Menu

Miele C2 Parquet PowerLine – Recenze, testy a srovnání

Dlouhý kabel v kategorii Nejlepší klasické vysavače

Klady

  • Velký objem sáčku
  • Vysoký výkon
  • Kladné recenze

Zápory

  • Hlučnější provoz
  • Kratší kabel
7 200 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Sáčkový vysavač od značky Miele má objem sáčku 4,5 l, v době psaní této recenze (listopad 2018) šlo o nadprůměrnou hodnotu. Délka kabelu 6,5 m dovolí dohromady s tělem vysavače a sací hubicí uživateli dosáhnout až 10 m od zásuvky, to byl tehdy krásný průměr a věříme, že ve většině případů nebudete mít problém s vysáváním větších ploch. Co se týče účinnosti vysavače, na tvrdých podlahách odvádí Miele skvělou práci, za účinnost vysávání si model C2 Parquet PowerLine zasloužil hodnocení A. V případě koberců už jeho výkon docela pokulhává, třída C, do které se tento vysavač řadí, je pomyslnou hranicí pro vysávání těchto povrchů. Je to ovšem nejčastější třída, se kterou se u vysavačů v našem srovnání setkáte. Perfektní práci při vysávání koberců i s delším vlasem odvede jen malé procento z nich.

Vysavač se hodí také do rodiny s alergiky, třída čistoty vyfukovaného vzduchu odpovídá nejlepší třídě A. Při výběru nového vysavače někteří jistě zbystří také v případě spotřeby a ročních nákladů na provoz. Ty jsou vzhledem k porovnání několika desítek modelů nad průměrem, ale ne závratně. Zatímco průměrný roční provoz vyšel na cca 114 Kč, model Miele vás bude stát asi na 136 Kč (v roce 2018).

Pokud je pro vás naopak zásadnější například hlučnost, příliš vás nepotěšíme. S 80 dB se produkt řadí k nejhlučnějším z našeho srovnávacího testu, pokud však nevysáváte denně velké plochy, při krátkodobém používání nebude ani tento faktor problém.

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

Výrobce

Miele

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

4,5

Délka napájecího kabelu (m)

6,5

Filtr

AirClean Plus

Akční radius (m)

10

Energetická třída

C

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

Třída účinnosti vysávání koberců

C

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

Příkon (W)

890

Vybavení, rozměry a funkce

V kategorii vybavení a funkcí si vede model Miele slušně. Disponuje indikátorem plnosti nádoby, což není výsada všech modelů, ale u většiny už jej najdete. Při vysávání lze regulovat výkon a využít například hubicí na tvrdé podlahy nebo malou hubici k lepšímu dosahu mezi nábytek a do koutů. Díky měkčeným kolečkům nebude vysavač hlučný na dřevné podlaze, ani ji nepoškrábe. Navíjecí kabel značně usnadní úklid zařízení, je to rychlejší a pohodlnější způsob navinutí, setkáte se s ním už ale poměrně často. Ne příliš standardní je indikátor zanesení filtru, a stejně jako většina hodnocených vysavačů, ani tento model jej nemá. Lehce nadpoloviční většině také chybí ve výbavě turbokartáč a vysavač Miele se k nim opět řadí. I kvůli tomu nedoporučujeme vybrat tento model primárně na koberce, hodí se opravdu spíše na kusové a s krátkým vlasem. Velikostí je produkt víceméně standardní, i když oproti průměru pár centimetrů ušetříte zejména v případě šířky. Hmotností nejde ovšem o žádného drobečka, dosahuje téměř 7 kg, tehdy přitom měly průměrně vysavače asi 5,7 kg.

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

Regulace výkonu

Ano

Hubice na tvrdé podlahy

Ano

Štěrbinová hubice

Ano

Turbokartáč

Ne

Měkčená kolečka

Ano

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

22,7

Šířka (cm)

24

Délka (cm)

48,7

Hmotnost (kg)

6,97

Naše hodnocení a závěr

Věříme, že pro řadu uživatelů bude model vysavače Miele C2 Parquet PowerLine dostačující. Disponuje kvalitní filtrací, vyfukovaný vzduch nebude obsahovat prach a jiné částečky, které mohou škodit alergikům či astmatikům. Je skvělý v případě vysávání tvrdých podlah, má dostatečný dosah od zásuvky. Pokud ale převládají ve vaší domácnosti koberce, doporučujeme model s lepší účinností vysávání koberců, jedním z nich je například Rowenta RO 6886 EA. Model Miele je je také například oproti nabízenému vysavači Rowenta hlučnější, mezi těmito dvěma modely je rozdíl 5 dB, což může být znát při častém vysávání.

7 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Miele C2 Parquet PowerLine
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá a testuje domácí spotřebiče spojené s úklidem. I proto se právě věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poskytne informace o tom, na co se zaměřit při výběru, jestli zvolit raději sáčkový či bezsáčkový vysavač, jaký filtr je nejlepší a jaké funkce by vysavači neměly chybět. Kromě vysavačů se u nás věnuje i jiným spotřebičům, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Miele C2 Parquet PowerLine

Miele C2 Parquet PowerLine

7 200 Kč Orientační cena