Menu

Rowenta RO 3786 EA – Recenze, testy a srovnání

82,4 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší klasické vysavače

Klady

  • Skvělý na vysávání tvrdých podlah
  • Účinná filtrace na vyfukovaný vzduch
  • Snadná manipulace

Zápory

  • Nelze regulovat výkon
  • Hlučnější
2 900 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

S objemem sběrné nádoby 1,5 l patří vysavač Rowenta RO 3786 EA v kategorii bezsáčkových modelů k dobrému průměru. Zaostává lehce hlučností, která zůstala jen těsně pod hranicí 80 decibelů. Také délku napájecího kabelu a tedy i celkový akční rádius měla v době napsání této recenze v listopadu 2018 většina námi srovnávaných produktů lepší. Příkon 750 W je standardní a nebudete se díky němu muset nijak zvlášť starat o spotřebu, činí klasických 28 kWh ročně.

Třída C u účinnosti vysávání koberců je limitní hodnotou, kterou bychom ještě doporučili, převažuje-li tento povrch u vás v domácnosti. Existují modely, které si s nimi poradí i lépe. Naopak ve vysávání tvrdých podlah a v čistotě vyfukovaného vzduchu si vede vysavač, jak nejlépe to jde a je ohodnocen písmenem A.

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Bezsáčkový

Výrobce

Rowenta

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

1,5

Délka napájecího kabelu (m)

6,2

Filtr

High Efficiency filter

Hlučnost (dB)

79

Akční radius (m)

8,8

Energetická třída

A

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

Třída účinnosti vysávání koberců

C

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

Příkon (W)

750

Sací výkon (W)

179

Vybavení, rozměry a funkce

Na nutnost vysypání sběrné nádoby vás vysavač sám upozorní, vy ji tedy nemusíte sami kontrolovat, stačí počkat na znamení. Ve vybavení najdeme hodně výměnných nástavců. Mezi nimi hubici na tvrdé podlahy, malou hubici a již ne tak běžný turbokartáč na koberce. Co však bývá obvykle běžnou funkcí a tento vysavač nenabízí, je možnost regulovat sací výkon. Budete se tedy muset spokojit s jedním nastavením pro všechny povrchy.

Po rozměrové stránce nemáme tomuto modelu co vytknout. Drží se průměrných testových hodnot. Naopak můžeme vypíchnout jeho nízkou hmotnost, díky které bude vysávání s ním hračka například i pro děti. Ocení jivšak jistě i dospělí členové domácnosti, obzvlášť bydlí-li v patrových domech, kde bude potřeba spotřebič přenášet.

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

Regulace výkonu

Ne

Hubice na tvrdé podlahy

Ano

Štěrbinová hubice

Ano

Turbokartáč

Ano

Měkčená kolečka

Ne

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

30

Šířka (cm)

26,5

Délka (cm)

40

Hmotnost (kg)

3,8

Naše hodnocení a závěr

Průměrná spotřeba, velikost sběrné nádoby, lehce podprůměrný akční rádius a pár chybějících funkcí. I přesto se vysavač v našem srovnávacím testu umístil velmi dobře. Je to především díky vysoké účinnosti, se kterou zvládne vysávat tvrdé podlahy, a kvalitní vnitřní filtraci proudícího vzduchu. Oceňujeme také nízkou hmotnost zjednodušující celkovou manipulaci s tímto výrobkem. Jisté negativum vidíme v chybějící možnosti regulovat sací výkon. Tato funkce přijde kolikrát vhod, obzvlášť potřebujete-li vysávat různorodé povrchy a nechce se vám neustále měnit nástavce na hubici. Alternativou, která tuto funkcí nabízí a je přitom jen o pár stovek dražší, je Electrolux ESPC72RR. Obstojí také lépe na kobercích a je mnohem úspornější. Na druhou stranu ale váží ještě o 2 kg více.

2 900 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Rowenta RO 3786 EA | Hodnocení: 82,4 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá a testuje domácí spotřebiče spojené s úklidem. I proto se právě věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poskytne informace o tom, na co se zaměřit při výběru, jestli zvolit raději sáčkový či bezsáčkový vysavač, jaký filtr je nejlepší a jaké funkce by vysavači neměly chybět. Kromě vysavačů se u nás věnuje i jiným spotřebičům, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Rowenta RO 3786 EA

Rowenta RO 3786 EA

2 900 Kč Orientační cena