Recenze a test Kärcher T 10/1 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Kärcher T 10/1

66,2 % Celkové hodnocení

Bezsáčkový v kategorii Klasické vysavače

Klady

  • Velký dosah až 13,5 m
  • Velký objem nádoby 10 l
  • Tichý

Zápory

  • Horší kvalita vyfukovaného vzduchu
  • Ne příliš účinný na tvrdých podlahách
4 400 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Kärcher T 10/1 téměř nemá konkurenci ve velikosti sběrné nádoby. Ta má totiž objem 10 l a tak nabízí široké využití nejen v domácnosti, ale hodit se jistě bude také do kanceláří a velkých budov, kde se předpokládá častější vysávání. Výhodou ve větších prostorách bude také celkový dosah 13,5 m, který průměr v době srovnání (listopad 2018) překonal téměř o 4 m. Kromě těchto superlativ už ale nemáme příliš možností tento model chválit.

Je lehce energeticky náročnější, než byly tehdy průměrně hodnocené vysavače. Ročně za jeho provoz zaplatíte asi 120 Kč, což oproti tehdejšímu průměru není závratně odlišná cena, je vyšší jen asi o 6 Kč (v roce 2018). Velmi špatného hodnocení se ovšem vysavač dočkal v případě třídy čistoty vyfukovaného vzduchu, která odpovídá písmenu D. Stejné hodnocení můžete vidět také u třídy účinnosti vysávání koberců, ale více zarážející pro nás třída účinnosti vysávání tvrdých podlah C, v době srovnání totiž vysavače tvrdé podlahy zvládaly obecně velmi dobře a ve většině případů se setkáte s třídou A. Co bychom mohli ještě nakonec pochválit, je hlučnost. Vysavač s 59 dB patří k velmi tichým produktům.

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Bezsáčkový

Výrobce

Kärcher

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

10

Délka napájecího kabelu (m)

10

Filtr

Vliesový filtrační sáček (lze dokoupit HEPA)

Hlučnost (dB)

59

Akční radius (m)

13,5

Energetická třída

B

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

D

Třída účinnosti vysávání koberců

D

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

C

Příkon (W)

800

Vybavení, rozměry a funkce

Z vybavení a funkcí, které jsme v listopadu 2018 u vysavačů hodnotili, chybí modelu Kärcher nadpoloviční většina. Má hubici na tvrdé podlahy a měkčená kolečka, jinak ale postrádá vše. Nesetkáte se u něj s indikátorem naplnění nádoby nebo zanesení filtru, nelze u něj regulovat výkon při vysávání, nemá ve výbavě malou hubici pro lepší dosah mezi nábytkem a nemá ani turbokartáč či navíjecí kabel. V této kategorii tedy propadl. Velikostně není žádný drobek, jak si můžete v tabulce níže všimnout, řadí se k větším vysavačům a bude se tedy možná hůře skladovat.

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ne

Regulace výkonu

Ne

Hubice na tvrdé podlahy

Ano

Malá hubice

Ne

Turbokartáč

Ne

Měkčená kolečka

Ano

Navíjecí kabel

Ne

Výška (cm)

38,5

Šířka (cm)

31

Délka (cm)

35,5

Hmotnost (kg)

6

Naše hodnocení a závěr

Model Kärcher T 10/1 neoslní svojí výbavou, téměř žádnou totiž nedisponuje. To nemusí být ovšem překážkou pro všechny uživatele. Pokud hledáte vysavač pouze na základní vysávání podlah a neočekáváte, že s ním budete čistit kouty a prostory mezi nábytkem, postačí vám. Pochválit musíme fakt, že jde o jeden z nejtišších modelů s největším dosahem a největším objemem sběrné nádoby. Viděli bychom tento model jako vhodný do kanceláří a komerčních prostor, své místo jistě ale najde také v domácnostech. Pokud jste náročnější uživatelé, model Hoover AC 69011 má velkorysou výbavu, se kterou bude vysávání o dost jednodušší.

4 400 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Kärcher T 10/1 | Hodnocení: 66,2 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je v našem týmu seniorním redaktorem a hlavou týmu testerů. Protože se zaměřuje právě na testování vysavačů, jejich problematice velmi dobře rozumí. V článku vám vysvětlí například rozdíl mezi HEPA a EPA filtry, ale také proč dle našich testů záleží spíše na těsnění vysavače než na typu filtru. Jeho články a recenze najdete i u aku tyčových či robotických vysavačů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Kärcher T 10/1

Kärcher T 10/1

4 400 Kč Orientační cena