Recenze a test Miele C2 Parquet PowerLine | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Miele C2 Parquet PowerLine

83,3 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

 • Velký objem sáčku
 • Hlučnější provoz
6 000 Kč Orientační cena
 • 10/10
  Vysávání tvrdých podlah
 • 7,6/10
  Vysávání koberců
 • 10/10
  Filtrace
 • 6,0/10
  Hlučnost vysavače
 • 7,5/10
  Spotřeba vysavače
 • 83,3 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Sáčkový vysavač od značky Miele má objem sáčku 4,5 l, v době psaní této recenze (listopad 2018) šlo o nadprůměrnou hodnotu. Délka kabelu 6,5 m dovolí dohromady s tělem vysavače a sací hubicí uživateli dosáhnout až 10 m od zásuvky, to byl tehdy krásný průměr a věříme, že ve většině případů nebudete mít problém s vysáváním větších ploch. Co se týče účinnosti vysavače, na tvrdých podlahách odvádí Miele skvělou práci, za účinnost vysávání si model C2 Parquet PowerLine zasloužil hodnocení A. V případě koberců už jeho výkon docela pokulhává, třída C, do které se tento vysavač řadí, je pomyslnou hranicí pro vysávání těchto povrchů. Je to ovšem nejčastější třída, se kterou se u vysavačů v našem srovnání setkáte. Perfektní práci při vysávání koberců i s delším vlasem odvede jen malé procento z nich.

Vysavač se hodí také do rodiny s alergiky, třída čistoty vyfukovaného vzduchu odpovídá nejlepší třídě A. Při výběru nového vysavače někteří jistě zbystří také v případě spotřeby a ročních nákladů na provoz. Ty jsou vzhledem k porovnání několika desítek modelů nad průměrem, ale ne závratně. Zatímco průměrný roční provoz vyšel na cca 114 Kč, model Miele vás bude stát asi na 136 Kč (v roce 2018).

Pokud je pro vás naopak zásadnější například hlučnost, příliš vás nepotěšíme. S 80 dB se produkt řadí k nejhlučnějším z našeho srovnávacího testu, pokud však nevysáváte denně velké plochy, při krátkodobém používání nebude ani tento faktor problém.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

72 % Sáčkový, 28 % Bezsáčkový
Výrobce

Miele

23 % Sencor, 18 % Electrolux, 13 % Hoover, 13 % ETA, 10 % Kärcher, 8 % Miele, 8 % Rowenta, 5 % Concept, 3 % Bosch
Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

4,5

3,19
Délka napájecího kabelu (m)

6,5

6,49
Filtr

AirClean Plus

Akční radius (m)

10

9,36
Energetická třída

C

59 % A, 15 % B, 10 % C, 5 % A+, 5 % A++, 3 % D, 3 % A+++
Roční spotřeba (kWh)

34

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

72 % A, 15 % D, 5 % E, 5 % B, 3 % C
Třída účinnosti vysávání koberců

C

33 % A, 28 % D, 26 % C, 5 % B, 5 % E, 3 % F
Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

90 % A, 5 % B, 5 % C
Příkon (W)

890

764,10

Vybavení, rozměry a funkce

V kategorii vybavení a funkcí si vede model Miele slušně. Disponuje indikátorem plnosti nádoby, což není výsada všech modelů, ale u většiny už jej najdete. Při vysávání lze regulovat výkon a využít například hubicí na tvrdé podlahy nebo malou hubici k lepšímu dosahu mezi nábytek a do koutů. Díky měkčeným kolečkům nebude vysavač hlučný na dřevné podlaze, ani ji nepoškrábe. Navíjecí kabel značně usnadní úklid zařízení, je to rychlejší a pohodlnější způsob navinutí, setkáte se s ním už ale poměrně často. Ne příliš standardní je indikátor zanesení filtru, a stejně jako většina hodnocených vysavačů, ani tento model jej nemá. Lehce nadpoloviční většině také chybí ve výbavě turbokartáč a vysavač Miele se k nim opět řadí. I kvůli tomu nedoporučujeme vybrat tento model primárně na koberce, hodí se opravdu spíše na kusové a s krátkým vlasem. Velikostí je produkt víceméně standardní, i když oproti průměru pár centimetrů ušetříte zejména v případě šířky. Hmotností nejde ovšem o žádného drobečka, dosahuje téměř 7 kg, tehdy přitom měly průměrně vysavače asi 5,7 kg.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

74 % Ano, 21 % Ne, 5 % Značka na nádržce
Regulace výkonu

Ano

85 % Ano, 15 % Ne
Hubice na tvrdé podlahy

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Malá hubice

Ano

85 % Ano, 15 % Ne
Turbokartáč

Ne

64 % Ne, 36 % Ano
Měkčená kolečka

Ano

87 % Ano, 13 % Ne
Navíjecí kabel

Ano

92 % Ano, 8 % Ne
Výška (cm)

22,7

27,14
Šířka (cm)

24

30,62
Délka (cm)

48,7

39,32
Hmotnost (kg)

6,97

5,18

Naše hodnocení a závěr

Věříme, že pro řadu uživatelů bude model vysavače Miele C2 Parquet PowerLine dostačující. Disponuje kvalitní filtrací, vyfukovaný vzduch nebude obsahovat prach a jiné částečky, které mohou škodit alergikům či astmatikům. Je skvělý v případě vysávání tvrdých podlah, má dostatečný dosah od zásuvky. Pokud ale převládají ve vaší domácnosti koberce, doporučujeme model s lepší účinností vysávání koberců, jedním z nich je například Rowenta RO 6886 EA. Model Miele je je také například oproti nabízenému vysavači Rowenta hlučnější, mezi těmito dvěma modely je rozdíl 5 dB, což může být znát při častém vysávání.

6 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Miele C2 Parquet PowerLine | Hodnocení: 83,3 %
Eliška Srncová se v naší redakci stará o témata spojená s různými domácími spotřebiči a kategorii vysavačů má pod palcem už více než čtyři roky. Za ta léta nasbírala dostatek znalostí a zkušeností, aby vám dokázala vysvětlit třeba jaký je rozdíl mezi příkonem a sacím výkonem, nebo co je to HEPA filtr. Poradí vám nejen s výběrem vysavače, ale i sušičky, pračky nebo třeba sporáku.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Miele C2 Parquet PowerLine

Miele C2 Parquet PowerLine

6 000 Kč Orientační cena