Recenze a test Miele C2 Powerline | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Miele C2 Powerline

39. místo
81,9 % Celkové hodnocení
 • Velký objem sáčku
 • Odpovídající výbava
 • Hlučnější model
5 600 Kč Orientační cena
 • 10/10
  Vysávání tvrdých podlah
 • 7,6/10
  Vysávání koberců
 • 8,8/10
  Filtrace
 • 6,0/10
  Hlučnost vysavače
 • 7,5/10
  Spotřeba vysavače
 • 81,9 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Miele C2 Powerline patří k sáčkovým vysavačům a stejně jako většina ostatních modelů stejné značky disponuje objemným sáčkem, který pojme až 4,5 l nečistot. Průměrně přitom tato hodnota nedosahovala ani tří litrů. Průměrného parametru se dočkáme v případě dosahu od zásuvky, ten je 10 m. To samozřejmě postačí do většiny domácností. Hlučnost 80 dB patřila v době psaní recenze (listopad 2018) k nejvyšším, zařízení můžeme kvalifikovat jako poměrně hlučné. Je také lehce neúsporné. Průměrně za provoz klasických vysavačů z našeho srovnání zaplatíte asi 115 Kč, Miele vás vyjde za stejných podmínek na necelých 140 Kč. Tomu odpovídá energetická třída C.

S tímto modelem nemusíte mít obavy vysávat tvrdé podlahy, obezřetnost ale doporučujeme v případě, máte-li v domácnosti převahu koberců. Ty totiž nezvládne vysát tak dobře, zejména potom ty s delším vlasem. Pokud jsou v domácnosti silní alergici, raději zvolte vysavač s filtrem HEPA. Tento model má filtr AirClean a deklarovanou třídu čistoty vyfukovaného vzduchu B, to za normálních okolností nebude pro běžné uživatele problém. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

75 % Sáčkový, 25 % Bezsáčkový
Výrobce

Miele

20 % Electrolux, 18 % Hoover, 18 % Sencor, 14 % ETA, 8 % Kärcher, 6 % Miele, 6 % Rowenta, 4 % Zanussi, 4 % Bosch, 4 % Concept
Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

4,5

3,19
Délka napájecího kabelu (m)

6,5

6,57
Filtr

AirClean

Akční radius (m)

10

9,46
Energetická třída

C

59 % A, 12 % B, 12 % A+, 8 % C, 4 % A++, 4 % A+++, 2 % D
Roční spotřeba (kWh)

34

26,74
Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

B

73 % A, 16 % D, 4 % C, 4 % E, 4 % B
Třída účinnosti vysávání koberců

C

35 % A, 25 % C, 25 % D, 8 % B, 4 % E, 2 % F
Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

88 % A, 8 % B, 4 % C
Příkon (W)

890

737,25

Vybavení, rozměry a funkce

Vybavení je u vysavače Miele spíše průměrné. Nenabízí indikátor zanesení filtru a chybí mu turbokartáč, to jsou ale prvky, se kterými se setkáte zřídka. Oceňujeme, že jinak má veškerou výbavu, do té zahrnujeme měkčená kolečka, navíjecí kabel, malou hubici, hubici na tvrdé podlahy, regulaci výkonu a indikátor plnosti sáčku. Upozornit bychom chtěli na to, že tělo vysavače je asi o 10 cm delší oproti průměru a je také lehce těžší, má téměř 7 kg. Například pro seniory může být taková hmotnost trochu nepohodlná. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

78 % Ano, 18 % Ne, 4 % Značka na nádržce
Regulace výkonu

Ano

82 % Ano, 16 % Ne, 2 % Neuvedeno
Hubice na tvrdé podlahy

Ano

92 % Ano, 8 % Ne
Malá hubice

Ano

86 % Ano, 14 % Ne
Turbokartáč

Ne

65 % Ne, 35 % Ano
Měkčená kolečka

Ano

82 % Ano, 18 % Ne
Navíjecí kabel

Ano

92 % Ano, 6 % Ne, 2 % Neuvedeno
Výška (cm)

22,7

27,61
Šířka (cm)

28

30,83
Délka (cm)

48,7

38,89
Hmotnost (kg)

6,97

5,22

Hodnocení dalších uživatelů

K vysavači značky Miele se vyjádřilo pár desítek uživatelů, kteří mají s vysavačem zkušenost. Hodnotí jej převážně kladně, řadě z nich vyhovuje velikost, hmotnost a dokonce jej označují jako tichý – hlučnost se odvíjí od zvoleného výkonu vysávání, který lze regulovat. Potvrzují, že má také dobrý tah i v případě vysávání koberce, otázka ovšem zůstává, zda uživatelé zkusili vysát koberec s dlouhým, nebo krátkým vlasem. 

Naše hodnocení a závěr

Miele C2 Powerline můžeme doporučit uživatelům, kteří nehlídají spotřebu a zaměřují se na jiné kvality spotřebičů. Tento vysavač je totiž náročnější na energie, má ovšem řadu vybavení a funkcí. Patří k těžším a hlučnějším modelům, někteří uživatelé ale ve svých recenzích tvrdí, že jim naopak přijde lehký, kompaktní a tichý. Zejména hlučnost se odvíjí od výkonu, který při vysávání zvolíte. Do domácnosti se silnými alergiky bychom raději zvolili model s HEPA filtrem, běžný uživatel ale s tímto vysavačem mít problém nebude. Nevíte si rady, který model HEPA filtr má? Je jich v našem srovnání hned několik, model Roweta RO 6383 EA je skvělý také v případě vysávání koberců, ze kterých dokonale dostane prach a nečistoty, které mohou alergikům vadit.

5 600 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Miele C2 Powerline | Hodnocení: 81,9 %
Eliška Srncová se v naší redakci stará o témata spojená s různými domácími spotřebiči a kategorii vysavačů má pod palcem už více než čtyři roky. Za ta léta nasbírala dostatek znalostí a zkušeností, aby vám dokázala vysvětlit třeba jaký je rozdíl mezi příkonem a sacím výkonem, nebo co je to HEPA filtr. Poradí vám nejen s výběrem vysavače, ale i sušičky, pračky nebo třeba sporáku.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Miele C2 Powerline

Miele C2 Powerline

39. místo  v porovnání
5 600 Kč Orientační cena