Menu

Rowenta RO 3927 EA – Recenze, testy a srovnání

Také nás zaujalo v kategorii Nejlepší vysavače Rowenta

Klady

  • Nízká hmotnost
  • Účinná filtrace
  • Vysoká záruka

Zápory

  • Hlučnější model
  • Téměř žádné vybavení
  • Kratší kabel
2 200 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Za největší slabinu bezsáčkového vysavače Rowenta RO 3927 EA považujeme jeho hlučnost. 79 decibelů, kterých dosahuje, patřilo v listopadu 2018 k nejvyšším hodnotám v našem srovnávacím testu vůbec. Lehce podprůměrný je také jeho dosah. Výsledný akční rádius je 8,8 metru.

Abychom však vysavač pouze nekritizovali, zmíníme také jeho přednosti, které rozhodně má. Těmi největšími je pravděpodobně trojité ocenění A – za energetickou třídu, třídu účinnosti vysávání tvrdých podlah a za čistotu vyfukovaného vzduchu. Je to výrobek, na jehož sací výkon se můžete spolehnout a bude vhodný i do domácností, kde žijí například alergici či lidé jinak citliví na znečištění. Při tom všem vás jeho provoz díky nízké spotřebě nebude stát ani tolik peněz, za rok zhruba 112 korun, což je průměr.

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

Výrobce

Rowenta

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

3

Délka napájecího kabelu (m)

6,2

Filtr

HEPA filter

Hlučnost (dB)

79

Akční radius (m)

8,8

Energetická třída

A

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

Třída účinnosti vysávání koberců

C

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

Příkon (W)

750

Vybavení, rozměry a funkce

Vybavením tento model nijak neoplývá. Z náhradních nástavců na sací trubici nemá žádný. Není vybaven měkčenými kolečky, ani indikátorem zanesení filtru. Upozorní vás akorát na plný sáček, což v době napsání této recenze však dokázala většina srovnávaných produktů.

Před tím, než si jej pořídíte, zkontrolujte, zda na něj budete mít ve své domácnosti dostatek místa. Délka 49,5 cm je totiž výrazně nadprůměrná a způsobí, že celkově vysavač zabere více místa. Následná manipulace s ním bude ale již snadná díky nízké 3,6kg hmotnosti.

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

Regulace výkonu

Ano

Hubice na tvrdé podlahy

Ne

Štěrbinová hubice

Ne

Turbokartáč

Ne

Měkčená kolečka

Ne

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

29,3

Šířka (cm)

29

Délka (cm)

49,5

Hmotnost (kg)

3,6

Naše hodnocení a závěr

Hledáte-li základní vysavač, ke kterému nepotřebujete žádné dodatečné vybavení, ale umí dobře vysávat, bude pro vás Rowenta RO 3927 EA dobrou variantou. Za nízkou cenu dostanete opravdu účinný model, který bude excelovat hlavně na tvrdých podlahách. Bonusem je také nízká hmotnost, jejíž zásluhou se vám s ním bude velmi snadno manipulovat. Nesmí vám ale vadit vyšší hlučnost. Pokud ale přeci jen chcete spotřebič, ke kterému dostanete alespoň základní vybavení, zvažte například model ETA Tiago 2507. S hlučností je na tom sice podobně, ale základních doplňků se vám již dostane.

2 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Rowenta RO 3927 EA
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorkou, která má na starosti téma a testování klasických vysavačů. Díky tomu vám snadno poradí, jak nejlépe vybrat vysavač Rowenta. Zároveň vám poskytne informace o tom, v čem je lepší bezsáčkový a sáčkový vysavač, jaký typ filtrace je nejúčinnější, jaký akční rádius je standardem či jaká je typická hlučnost. Mimo klasických vysavačů se u nás věnuje domácím spotřebičům, jako jsou žehličky nebo tyčové mixéry.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Rowenta RO 3927 EA

Rowenta RO 3927 EA

2 200 Kč Orientační cena