Menu

HOOVER AT 75011 – Recenze, testy a srovnání

87,9 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší klasické vysavače

Klady a zápory

  • Velký objem sáčku na odpad
  • Skvělý i na koberce
  • Neuvedena tvrdost koleček
3 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Díky objemu sáčku 5 l, který byl v době psaní recenze (duben 2019) jeden z největších, by mohl být vysavač Hoover skvělý na vysávání větších ploch. Důležité je ale sledovat také délku přívodní šňůry. V tomto případě je spíše průměrná a celkový dosah s tímto vysavačem bude 11 m. Ostatními parametry se může tento model ale rozhodně chlubit, jsou jedny z nejlepších. Získal známky A za energetickou třídu, za účinnost vysávání koberců i tvrdých podlah, a i vzduch, který vyfukuje, byl zhodnocen jako čistý. Nemusíte se bát zvolit tento model do domácností s alergiky. Hlučnost 64 dB je jedna z nejnižších, průměrně tehdy dosahovala hlučnost až 72 dB, rozdíl je opravdu znatelný.

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

Výrobce

Hoover

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

5

Délka napájecího kabelu (m)

8

Filtr

EPA

Hlučnost (dB)

64

Akční radius (m)

11

Energetická třída

A

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

Třída účinnosti vysávání koberců

A

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

Příkon (W)

700

Vybavení, rozměry a funkce

Za funkce a výbavu si od nás model Hoover odnese také několik pochval. Má indikátor plnosti sáčku, regulaci výkonu, hubici na tvrdé podlahy i malou hubici. Výhodou je turbokartáč, který tehdy neměla nadpoloviční většina modelů, s ním vysajete mnohem lépe koberce a čalounění. Navíjecí kabel lze považovat za samozřejmost. Výrobce neuvádí, zda má tento model indikátor zanesení filtru, který ale není tak podstatný. Mnohem důležitější by pro nás byla informace, zda má tento model měkčená kolečka. Ta se hodí pro ochranu tvrdých podlah, na kterých by vysavač díky nim nebyl ani tolik hlučný.

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

Regulace výkonu

Ano

Hubice na tvrdé podlahy

Ano

Štěrbinová hubice

Ano

Turbokartáč

Ano

Měkčená kolečka

Ne

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

25

Šířka (cm)

29

Délka (cm)

51

Hmotnost (kg)

6,2

Naše hodnocení a závěr

Sáčkový vysavač HOOVER AT 75011 získal v našem srovnávacím testu velice dobré hodnocení. Díky velkému objemu sáčku na odpad je vhodným kandidátem do velké domácnosti. Na pováženou je ovšem to, zda bude stačit dosah 11 m. Musíte zvážit, jak velké máte místnosti a kde se nachází zásuvky, aby vysávání bylo pohodlné. Díky vynikající filtraci jej můžeme doporučit například i astmatikům. Vynikajícího hodnocení se dočkal vysavač v případě účinnosti vysávání tvrdých podlah, ale i koberců, se kterými se tak skvěle poradí jen málo vysavačů z našeho srovnání.

Pokud nepotřebujete účinný vysavač na koberce, ale záleží vám na tom, aby vysavač měl měkčená kolečka, doporučujeme zvážit model Electrolux EUS8X3CB.

3 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: HOOVER AT 75011 | Hodnocení: 87,9 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá a testuje domácí spotřebiče spojené s úklidem. I proto se právě věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poskytne informace o tom, na co se zaměřit při výběru, jestli zvolit raději sáčkový či bezsáčkový vysavač, jaký filtr je nejlepší a jaké funkce by vysavači neměly chybět. Kromě vysavačů se u nás věnuje i jiným spotřebičům, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze HOOVER AT 75011

HOOVER AT 75011

3 000 Kč Orientační cena