Menu

Miele C2 Powerline – Recenze, testy a srovnání

Klady

  • Velký objem sáčku
  • Odpovídající výbava
  • Vysoký příkon
  • Pozitivní recenze

Zápory

  • Hlučnější model
  • Kratší kabel
6 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Miele C2 Powerline patří k sáčkovým vysavačům a stejně jako většina ostatních modelů stejné značky disponuje objemným sáčkem, který pojme až 4,5 l nečistot. Průměrně přitom tato hodnota nedosahovala ani tří litrů. Průměrného parametru se dočkáme v případě dosahu od zásuvky, ten je 10 m. To samozřejmě postačí do většiny domácností. Hlučnost 80 dB patřila v době psaní recenze (listopad 2018) k nejvyšším, zařízení můžeme kvalifikovat jako poměrně hlučné. Je také lehce neúsporné. Průměrně za provoz klasických vysavačů z našeho srovnání zaplatíte asi 115 Kč, Miele vás vyjde za stejných podmínek na necelých 140 Kč (v roce 2018). Tomu odpovídá energetická třída C.

S tímto modelem nemusíte mít obavy vysávat tvrdé podlahy, obezřetnost ale doporučujeme v případě, máte-li v domácnosti převahu koberců. Ty totiž nezvládne vysát tak dobře, zejména potom ty s delším vlasem. Pokud jsou v domácnosti silní alergici, raději zvolte vysavač s filtrem HEPA. Tento model má filtr AirClean a deklarovanou třídu čistoty vyfukovaného vzduchu B, to za normálních okolností nebude pro běžné uživatele problém.

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

Výrobce

Miele

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

4,5

Délka napájecího kabelu (m)

6,5

Filtr

AirClean

Hlučnost (dB)

80

Akční radius (m)

10

Energetická třída

C

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

B

Třída účinnosti vysávání koberců

C

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

Příkon (W)

890

Vybavení, rozměry a funkce

Vybavení je u vysavače Miele spíše průměrné. Nenabízí indikátor zanesení filtru a chybí mu turbokartáč, to jsou ale prvky, se kterými se setkáte zřídka. Oceňujeme, že jinak má veškerou výbavu, do té zahrnujeme měkčená kolečka, navíjecí kabel, malou hubici, hubici na tvrdé podlahy, regulaci výkonu a indikátor plnosti sáčku. Upozornit bychom chtěli na to, že tělo vysavače je asi o 10 cm delší oproti průměru a je také lehce těžší, má téměř 7 kg. Například pro seniory může být taková hmotnost trochu nepohodlná.

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

Regulace výkonu

Ano

Hubice na tvrdé podlahy

Ano

Štěrbinová hubice

Ano

Turbokartáč

Ne

Měkčená kolečka

Ano

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

22,7

Šířka (cm)

28

Délka (cm)

48,7

Hmotnost (kg)

6,97

Hodnocení dalších uživatelů

K vysavači značky Miele se vyjádřilo pár desítek uživatelů, kteří mají s vysavačem zkušenost. Hodnotí jej převážně kladně, řadě z nich vyhovuje velikost, hmotnost a dokonce jej označují jako tichý – hlučnost se odvíjí od zvoleného výkonu vysávání, který lze regulovat. Potvrzují, že má také dobrý tah i v případě vysávání koberce, otázka ovšem zůstává, zda uživatelé zkusili vysát koberec s dlouhým, nebo krátkým vlasem.

Naše hodnocení a závěr

Miele C2 Powerline můžeme doporučit uživatelům, kteří nehlídají spotřebu a zaměřují se na jiné kvality spotřebičů. Tento vysavač je totiž náročnější na energie, má ovšem řadu vybavení a funkcí. Patří k těžším a hlučnějším modelům, někteří uživatelé ale ve svých recenzích tvrdí, že jim naopak přijde lehký, kompaktní a tichý. Zejména hlučnost se odvíjí od výkonu, který při vysávání zvolíte. Do domácnosti se silnými alergiky bychom raději zvolili model s HEPA filtrem, běžný uživatel ale s tímto vysavačem mít problém nebude. Nevíte si rady, který model HEPA filtr má? Je jich v našem srovnání hned několik, model Roweta RO 6383 EA je skvělý také v případě vysávání koberců, ze kterých dokonale dostane prach a nečistoty, které mohou alergikům vadit.

6 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Miele C2 Powerline
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá a testuje domácí spotřebiče spojené s úklidem. I proto se právě věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poskytne informace o tom, na co se zaměřit při výběru, jestli zvolit raději sáčkový či bezsáčkový vysavač, jaký filtr je nejlepší a jaké funkce by vysavači neměly chybět. Kromě vysavačů se u nás věnuje i jiným spotřebičům, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Miele C2 Powerline

Miele C2 Powerline

6 500 Kč Orientační cena