Recenze a test Miele C3 TotalCare EcoLine | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Miele C3 TotalCare EcoLine

90,0 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

 • Vysoká úspora energií
 • Velký objem sáčku
 • Velký dosah od zásuvky

Zápory

 • Vyšší hmotnost
 • Vyšší hlučnost
9 900 Kč Orientační cena
 • 10/10
  Vysávání tvrdých podlah
 • 8,8/10
  Vysávání koberců
 • 10/10
  Filtrace
 • 6,0/10
  Hlučnost vysavače
 • 10,0/10
  Vybavení a dosah
 • 9,0/10
  Spotřeba vysavače
 • 90,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Už na první pohled je z tabulky níže jasné, že klasický vysavač Miele C3 TotalCare EcoLine má co nabídnout. Předností tohoto modelu je hlavně vysoká úspora energií při provozu, což znamená také úspora peněz z vašeho rozpočtu. Zatímco průměrně vás provoz klasických vysavačů z našeho srovnání z listopadu 2018 bude stát asi 115 Kč, model Miele si nárokuje za stejných podmínek jen 80 Kč. Tomu odpovídá energetická třída A+, která byla tehdy nejlepší z celého srovnání. Velmi kladně hodnotíme také objem sáčku 4,5 l, to je jeden z největších objemů a tak se nestane, že byste při běžném vysávání sáček často měnili. Vysavač je díky dosahu 13 m od zásuvky ideální také do velkých prostor, je to jedna z největších dosažených vzdáleností.

S čím si nemusíte lámat hlavu, je typ podlah ve vaší domácnosti. Tento vysavač zvládá perfektně tvrdé podlahy, ale poradí si velmi dobře také s koberci. V případě účinnosti vysávání koberců totiž získal druhé nejlepší hodnocení, tedy B, průměrně jsou na tom vysavače o třídu hůře. Kde je nadprůměrná hodnota spíše k neprospěchu, je hlučnost. Miele při nejvyšším výkonu vydává hluk dosahující 79 dB, průměr byl o tři decibely méně. Abychom se ale vrátili k pochvalám, stejně jako s většinou námi hodnocených modelů, ani s tímto se vám nestane, že by do ovzduší vypouštěl mnoho prachu, je tedy vhodný do domácnosti s alergiky .

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

72 % Sáčkový, 28 % Bezsáčkový
Výrobce

Miele

23 % Sencor, 18 % Electrolux, 13 % Hoover, 13 % ETA, 10 % Kärcher, 8 % Miele, 8 % Rowenta, 5 % Concept, 3 % Bosch
Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

4,5

3,19
Délka napájecího kabelu (m)

8,5

6,49
Filtr

HEPA AirClean

Hlučnost (dB)

79

73,54
Akční radius (m)

13

9,36
Energetická třída

A+

59 % A, 15 % B, 10 % C, 5 % A+, 5 % A++, 3 % D, 3 % A+++
Roční spotřeba (kWh)

20,2

Roční náklady na provoz při 5,8 Kč/kWh (v roce 2021)

80,8

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

72 % A, 15 % D, 5 % E, 5 % B, 3 % C
Třída účinnosti vysávání koberců

B

33 % A, 28 % D, 26 % C, 5 % B, 5 % E, 3 % F
Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

90 % A, 5 % B, 5 % C
Příkon (W)

550

764,10

Vybavení, rozměry a funkce

Chválit budeme model Miele také v kategorii vybavení a funkcí. V ní je totiž naprosto stoprocentní. Počítat tak můžete nejen s indikátorem plnosti sáčku, který byl víceméně samozřejmostí, navíc budete mít přehled i o zanesení filtru díky dalšímu indikátoru, ten už v našem srovnání mělo jen málo modelů. Regulace výkonu, měkčená kolečka, navíjení kabelu, to jsou další prvky tohoto vysavače, které mu výrobce neopomněl přidělit. Navíc ve výbavě najdete turbokartáč, malou hubici i hubici na tvrdé podlahy. Zejména trubokartáč nepatřil mezi samozřejmou výbavu, proto jej velmi oceňujeme.

K rozměrům je potřeba říci jen to, že je o kousek delší, než průměrně byly ostatní vysavače. Počítejte tedy s rozměry 22,7 x 28 x 48,7 cm. Hmotnost 7,41 kg je bohužel vyšší oproti průměru asi o dva kilogramy, proto bude vysavač nepohodlné stěhovat z patra do patra, někomu to ale možná nebude dělat žádné problémy, jde o individuální záležitost.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

74 % Ano, 21 % Ne, 5 % Značka na nádržce
Regulace výkonu

Ano

85 % Ano, 15 % Ne
Hubice na tvrdé podlahy

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Malá hubice

Ano

85 % Ano, 15 % Ne
Turbokartáč

Ano

64 % Ne, 36 % Ano
Měkčená kolečka

Ano

87 % Ano, 13 % Ne
Navíjecí kabel

Ano

92 % Ano, 8 % Ne
Výška (cm)

22,7

27,14
Šířka (cm)

28

30,62
Délka (cm)

48,7

39,32
Hmotnost (kg)

7,41

5,18

Naše hodnocení a závěr

Miele C3 TotalCare EcoLine je klasický vysavač ze střední cenové kategorie a seženete jej s cenovkou do 10 000 Kč. Jde o plně vybavený všestranný vysavač s velkým dosahem od zásuvky, který šetří vaše energie a zvládá skvěle nejen tvrdé podlahy, ale také koberce. Atypickým příslušenstvím je turbokartáč a indikátor zanesení filtru, které u většiny modelů z celého srovnání najdete zřídka nehledě na cenu zařízení. Jde o model vhodný nejen do domácností s alergiky, díky turbokartáči zvládnete z různých potahů a koberce dostat také chlupy domácích mazlíčků. Pokud se nechcete nijak omezovat výbavou, investice se do modelu Miele vyplatí. Pokud byste obětovat například indikátor zanesení filtru a turbokartáč, dalším modelem, který bychom vám mohli doporučit zejména do velkých prostor, bude například Sencor SVC 9000BK.

9 900 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Miele C3 TotalCare EcoLine | Hodnocení: 90,0 %
Eliška Srncová se v naší redakci stará o témata spojená s různými domácími spotřebiči a kategorii vysavačů má pod palcem už více než čtyři roky. Za ta léta nasbírala dostatek znalostí a zkušeností, aby vám dokázala vysvětlit třeba jaký je rozdíl mezi příkonem a sacím výkonem, nebo co je to HEPA filtr. Poradí vám nejen s výběrem vysavače, ale i sušičky, pračky nebo třeba sporáku.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Miele C3 TotalCare EcoLine

Miele C3 TotalCare EcoLine

9 900 Kč Orientační cena