Menu

Rowenta RO2443WA – Recenze, testy a srovnání

70,6 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší klasické vysavače

Klady

  • Nízka hmotnost
  • Dobře vysává tvrdé podlahy

Zápory

  • Hlučnost
  • Špatná filtrace vyfukovaného vzduchu
1 900 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Z vysavače Rowenta R02443WA jsme byli tak nějak v rozpacích. Dobře si poradí s vysáváním tvrdé podlahy, obstojně i s koberci. Tam ale může být problém s pravidelným vysáváním koberců s dlouhým vláknem, kde nebude účinnost dostatečná. Objem sáčku 2,5 litru patří k průměru až mírnému podprůměru. Průměrných hodnot dosahuje také v případě délky přívodního kabelu (8,4 m) a dosahu (11 m). Se 77 dB už se pomalu blíží k hlučnějším vysavačům této recenze. V jeho výbavě není HEPA filtr, ale jiný typ hygienického filtru. 

Spotřeba energie není nijak vysoká, čemuž odpovídá i energetická třída A, kterou tento vysavač má. Roční náklady na provoz budou průměrně 112 korun pro vysávání běžné 87 m2 velké domácnosti. Co nás ale překvapilo a údaj jsme kontrolovali vícekrát je velmi špatná filtrace vzduchu, čemuž ale odpovídá i absence HEPA filtru. Třída čistoty vyfukovaného vzduchu F značí, že vzduch jdoucí ven z vysavače není čistý a bez prachu a tomu bychom se radili vyhnout. Třída čistoty vyfukovaného vzduchu, pod kterou bychom nešli je C. 

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

Výrobce

Rowenta

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

2,5

Délka napájecího kabelu (m)

8,4

Filtr

Nemá HEPA filter (microfilter)

Hlučnost (dB)

77

Akční radius (m)

11

Energetická třída

A

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

F

Třída účinnosti vysávání koberců

C

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

Příkon (W)

750

Sací výkon (W)

196

Vybavení, rozměry a funkce

Z námi hodnocených funkcí vysavač neoplývá indikátorem zanesení filtru a turbokartáčem. Jinak u nějak najdeme vše. K dispozici přímo je tedy malá hubice i hubice na tvrdé podlahy. Výkon vysavače je možné regulovat v závislosti na povrchu, na tvrdém povrchu oceníte i měkčená kolečka. Vysavač vás upozorní na plný sáček a nemusíte se obtěžovat ani se zdlouhavým omotáváním přívodní šňůry, navíjení je totiž automatické. Potěší hmotností, se 4,8 kg patří k těm lehčím vysavačům v našem testu.

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

Regulace výkonu

Ano

Hubice na tvrdé podlahy

Ano

Štěrbinová hubice

Ano

Turbokartáč

Ne

Měkčená kolečka

Ano

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

46

Šířka (cm)

27,5

Délka (cm)

29

Hmotnost (kg)

4,8

Hodnocení dalších uživatelů

Stejně jako u některých dalších vysavačů, ani u tohoto jsme nezískali potřebné množství uživatelských recenzí, na základě kterého by se dalo toto kritérium objektivně hodnotit. I to může být nedobrý nákupní signál, pokud neexistují uživatelé, kteří by se o zkušenosti dělili, je to zvláštní. Co ovšem hodnotit můžeme je dostupnost tohoto výrobku. Seženete jej ve více než třiceti obchodech, pokud vás tedy něčím zaujal, jeho koupě nepředstavuje žádný problém.

Naše hodnocení a závěr

Vysavač si u nás hodně pohoršil absencí HEPA filtru a s tím související špatnou čistotu vyfukovaného vzduchu. Negativně vnímáme taky nedostatek uživatelských recenzí, ačkoliv z hlediska dostupnosti je na tom tento model dobře. V některých dalších parametrech je vysavač průměrný, například v případě objemu nebo váhy, v některých lehce nadprůměrný, například v případě sacího výkonu. Dobře si poradí s úklidem tvrdých podlah, docela obstojně i s kobercem. Vysavač tedy celkově není špatný, ale kvůli špatné filtraci ho rozhodně nemůžeme doporučit, protože lepších alternativ jak hodnocením, tak cenou, je v testu vysavačů několik.

1 900 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Rowenta RO2443WA | Hodnocení: 70,6 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá a testuje domácí spotřebiče spojené s úklidem. I proto se právě věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poskytne informace o tom, na co se zaměřit při výběru, jestli zvolit raději sáčkový či bezsáčkový vysavač, jaký filtr je nejlepší a jaké funkce by vysavači neměly chybět. Kromě vysavačů se u nás věnuje i jiným spotřebičům, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Rowenta RO2443WA

Rowenta RO2443WA

1 900 Kč Orientační cena