Menu

Sencor SVC 1011 – Recenze, testy a srovnání

73,2 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší klasické vysavače

Klady a zápory

  • Nízká spotřeba
  • Špatná filtrace
1 900 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Bezsáčkový vysavač Sencor SVC 1011 je vhodný hlavně pro nenáročné uživatele, nebo jako vysavač na občasné použití, například na chatu. Jako plnohodnotný model pro úklid domácnosti bychom jej příliš nedoporučili, kvůli třídě účinnosti vysávání tvrdých podlah B a vysávání koberců D. Nevhodný je také pro uživatele s malými dětmi, nebo pro domácnosti, ve kterých žijí alergici nebo astmatici. I přes HEPA filtr totiž skončil až v C třídě čistoty vyfukovaného vzduchu. Nečekejte žádná oblaka prachu, ale na trhu jsou k dostání modely za podobnou cenu, u kterých je filtrace vyřešena mnohem lépe a pro osoby citlivé na prach se hodí mnohem víc. Objem jeho sběrné nádobky je 1,6, což by pro běžné vysávání mělo být dostačující.

Jako vysavač na občasné použití se hodí také kvůli menšímu dosahu, jeho akční rádius je 7,5 m. Nejběžnější hodnota je přitom 9 m. Patří ovšem k tišším modelům, díky hladině hluku 73 dB. V čem si naopak ve dobře je spotřeba. Má příkon 1600 W, a jeho roční spotřeba odpovídá cca 103 Kč. Díky tomu patří do nejlepší energetické třídy A. Obdobně jako v energetických údajích, i na poli funkcí si tento vysavač vede velmi dobře, na jejich konkrétní výčet se můžete podívat v přehledné tabulce níže. Je na místě zmínit ještě hmotnost vysavače 4,4 kg, díky které se řadí k lehčím vysavačům. Opět tedy ideální volba na chatu.

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Bezsáčkový

Výrobce

Sencor

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

1,6

Délka napájecího kabelu (m)

5

Filtr

Omyvatelný HEPA 13

Hlučnost (dB)

73

Akční radius (m)

7,5

Energetická třída

A

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

C

Třída účinnosti vysávání koberců

D

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

B

Příkon (W)

1 600

Sací výkon (W)

300

Vybavení, rozměry a funkce

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

Regulace výkonu

Ano

Hubice na tvrdé podlahy

Ano

Štěrbinová hubice

Ano

Turbokartáč

Ano

Měkčená kolečka

Ano

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

25,5

Šířka (cm)

26,5

Délka (cm)

36

Hmotnost (kg)

4,4

Naše hodnocení a závěr

Jako vysavač na plnohodnotný úklid domácnosti bychom tento model nedoporučili. Kvalitně nevysaje tvrdé povrchy ani koberce, jeho filtr také pokulhává. Má ovšem nízké provozní náklady a spolu s nízkou pořizovací cenou jde o ideální řešení do míst, u kterých se nevyplatí investovat do dražšího a lepšího přístroje. Jak už tedy bylo zmíněno, doporučit jej můžeme pouze jako provizorní řešení například na chatu, nebo do jiného prostoru, který se příliš často nepoužívá a na úklid v něm nekladete takový důraz, jako doma.

1 900 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sencor SVC 1011 | Hodnocení: 73,2 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá a testuje domácí spotřebiče spojené s úklidem. I proto se právě věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poskytne informace o tom, na co se zaměřit při výběru, jestli zvolit raději sáčkový či bezsáčkový vysavač, jaký filtr je nejlepší a jaké funkce by vysavači neměly chybět. Kromě vysavačů se u nás věnuje i jiným spotřebičům, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Sencor SVC 1011

Sencor SVC 1011

1 900 Kč Orientační cena