Vysavač Rowenta RO 7623 EA - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Rowenta RO 7623 EA

83,9 % Celkové hodnocení

v kategorii Klasické vysavače

Klady

  • Vysoká účinnost vysávání na tvrdých podlahách i kobercích
  • Tichý provoz

Zápory

  • Chybějící některé funkce
  • Není možné regulovat výkon
5 600 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Tento vysavač od Rowenty potěší především skvělou účinností vysávání a to jak na tvrdých podlahách, tak na kobercích. Můžete se tedy spolehnout, že všechny vaše povrchy vysaje opravdu důkladně. Z tohoto pohledu mu na kráse ubírá jen fakt, že výkon nelze regulovat a tudíž bude vysávat stále o stejné síle, což může být občas ke škodě. Dalo by se předpokládat, že takto kvalitní výkon se podepíše na spotřebě výrobku. Ale není tomu tak, vysavač spadá do energetické třídy A a množství kWh, kterých dosahuje, je naprosto v normálu. Nepodepíše se ani na hlučnosti, která se v tomto případě sice vymyká, ale pouze v pozitivním slova smyslu. Sedmašedesát decibelů byla v době napsání recenze (listopad 2018) hodnota výrazně podprůměrná.

Vzhledem k tomu, že jde o bezsáčkový model, je objem sběrné nádoby 2,5 l spíše nadprůměrný. Budete se tak moci s tímto produktem vydat i do větších prostor. Zda je nádoba již plná nebo ne, si ovšem budete muset hlídat sami. Vysavač nemá nainstalovaný indikátor, který by vás na to upozornil. Kvalita vzduchu, jenž vysavačem projde a jde poté zpět do místnosti, je v tomto případě více než uspokojivá. Rowenta RO 7623 EA spadá do nejvyšší třídy čistoty vyfukovaného vzduchu A. Indikátor, který by vám zahlásil zanesení filtru a nutnost jeho výměny také chybí a je tedy opět na vás jej čas od času zkontrolovat a vyměnit.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Sáčkový/bezsáčkový

Bezsáčkový

63 % Sáčkový, 37 % Bezsáčkový
Výrobce

Rowenta

20 % Sencor, 13 % Hoover, 13 % Kärcher, 13 % Electrolux, 13 % ETA, 13 % Rowenta, 7 % Miele, 4 % Concept, 2 % Bosch, 2 % Philips
Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

2,5

3,28
Délka napájecího kabelu (m)

8,4

6,61
Filtr

High efficiency

Hlučnost (dB)

67

73,22
Akční radius (m)

11

9,36
Energetická třída

A

54 % A, 13 % B, 9 % C, 4 % A+, 4 % A++, 2 % D, 2 % A+++, 11 % Neuvedeno
Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

65 % A, 13 % D, 7 % B, 4 % E, 2 % C, 9 % Neuvedeno
Třída účinnosti vysávání koberců

A

33 % A, 26 % C, 24 % D, 4 % E, 2 % F, 2 % B, 9 % Neuvedeno
Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

83 % A, 4 % B, 4 % C, 9 % Neuvedeno
Příkon (W)

750

735,65

Vybavení, rozměry a funkce

Některé funkce byly zmíněny již v předcházejících odstavcích a zde se tedy budeme zabývat převážně doplňkovým vybavením, které s tímto produktem přijde. Jistě se může hodit vyměnitelná hubice, abyste přístroj maximálně přizpůsobili momentálnímu povrchu. Na výběr máte mezi speciální hubicí na tvrdé podlahy a malou hubicí na špatně dostupná místa. Při přejíždění vysavače z místnosti do místnosti vám pomohou měkčená kolečka. A co je v dnešní době již samozřejmostí, je samonavíjecí napájecí kabel.

Podíváte-li se do spodní tabulky na rozměry, uvidíte, že model lehce vyčnívá v délce. Dostal se zde přes půl metru. Naopak výškou a šířkou byl v době napsání recenze zhruba v průměru, stejně jako hmotností. Existují sice lehčí vysavače, i tak by vám ale 5,8 kilogramů nemělo činit žádné výjimečné potíže.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ne

70 % Ano, 26 % Ne, 4 % Značka na nádržce
Regulace výkonu

Ne

78 % Ano, 22 % Ne
Hubice na tvrdé podlahy

Ano

87 % Ano, 13 % Ne
Malá hubice

Ano

89 % Ano, 11 % Ne
Turbokartáč

Ne

63 % Ne, 37 % Ano
Měkčená kolečka

Ano

85 % Ano, 13 % Ne, 2 % Neuvedeno
Navíjecí kabel

Ano

91 % Ano, 9 % Ne
Výška (cm)

27

28,19
Šířka (cm)

29

30,32
Délka (cm)

52

40,05
Hmotnost (kg)

5,8

5,37

Naše hodnocení a závěr

Rowenta RO 7623 EA dopadla v našem srovnávacím testu velmi dobře. Jediné, co jí snad můžeme vytknout, jsou některé chybějící funkce jako například indikátor plnosti sběrné nádoby nebo možnost regulace výkonu. Pokud se ale bez těchto kvalit obejdete a hledáte zkrátka vysavač, který vás spolehlivě zbaví prachu a nečistot, pak jste na správné adrese. Bonusem mu budiž také nízká hlučnost a nadprůměrný dosah od zásuvky. Důležité je ještě dodat, že jde o bezsáčkový model, a tato varianta nemusí vyhovovat všem. Pokud jste se tedy v parametrech tohoto výrobku našli, ale poohlížíte se spíše po sáčkové variantě, nabízí se vysavač Sencor SVC 9000BK.

5 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Rowenta RO 7623 EA | Hodnocení: 83,9 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá a testuje domácí spotřebiče spojené s úklidem. I proto se právě věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poskytne informace o tom, na co se zaměřit při výběru, jestli zvolit raději sáčkový či bezsáčkový vysavač, jaký filtr je nejlepší a jaké funkce by vysavači neměly chybět. Kromě vysavačů se u nás věnuje i jiným spotřebičům, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Rowenta RO 7623 EA

Rowenta RO 7623 EA

5 600 Kč Orientační cena