Menu

Miele C3 Cat&Dog – Recenze, testy a srovnání

94,7 % Celkové hodnocení

Ke zvířatům v kategorii Nejlepší klasické vysavače

Klady

  • Turbokartáč ve výbavě
  • Velký dosah od zásuvky
  • Výborné výsledky v odborných testech

Zápory

  • Horší třída vyfukovaného vzduchu
  • Vyšší hmotnost
  • Dražší filtry
9 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Vysavač Miele je sáčkový. Jako takový je s objemem 4,5 l ideální do rodinných domů. Ostatně využití ve větších domácnostech odpovídá také dosah od zásuvky až 12 m, tehdejší (listopad 2018) průměr byl přitom ani ne 10 m. Hlučností 76 dB se model C3 Cat & Dog drží průměru. Nad průměr se ale dostává v případě spotřeby a tedy i nákladů na provoz. Zatímco průměrně za provoz klasického vysavače z našeho srovnání z listopadu 2018 zaplatíte asi 115 Kč, s modelem Miele budete muset při stejných podmínkách připlatit zhruba 20 Kč. Vyšší spotřebu ostatně může napovědět také energetická třída C.

V době vzniku této recenze nebylo nic neobvyklého, že vysavače získaly hodnocení C v případě třídy účinnosti vysávání koberců, v případě účinnosti vysávání podlah je na tom Miele také podobně jako většina hodnocených modelů a pyšní se hodnocením A. S třídou čistoty vyfukovaného vzduchu B si tento model pohoršil, pro běžného uživatele ale nebude mít horší filtrace prachu význam. Nepříjemná může být například pro alergiky.

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

Výrobce

Miele

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

4,5

Délka napájecího kabelu (m)

8,5

Filtr

Active AirClean

Hlučnost (dB)

76

Akční radius (m)

12

Energetická třída

C

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

B

Třída účinnosti vysávání koberců

C

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

Příkon (W)

890

Sací výkon (W)

212

Vybavení, rozměry a funkce

V kategorii vybavení a funkcí je na tom Miele o něco lépe než většina modelů, kromě řady standardních prvků má navíc turbokartáč, s tím lépe odstraníte chlupy a vlasy z potahů či koberců. Méně obvyklý indikátor zanesení filtru postrádá také. Z těch prvků, kterými se pyšní a můžete se na ně spolehnout, bychom rádi uvedli indikátor plnosti sáčku, hubici na tvrdé podlahy nebo regulaci výkonu.

V případě rozměrů jde o víceméně průměrné zařízení, kromě délky, ta průměr přesahuje téměř o 10 centimetrů a má tak téměř půl metru. S tím narostla také hmotnost vysavače a přehoupla 7 kg, což není úplně ideální třeba na nošení do schodů.

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

Regulace výkonu

Ano

Hubice na tvrdé podlahy

Ano

Štěrbinová hubice

Ano

Turbokartáč

Ano

Měkčená kolečka

Ano

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

22,7

Šířka (cm)

28

Délka (cm)

49,6

Hmotnost (kg)

7,3

Naše hodnocení a závěr

Vysavač Miele C3 Cat & Dog obstál v našem srovnávacím testu poměrně dobře, s několika nedostatky. Tento model si poradí s tvrdou podlahou, hůře potom s kobercem. Na koberce a potahy ale můžete využít turbokartáč a pomoci si tak s odstraňováním chlupů a vlasů z tkanin. Ve výbavě chybí jen indikátor zanesení filtru. Nevýhodou vysavače může být vyšší hmotnost, která by mohla dělat problémy, pokud bude vysavač používat někdo pokročilého věku, nebo naopak třeba dítě. Pokud by vás proto zajímal nějaký model s nižší hmotností, doporučujeme vám přečíst si recenzi vysavače Hoover TE 75011, který je se svými 4 kg jedním z nejlehčích.

9 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Miele C3 Cat&Dog | Hodnocení: 94,7 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá a testuje domácí spotřebiče spojené s úklidem. I proto se právě věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poskytne informace o tom, na co se zaměřit při výběru, jestli zvolit raději sáčkový či bezsáčkový vysavač, jaký filtr je nejlepší a jaké funkce by vysavači neměly chybět. Kromě vysavačů se u nás věnuje i jiným spotřebičům, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Miele C3 Cat&Dog

Miele C3 Cat&Dog

9 000 Kč Orientační cena