Recenze a test Miele C3 TotalCare EcoLine | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Miele C3 TotalCare EcoLine

85,3 % Celkové hodnocení

v kategorii Klasické vysavače

Klady

  • Vysoká úspora energií
  • Velký objem sáčku
  • Velký dosah od zásuvky

Zápory

  • Vyšší hmotnost
  • Vyšší hlučnost
9 900 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Už na první pohled je z tabulky níže jasné, že klasický vysavač Miele C3 TotalCare EcoLine má co nabídnout. Předností tohoto modelu je hlavně vysoká úspora energií při provozu, což znamená také úspora peněz z vašeho rozpočtu. Zatímco průměrně vás provoz klasických vysavačů z našeho srovnání z listopadu 2018 bude stát asi 115 Kč, model Miele si nárokuje za stejných podmínek jen 80 Kč. Tomu odpovídá energetická třída A+, která byla tehdy nejlepší z celého srovnání. Velmi kladně hodnotíme také objem sáčku 4,5 l, to je jeden z největších objemů a tak se nestane, že byste při běžném vysávání sáček často měnili. Vysavač je díky dosahu 13 m od zásuvky ideální také do velkých prostor, je to jedna z největších dosažených vzdáleností.

S čím si nemusíte lámat hlavu, je typ podlah ve vaší domácnosti. Tento vysavač zvládá perfektně tvrdé podlahy, ale poradí si velmi dobře také s koberci. V případě účinnosti vysávání koberců totiž získal druhé nejlepší hodnocení, tedy B, průměrně jsou na tom vysavače o třídu hůře. Kde je nadprůměrná hodnota spíše k neprospěchu, je hlučnost. Miele při nejvyšším výkonu vydává hluk dosahující 79 dB, průměr byl o tři decibely méně. Abychom se ale vrátili k pochvalám, stejně jako s většinou námi hodnocených modelů, ani s tímto se vám nestane, že by do ovzduší vypouštěl mnoho prachu, je tedy vhodný do domácnosti s alergiky .

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

63 % Sáčkový, 37 % Bezsáčkový
Výrobce

Miele

20 % Sencor, 13 % Hoover, 13 % Kärcher, 13 % Electrolux, 13 % ETA, 13 % Rowenta, 7 % Miele, 4 % Concept, 2 % Bosch, 2 % Philips
Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

4,5

3,28
Délka napájecího kabelu (m)

8,5

6,61
Filtr

HEPA AirClean

Hlučnost (dB)

79

73,22
Akční radius (m)

13

9,36
Energetická třída

A+

54 % A, 13 % B, 9 % C, 4 % A+, 4 % A++, 2 % D, 2 % A+++, 11 % Neuvedeno
Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

65 % A, 13 % D, 7 % B, 4 % E, 2 % C, 9 % Neuvedeno
Třída účinnosti vysávání koberců

B

33 % A, 26 % C, 24 % D, 4 % E, 2 % F, 2 % B, 9 % Neuvedeno
Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

83 % A, 4 % B, 4 % C, 9 % Neuvedeno
Příkon (W)

550

735,65

Vybavení, rozměry a funkce

Chválit budeme model Miele také v kategorii vybavení a funkcí. V ní je totiž naprosto stoprocentní. Počítat tak můžete nejen s indikátorem plnosti sáčku, který byl víceméně samozřejmostí, navíc budete mít přehled i o zanesení filtru díky dalšímu indikátoru, ten už v našem srovnání mělo jen málo modelů. Regulace výkonu, měkčená kolečka, navíjení kabelu, to jsou další prvky tohoto vysavače, které mu výrobce neopomněl přidělit. Navíc ve výbavě najdete turbokartáč, malou hubici i hubici na tvrdé podlahy. Zejména trubokartáč nepatřil mezi samozřejmou výbavu, proto jej velmi oceňujeme.

K rozměrům je potřeba říci jen to, že je o kousek delší, než průměrně byly ostatní vysavače. Počítejte tedy s rozměry 22,7 x 28 x 48,7 cm. Hmotnost 7,41 kg je bohužel vyšší oproti průměru asi o dva kilogramy, proto bude vysavač nepohodlné stěhovat z patra do patra, někomu to ale možná nebude dělat žádné problémy, jde o individuální záležitost.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

70 % Ano, 26 % Ne, 4 % Značka na nádržce
Regulace výkonu

Ano

76 % Ano, 24 % Ne
Hubice na tvrdé podlahy

Ano

87 % Ano, 13 % Ne
Štěrbinová hubice

Ano

91 % Ano, 9 % Ne
Turbokartáč

Ano

63 % Ne, 37 % Ano
Měkčená kolečka

Ano

85 % Ano, 13 % Ne, 2 % Neuvedeno
Navíjecí kabel

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Výška (cm)

22,7

28,19
Šířka (cm)

28

30,32
Délka (cm)

48,7

40,05
Hmotnost (kg)

7,41

5,37

Naše hodnocení a závěr

Miele C3 TotalCare EcoLine je klasický vysavač ze střední cenové kategorie a seženete jej s cenovkou do 10 000 Kč. Jde o plně vybavený všestranný vysavač s velkým dosahem od zásuvky, který šetří vaše energie a zvládá skvěle nejen tvrdé podlahy, ale také koberce. Atypickým příslušenstvím je turbokartáč a indikátor zanesení filtru, které u většiny modelů z celého srovnání najdete zřídka nehledě na cenu zařízení. Jde o model vhodný nejen do domácností s alergiky, díky turbokartáči zvládnete z různých potahů a koberce dostat také chlupy domácích mazlíčků. Pokud se nechcete nijak omezovat výbavou, investice se do modelu Miele vyplatí. Pokud byste obětovat například indikátor zanesení filtru a turbokartáč, dalším modelem, který bychom vám mohli doporučit zejména do velkých prostor, bude například Sencor SVC 9000BK.

9 900 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Miele C3 TotalCare EcoLine | Hodnocení: 85,3 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá a testuje domácí spotřebiče spojené s úklidem. I proto se právě věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poskytne informace o tom, na co se zaměřit při výběru, jestli zvolit raději sáčkový či bezsáčkový vysavač, jaký filtr je nejlepší a jaké funkce by vysavači neměly chybět. Kromě vysavačů se u nás věnuje i jiným spotřebičům, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Miele C3 TotalCare EcoLine

Miele C3 TotalCare EcoLine

9 900 Kč Orientační cena