Menu

Samsung VC07M2110SB/GE – Recenze, testy a srovnání

65,7 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší klasické vysavače

Klady a zápory

  • Dobrý rozsah vysávání
  • Špatná vybavenost
  • Nízká kvalita vyfukovaného vzduchu
2 900 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Vysavač Samsung VC07M2110SB/GE patří k bezsáčkové menšině, kterou v našem testu srovnáváme. Objem nádoby, kde nasáté částice končí, je 1,5 litru. Tato hodnota byla v případě bezsáčkových modelů průměrná. Vysavač má relativně dobrý dosah, délka kabelu je 6 metrů, což znamená celkový rádius až 9 metrů. Obě tyto hodnoty se pohybovaly v době psaní recenze (listopad 2018) kolem průměru.

Vnitřní filtr pravděpodobně nebude až tak kvalitní, jelikož čistotou vyfukovaného vzduchu se tento výrobek řadí až do třídy D. Většina námi srovnávaných výrobků přitom zvládla dosáhnout i ohodnocení A. Třídy D dosáhl tento vysavač také za účinnost vysávání koberců, zde  je však horší ohodnocení běžnější, mívá s tím problém většina současných modelů. Celkový sací výkon přístroje však není vůbec špatný, zvládne 650 wattů. Příkon je jen o 50 W větší a vysavač má tak příjemně nízkou spotřebu a řadí se do vysoké energetické třídy A.

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Bezsáčkový

Výrobce

Samsung

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

1,5

Délka napájecího kabelu (m)

6

Filtr

HEPA filter

Hlučnost (dB)

80

Akční radius (m)

9

Energetická třída

A

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

D

Třída účinnosti vysávání koberců

D

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

B

Příkon (W)

700

Sací výkon (W)

650

Vybavení, rozměry a funkce

Po funkční stránce je na tom vysavač Samsung spíše hůře ve srovnání s ostatními. Nabízí opravdu jen základní minimum, kterým je výměnná malá hubice, hubice na tvrdé podlahy a navíjecí kabel. Nedočkáme se tedy ani turbokartáče nebo měkčených koleček, ani vám přístroj nedá najevo, že je potřeba jej vysypat nebo vyměnit filtr. Co však považujeme z tohoto pohledu za největší nedostatek, je chybějící možnost regulace výkonu. Naprostá většina srovnávaných vysavačů tuto možnost nabízí, bez ní se o poznání hůře přizpůsobuje různým povrchům nebo potřebám.

Porovnáte-li rozměry s ostatními srovnávanými modely, poznáte, že jde rozměrově spíše o menší přístroj. Na výšku má pouhých 24 cm, na šířku 27 a na délku 39 cm, z čehož vyplývá i nižší hmotnost, která v tomto případě činí 4,3 kilogramu a manipulace s ním by tedy neměla být nijak náročná.

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ne

Regulace výkonu

Ne

Hubice na tvrdé podlahy

Ano

Štěrbinová hubice

Ano

Turbokartáč

Ne

Měkčená kolečka

Ne

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

24,3

Šířka (cm)

27,2

Délka (cm)

39,8

Hmotnost (kg)

4,3

Naše hodnocení a závěr

Tento bezsáčkový model od značky Samsung má relativně dobrý dosah a dobrou účinnost vysávání na tvrdých podlahách. Na kobercích si však povede hůře. S pár nedostatky se setkáme také u funkcí a vybavení, které je v tomto případě opravdu pouze základní, neumožňuje ani jinak standardní regulaci výkonu. Je však pravdou, že jde o model dostupný za dobrou cenu. Pokud by však přesto tyto parametry byly pro vás důležité, podívejte se například na model Electrolux ESPC72RR. Nabízí naopak téměř veškeré dostupné vybavení. Jen je potřeba počítat již s lehce vyšší pořizovací cenou.

2 900 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Samsung VC07M2110SB/GE | Hodnocení: 65,7 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá a testuje domácí spotřebiče spojené s úklidem. I proto se právě věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poskytne informace o tom, na co se zaměřit při výběru, jestli zvolit raději sáčkový či bezsáčkový vysavač, jaký filtr je nejlepší a jaké funkce by vysavači neměly chybět. Kromě vysavačů se u nás věnuje i jiným spotřebičům, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Samsung VC07M2110SB/GE

Samsung VC07M2110SB/GE

2 900 Kč Orientační cena