Menu

Hoover RC 25011 – Recenze, testy a srovnání

Široké příslušenství v kategorii Vysavače Hoover

Klady

  • Dobrá výbava
  • Všestranný vysavač
  • Nižší hmotnost

Zápory

  • Malý dosah
  • Levné zpracování
  • Absence regulace výkonu
3 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Bezsáčkové vysavače byly v našem srovnávacím testu z listopadu 2018 v menšině a jedním z jejich představitelů je Hoover RC 25011. Má objem sběrné nádoby 2 l, což byl v porovnání se všemi klasickými vysavači podprůměr, vezmeme-li ale v potaz pouze bezsáčkové modely, jsou dva litry poměrně dobrá hodnota, jedna z vyšších. Tento bezsáčkový vysavač si hravě poradí s tvrdou podlahou, stejně tak je dobrý i na kobercích, ty přitom byly oříškem pro valnou většinu tehdy hodnocených modelů. Některé vysavače nabízejí možnost dostat se až 12 metrů od zásuvky, pro vysavač Hoover však platí akční rádius jen 8 m. Znamená to, že poslouží dobře spíše v bytě, než v rodinném domě s velkými otevřenými místnostmi. Od tohoto vysavače neočekávejte extra úsporný provoz, na druhou stranu nejde ale ani o nijak energeticky náročný model, 112 Kč jsou roční náklady, které se tehdy rovnaly průměru testovaných vysavačů (v roce 2018). Stejně tak byla průměrná hodnota hlučnosti 75 dB.

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Bezsáčkový

Výrobce

Hoover

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

2

Délka napájecího kabelu (m)

5

Filtr

Omyvatelný EPA

Hlučnost (dB)

75

Akční radius (m)

8

Energetická třída

A

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

Třída účinnosti vysávání koberců

A

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

Příkon (W)

800

Vybavení, rozměry a funkce

Modelu Hoover schází indikátor plnosti sáčku, který byste jinak našli u většiny modelů, a indikátor zanesení filtru, ten ale naopak u většiny nenajdete vůbec. Kromě zmíněných dvou prvků nás těší, že má jiné standardní i nadstandardní funkce a výbavu. Kromě hubice na tvrdé podlahy a malé hubice najdete v balení také turbokartáč, odstranění chlupů a vlasů z potahů či koberců pro vás bude díky němu jednoduché. S užitečnou regulaci výkonu se vám hubice při vysávání „nepřilepí“ k povrchu. Měkčená kolečka nebudou dělat takový rámus na dřevěné podlaze a navíjecí kabel usnadní úklid spotřebiče.

Nakonec je nutné podotknout, že jde o krapet větší model. S výškou 34,8 cm překonal tehdejší průměr o 5 cm, šířkou 45 cm jej překonal dokonce o 14 cm, jen délka je lehce pod průměrem, a to o 8 cm. Pod průměrem se pohybuje také hmotnost, se 4,9kg vysavačem by se vám mělo dobře zacházet i při přenášení do patra.

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ne

Regulace výkonu

Ano

Hubice na tvrdé podlahy

Ano

Štěrbinová hubice

Ano

Turbokartáč

Ano

Měkčená kolečka

Ano

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

34,8

Šířka (cm)

45

Délka (cm)

30,7

Hmotnost (kg)

4,9

Naše hodnocení a závěr

Vysavač Hoover RC 25011 má co nabídnout hlavně menším domácnostem, má totiž malý dosah od zásuvky. Hodí se v podstatě kamkoliv, zvládá skvěle koberce i tvrdé podlahy. Slibuje vynikající filtraci vzduchu, za jeho čistotu ostatně získal nejvyšší hodnocení, proto se nemusíte bát pořídit jej do rodiny s alergiky. V případě hlučnosti či spotřeby se pohybuje okolo průměru. Náročné uživatele potěší, že jde o všestranného pomocníka, který má řadu příslušenství. Z námi sledovaných parametrů, které považujeme za velmi šikovné a měly by být standardem, mu chybí jen indikátor plnosti nádoby. Pokud si chcete usnadnit práci, například model Bosch BGL 4A500 je jeden z těch, které indikátor naplnění mají.

3 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Hoover RC 25011
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která se u nás věnuje tématu klasických vysavačů. Má tak přehled o různých typech, díky čemuž vám poradí, jestli je lepší bezsáčkový, či sáčkový vysavač Hoover, jaký filtr je nejlepší a na jaké další parametry se zaměřit. Kromě vysavačů se věnuje i jiným domácím spotřebičům, které také otestovala, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Hoover RC 25011

Hoover RC 25011

3 500 Kč Orientační cena