůli třídě účinnosti C problém s koberci, poradí si spíše s těmi, které mají krátký vlas. Hodí se proto hlavně na tvrdé podlahy, tomu nasvědčuje třída účinnosti A. Co se čistoty vyfukovaného vzduchu týče, jeho filtrace není až tak spolehlivá a do ovzduší může pronikat prach. Vysavač získal známku C, která v testu patřila k horším, proto bychom jej nedoporučili například alergikům.

Vysavač Gallet je lehce úspornější, než průměr tehdy hodnocených modelů. Energetická třída A a odhadovaný roční výdej za provoz 100 Kč může řadu uživatelů oslovit, a to i přes to, že pod průměrem se tato částka pohybuje jen asi o 15 korun. Nakonec je potřeba dodat, že se dostanete od zásuvky do vzdálenosti 10 m, což byl v době vzniku recenze průměr, zvládne tak běžné prostory bez nutnosti prodlužovacích šňůr.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

63 % Sáčkový, 37 % Bezsáčkový
Výrobce

Gallet

20 % Sencor, 13 % Hoover, 13 % Kärcher, 13 % Electrolux, 13 % ETA, 13 % Rowenta, 7 % Miele, 4 % Concept, 2 % Bosch, 2 % Philips
Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

3

3,28
Délka napájecího kabelu (m)

7

6,61
Filtr

HEPA

Hlučnost (dB)

80

73,22
Akční radius (m)

10

9,36
Energetická třída

A

54 % A, 13 % B, 9 % C, 4 % A+, 4 % A++, 2 % D, 2 % A+++, 11 % Neuvedeno
Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

C

65 % A, 13 % D, 7 % B, 4 % E, 2 % C, 9 % Neuvedeno
Třída účinnosti vysávání koberců

C

33 % A, 26 % C, 24 % D, 4 % E, 2 % F, 2 % B, 9 % Neuvedeno
Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

83 % A, 4 % B, 4 % C, 9 % Neuvedeno
Příkon (W)

700

735,65
Sací výkon (W)

190

208,43

Vybavení, rozměry a funkce

V kategorii funkce a vybavení si reputaci model Gallet malinko vylepšuje, stále ale neočekávejte stoprocentní výkon. Chybí mu indikátor zanesení filtru, který nebyl v době vzniku recenze až tak standardní, za důležitější považujeme indikátor plnosti nádoby/sáčku a toho se také u modelu Gallet dočkáte. Lze u něj regulovat výkon, má v základní sadě malou hubici, i hubici na tvrdé podlahy. Měkčenými kolečky si nezničíte podlahu a prahy, navíjecí kabel zrychlí uložení vysavače po dokončení úklidu. Jako plus bychom viděli turbokartáč, se kterým lze snadněji odstranit chlupy a vlasy ze sedačky a jiných potahl, ten ovšem tento model postrádá, stejně tak jako zhruba polovina modelů z celého srovnání.

Velikostí se řadě k menším vysavačům, na výšku má 22 cm, na délku 39 cm a obě tyto hodnoty jsou pod tehdejším průměrem, stejně tak jako délka 39 cm. Hmotnost 5,7 nemusí být pro každého uživatele pohodlná pro přenášení zařízení například do patra, jde ovšem o průměrnou hmotnost, kterou lze u klasických vysavačů očekávat.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

70 % Ano, 26 % Ne, 4 % Značka na nádržce
Regulace výkonu

Ano

76 % Ano, 24 % Ne
Hubice na tvrdé podlahy

Ano

87 % Ano, 13 % Ne
Štěrbinová hubice

Ano

91 % Ano, 9 % Ne
Turbokartáč

Ne

63 % Ne, 37 % Ano
Měkčená kolečka

Ano

85 % Ano, 13 % Ne, 2 % Neuvedeno
Navíjecí kabel

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Výška (cm)

22

28,19
Šířka (cm)

28

30,32
Délka (cm)

39

40,05
Hmotnost (kg)

5,7

5,37

Naše hodnocení a závěr

Hledáte vysavač se základními schopnostmi za málo peněz? Model Gallet ASP 410 by se vám v tomto případě mohl zalíbit. Je hlučnější, vyfukovaný vzduch není zcela čistý a může obsahovat prach, má však dostatečný dosah od zásuvky, patří k lehce úspornějším vysavačům a má dostatečnou výbavu. Pokud hledáte vysavač například na chatu, nebo chcete zkrátka levný model, mohl by vám tento model vyhovovat. Ovšem máte-li malé děti, domácí mazlíčky a hodně koberců, doporučili bychom vám raději zainvestovat do účinnějšího modelu, dobrou variantou je například klasický vysavač Hoover XP 25011.

1 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Gallet ASP 410 | Hodnocení: 76,6 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá a testuje domácí spotřebiče spojené s úklidem. I proto se právě věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poskytne informace o tom, na co se zaměřit při výběru, jestli zvolit raději sáčkový či bezsáčkový vysavač, jaký filtr je nejlepší a jaké funkce by vysavači neměly chybět. Kromě vysavačů se u nás věnuje i jiným spotřebičům, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Gallet ASP 410

Gallet ASP 410

1 600 Kč Orientační cena