Menu

Rowenta RO 3731 EA – Recenze, testy a srovnání

80,9 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší klasické vysavače

Klady a zápory

  • Úsporný model
  • Hlučné vysávání
  • Vyšší hmotnost
2 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Bezsáčkový vysavač Rowenta RO 3731 EA patří k průměrným, co se objemu nádoby na nečistoty týče, a to mezi vysavači stejného druhu, celkově mezi všemi klasickými vysavači patří 1,5 l velký sáček, nebo nádoba, k podprůměrným a jde o téměř dvakrát nižší hodnotu, než byl v době vzniku recenze (březen 2018) průměr. Počítejte tedy s jeho častějším vysypáváním a čištěním. Co se výkonu vysavače týče, zvládne perfektně tvrdé podlahy, jeho třída účinnosti vysávání podlah je totiž A. S vysáváním koberců je na tom o dvě třídy níže, ale i tak by si s nimi měl nakonec poradit. Délka napájecího kabelu je 6,2 m, od zásuvky budete celkově schopni vysát vzdálenost do 8,8 m, což je velmi slušné, nicméně v testu jsou i vysavače schopné vysát vzdálenost od zásuvky do 12 m. Je potřeba změřit, jakou vzdálenost v domácnosti budete preferovat, a hlavně potřebovat vy. V případě hlučnosti je nutné upozornit, že v případě modelu značky Rowenta nepůjde o tiché zařízení, 79 dB překonává přijatelný průměr 75 dB. Vysavač je vybavený výkonnou filtrací, což dokazuje třída účinnosti vyfukovaného vzduchu A.

S čím si nemusíte lámat hlavu, to je spotřeba. Dnešní vysavače jsou obvykle úsporné, navíc nejde o zařízení, které byste používali denně několik hodin v kuse. S podprůměrnými 750 W a energetickou třídou A, do které spadala většina našich testovaných modelů, se vám částky za energie nijak závratně nezvednou, ročně vysavač spotřebuje průměrně 28 kWh a náklady tak budou činit asi 112 Kč, přičemž průměr byl o pár korun vyšší.

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Bezsáčkový

Výrobce

Rowenta

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

1,5

Délka napájecího kabelu (m)

6,2

Filtr

HEPA

Hlučnost (dB)

79

Akční radius (m)

8,8

Energetická třída

A

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

Třída účinnosti vysávání koberců

C

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

Příkon (W)

750

Vybavení, rozměry a funkce

Na vysavači Rowenta RO 3731 EA mohou někteří uživatelé postrádat indikátor zanesení filtru, ten ale v době testování nebyl ve standardní výbavě vysavačů a většina jej neměla. Stejně tak mu chybí turbokartáč, který tehdy měla polovina testovaných modelů. Jinak mu nechybí nic. Ukáže vám, jak je plná nádoba a kdy je potřeba ji vyměnit, díky regulaci výkonu se vám nebude například koberec přisávat k trubici. Malá hubice je samozřejmostí, hubici na tvrdé podlahy jistě také oceníte, stejně jako měkčená kolečka a navíjecí kabel.

S již menším nadšením bychom rádi upozornili na hmotnost vysavače, která je 6,4 kg. Ta může zkomplikovat úklid při přenášení do pater či starším lidem. Komplikovanější může být také uskladnění vysavače, zejména na výšku přesahuje průměr, má 48 cm, zatímco obvykle se vysavače pohybovaly kolem 30 cm. Na šířku má 28 cm a na délku 32,5 cm, tyto hodnoty už se držely průměru.

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Značka na nádržce

Regulace výkonu

Ano

Hubice na tvrdé podlahy

Ano

Štěrbinová hubice

Ano

Turbokartáč

Ne

Měkčená kolečka

Ano

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

48

Šířka (cm)

28

Délka (cm)

32,5

Hmotnost (kg)

6,4

Naše hodnocení a závěr

Rowentu RO 3731 EA nedoporučujeme starším lidem, a to především kvůli hmotnosti, se kterou by se jim mohlo hůře manipulovat. Zároveň, pokud někomu vadí hluk, tento model nebude to pravé, 79 dB je nadprůměrná hodnota. Vysavač bychom doporučili hlavně do domácnosti, kde převažují tvrdé podlahy. Je úsporný, takže o spotřebu energií nemusíte mít starost. Bezpečné použití pro alergiky zaručuje HEPA filtr a třída účinnosti vyfukovaného vzduchu A. Z příslušenství a funkcí postrádá jen indikátor zanesení filtru a turbokartáč, ani jeden z těchto prvků ale není samozřejmostí u žádného z testovaných vysavačů, ba dokonce indikátor filtru najdete spíše výjimečně. Pokud byste i o tomto chtěli mít přehled, bezsáčkový model Hoover XP 25011 vám to může nabídnout, stejně jako turbokartáč.

2 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Rowenta RO 3731 EA | Hodnocení: 80,9 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá a testuje domácí spotřebiče spojené s úklidem. I proto se právě věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poskytne informace o tom, na co se zaměřit při výběru, jestli zvolit raději sáčkový či bezsáčkový vysavač, jaký filtr je nejlepší a jaké funkce by vysavači neměly chybět. Kromě vysavačů se u nás věnuje i jiným spotřebičům, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Rowenta RO 3731 EA

Rowenta RO 3731 EA

2 500 Kč Orientační cena