Menu

Rowenta RO 3798 EA – Recenze, testy a srovnání

77,8 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší klasické vysavače

Klady

  • Účinná filtrace
  • Dobrá výbava

Zápory

  • Vysoká hlučnost
  • Slabší účinnost na kobercích
3 100 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Jako největší slabiny bezsáčkového vysavače Rowenta můžeme zmínit jeho hlučnost a účinnost vysávání koberců. S hlučností 79 dB se v době vzniku recenze (říjen 2018) vysavač řadil k nejhlučnějším modelům ve srovnání a rozhodně tak nejde o přístroj, o kterém byste ani nevěděli. Co se týče zmíněné účinnosti vysávání koberců, za tu získal vysavač třídu C. Není proto do domácnosti s koberci zcela nepoužitelný, výsledek ale nemusí být úplně perfektní a lépe tak zapadne do obydlí, ve kterém převažují tvrdé podlahy – ty vysává s nejvyšší třídou účinnosti A. Co se týče spotřeby, ta byla v případě modelu Rowenta víceméně průměrná, 28 kWh ročně, což vyjde na zhruba 112 Kč. Obecně není spotřeba u vysavačů nijak dramatická, v první řadě se většina hodnocených modelů řadila do třídy A (stejně jako tento vysavač), mezi úspornými a méně úspornými modely navíc bývá rozdíl v nákladech pár desítek korun ročně.

Oceňujeme vybavení HEPA filtrem, díky kterému patří vysavač do třídy čistoty vyfukovaného vzduchu A a bez obav jej mohou používat i uživatelé citliví na prach. Zbývá ještě zhodnotit objem a dosah vysavače Rowenta. Vzhledem k tomu, že jde o bezsáčkový model, bude kapacita 1,5 l víceméně univerzálně použitelná, i když nepatří k největším. Napájecí kabel dosahoval svou délkou 6,2 m téměř průměru, akční rádius 8,8 m byl v době psaní recenze necelý metr pod průměrem. Pokud trpíte nedostatkem zásuvek a co největší dosah je pro vás zásadní, existují i vysavače s akčním rádiem přes 10 metrů, například model Rowenta RO 6886 EA. Obecně ale nejde o nijak dramatický nedostatek.

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Bezsáčkový

Výrobce

Rowenta

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

1,5

Délka napájecího kabelu (m)

6,2

Filtr

HEPA

Hlučnost (dB)

79

Akční radius (m)

8,8

Energetická třída

A

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

Třída účinnosti vysávání koberců

C

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

Příkon (W)

750

Vybavení, rozměry a funkce

Nedostatkem vysavače Rowenta, který zmínilo také několik uživatelé ve svých recenzích, je absence regulace výkonu. Výkon můžete ovlivnit pouze otvorem na rukojeti hadice, toto řešení ale nemusí být úplně ideální. Celková výbava vysavače ale není nijak špatná a pro pravidelné používání mu v podstatě nic zásadního nechybí. Má indikátor plnosti nádoby, takže nemusíte odhadovat, kdy je na čase ji vysypat. Nepostrádá ani hubici na tvrdé podlahy a malou hubici, se kterou se dostanete do méně přístupných míst. Zejména majitelé tvrdých podlah pak jistě ocení měkčená kolečka, pro chovatele chlupatých domácích mazlíčků je zase vysavač vybaven turbokartáčem. Šňůra vysavače je samozřejmě samonavíjecí, jako u drtivé většiny moderních modelů.

Rozměrově se vysavač Rowenta řadí ke středně velkým až větším modelům, na výšku měří 27,6 cm, na délku 40 cm a jeho šířka je 29 cm. Hmotnost 5 kg je v případě vysavačů zhruba průměr, není tedy ani výrazně lehký, ani nepohodlně těžký.

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

Regulace výkonu

Ne

Hubice na tvrdé podlahy

Ano

Štěrbinová hubice

Ano

Turbokartáč

Ano

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

27,6

Šířka (cm)

40

Délka (cm)

29

Hmotnost (kg)

5

Naše hodnocení a závěr

Vysavač Rowenta nepotěší zejména poměrně vysokou hlučností a ne úplně skvělou účinností vysávání koberců. Jeho dosah je vcelku průměrný, stejně tak spotřeba, která je ale obecně u vysavačů velmi nízká. Co se týče vybavení, slabinou modelu je regulace sání, se kterou mají problém i někteří uživatelé vysavače. Na druhou stranu mu ale nechybí turbokartáč, indikátor naplnění nádobky a další zásadní části výbavy. Doporučit jej proto můžeme primárně do domácností, ve kterých převažují tvrdé podlahy, na kobercích je o něco slabší. Pokud hledáte model, který využijete primárně na koberce, doporučujeme zvážit některý z vysavačů s lepší účinností v tomto ohledu, například vysavač Electrolux ESP73RR.

3 100 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Rowenta RO 3798 EA | Hodnocení: 77,8 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá a testuje domácí spotřebiče spojené s úklidem. I proto se právě věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poskytne informace o tom, na co se zaměřit při výběru, jestli zvolit raději sáčkový či bezsáčkový vysavač, jaký filtr je nejlepší a jaké funkce by vysavači neměly chybět. Kromě vysavačů se u nás věnuje i jiným spotřebičům, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Rowenta RO 3798 EA

Rowenta RO 3798 EA

3 100 Kč Orientační cena