Menu

Philips FC 9532/09 – Recenze, testy a srovnání

78,7 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší klasické vysavače

Klady a zápory

  • Velmi úsporný model
  • Větší rozměry a hmotnost
3 700 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Philips se řadí k bezsáčkovým vysavačům, a jako takovému nemůžeme příliš vyčítat objem nádoby 1,7 l. Průměr sběrných nádob či sáčků u vysavačů celkově činil sice 2,7 l, u samotných bezsáčkových je však 1,7 l celkem pěkný průměr. Počítejte však s tím, že i při vysávání menšího bytu bude potřeba nádobu vysypat a vyčistit, alespoň jednou. Dosah vysavače je víceméně standardní, od zásuvky s ním zvládnete vysát vzdálenost do 9 metrů. V testu máme ale také modely s větším rozsahem, je potřeba zvážit, jak velké máte prostory. Zmínit bychom chtěli hlučnost, která je u tohoto modelu nad průměrem přijatelné hranice, 78 dB je poměrně dost, na místě stojí ale upozornění, že vysavač není zařízení, jež by vás rušilo v kuse několik hodin, proto se to dá dočasně snést a nejde o nějakou podstatou nevýhodu.

Hledáte-li vysavač spíše na tvrdé podlahy, Philips FC 9532/09 bude to pravé. Na koberce nebude příliš ideální, když už, tak na menší kusové a koberce s krátkým vlasem. Vše vyplývá z tříd účinnosti vysávání, kdy u podlah získal vysavač hodnocení A a u koberců C, tato kombinace byla v době vzniku testu (březen 2018) nejčastější. Třída vyfukovaného vzduchu B neznamená nic hrozného a znamená, že vzduch, který z vysavače jde, není stoprocentně čistý a nemusí tak být nejvhodnější pro alergiky nebo astmatiky. Příkon 750 W a energetická třída A znamenají, že je vysavač úsporný. Dle roční spotřeby 25,9 kWh a ročních nákladů 103,6 Kč jde dokonce o jeden z nejúspornějších kousků v našem testu.

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Bezsáčkový

Výrobce

Philips

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

1,7

Délka napájecího kabelu (m)

6

Filtr

HEPA

Hlučnost (dB)

78

Akční radius (m)

9

Energetická třída

A

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

B

Třída účinnosti vysávání koberců

C

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

Příkon (W)

750

Vybavení, rozměry a funkce

V případě vysavače Philips se můžete spolehnout na dostatečné příslušenství, kterému schází jen indikátor zanesení filtru a turbokartáč. Zmíněný indikátor tehdy mělo jen asi 15 procent testovaných, což je relativně malá část. Turbokartáčem disponovala asi polovina modelů. Philips jinak nepostrádá z námi sledovaných parametrů nic. Upozorní vás na plnou nádobu, můžete při vysávání regulovat výkon a tak zabránit přisátí koberců k hubici. Má malou hubici i hubici na tvrdé podlahy, výhodou jsou měkčená kolečka, takže na tvrdé podlaze tak zabráníte rýhám a i hlučnost při přesouvání vysavače bude nižší. Nakonec zbývá zmínit už jen navíjecí kabel.

Co se rozměrů týče, má o téměř 10 cm delší tělo, než byl průměr, 47,3 cm by se vám mohlo hůře skladovat. Na výšku má ale 30,1 cm, na šířku 30,4 cm a to jsou již průměrné hodnoty. Pozornost věnujte hmotnosti, 6 kg není příliš komfortních, i když se od průměru zase tolik neliší. Pokud máte ale patrový dům, nebo by mělo s vysavačem manipulovat třeba dítě, nejde o příliš ideální hmotnost.

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Značka na nádržce

Regulace výkonu

Ano

Hubice na tvrdé podlahy

Ano

Štěrbinová hubice

Ano

Turbokartáč

Ne

Měkčená kolečka

Ano

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

30,1

Šířka (cm)

30,4

Délka (cm)

47,3

Hmotnost (kg)

6

Naše hodnocení a závěr

Do domu, kde převládají tvrdé podlahy, bude Philips FC 9532/09 ideální, ale měl by si poradit i s menším počtem koberců s krátkým vlasem na pořád přijatelné úrovni. Pokud máte patrový dům, počítejte s o něco větší zátěží při přenášení vysavače, váží totiž 6 kg. Potěšit můžeme uživatele, kteří dbají na úsporná zařízení, Philips patřil v době vzniku recenze k nejúspornějším modelům v testu. Nádobu má na to, že jde o bezsáčkovou variantu průměrnou, 1,7 l ale bude potřeba vysypat a vyčistit alespoň jednou i v menším bytě. O něco větší nádobu má například ETA Andare Animal 1493 90010,

3 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Philips FC 9532/09 | Hodnocení: 78,7 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá a testuje domácí spotřebiče spojené s úklidem. I proto se právě věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poskytne informace o tom, na co se zaměřit při výběru, jestli zvolit raději sáčkový či bezsáčkový vysavač, jaký filtr je nejlepší a jaké funkce by vysavači neměly chybět. Kromě vysavačů se u nás věnuje i jiným spotřebičům, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Philips FC 9532/09

Philips FC 9532/09

3 700 Kč Orientační cena