Recenze a test vysavače Sencor SVC 510GR | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Sencor SVC 510GR

71,8 % Celkové hodnocení

Top 41 v kategorii Klasické vysavače

Klady

  • Malé rozměry
  • Nízká cena
  • Tichý

Zápory

  • Menší sací výkon
  • Malý dosah
  • Chybějící indikátory
1 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Čím vysavač Sencor SVC 510GR zaujme, je rozhodně nízká cena a malé rozměry. V čem naopak zaostává, je hlučnost, spotřeba a účinnost vysávání koberců. Je tedy na vás, jaký kompromis mezi cenou a výkonem zvolíte a které parametry jsou pro vás ty důležité.

Pokud hledáte malý jednoduchý spotřebič do menších bytů bez koberců a spíše na občasné používání, bude tento model dobrou volbou. Jeho akční rádius není nijak velký (7,5 m) a ve větších prostorách byste jej museli často přepojovat. Zároveň při denním používání by se vám jeho provoz s ohledem na vyšší příkon (890 W) mohl již prodražit. Písmeno D u třídy účinnosti vysávání koberců bylo sice v době napsání této recenze (květen 2019) to nejběžnější, ale pokud víte, že se na měkkých površích budete pohybovat často, doporučujeme zvolit vhodnější model, se kterým se tam nebudete tolik trápit. Kromě koberců dostal tento produkt písmeno D také za kvalitu vyfukovaného vzduchu. V tomto případě je to už větší problém, protože většina ostatních vysavačů dokázala dosáhnout na nejlepší ohodnocení A a rozdíl je tím pádem opravdu propastný. Do domácností s alergiky Sencor SVC 510GR nedoporučujeme.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Sáčkový/bezsáčkový

Bezsáčkový

63 % Sáčkový, 37 % Bezsáčkový
Výrobce

Sencor

20 % Sencor, 13 % Hoover, 13 % Kärcher, 13 % Electrolux, 13 % ETA, 13 % Rowenta, 7 % Miele, 4 % Concept, 2 % Bosch, 2 % Philips
Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

1,5

3,28
Délka napájecího kabelu (m)

5

6,61
Filtr

HEPA fh10

Hlučnost (dB)

76

73,22
Akční radius (m)

7,5

9,36
Energetická třída

B

54 % A, 13 % B, 9 % C, 4 % A+, 4 % A++, 2 % D, 2 % A+++, 11 % Neuvedeno
Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

D

65 % A, 13 % D, 7 % B, 4 % E, 2 % C, 9 % Neuvedeno
Třída účinnosti vysávání koberců

D

33 % A, 26 % C, 24 % D, 4 % E, 2 % F, 2 % B, 9 % Neuvedeno
Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

83 % A, 4 % B, 4 % C, 9 % Neuvedeno
Příkon (W)

890

735,65
Sací výkon (W)

250

208,43

Vybavení, rozměry a funkce

Vychytávky jako indikátor plnosti nádoby nebo turbokartáč u tohoto výrobku také vzhledem k jeho nízké ceně nenajdete. Na druhou stranu ale i on zvládá plno funkcí navíc. Má měkčená kolečka a navíjecí kabel, umožňuje regulovat výkon a kromě klasické hubice na tvrdé podlahy má ve vybavení také její zmenšenou verzi pro extrémně úzké prostory.

Když srovnáte rozměry modelu Sencor (levý sloupec tabulky) s testovým průměrem (pravý sloupec tabulky), uvidíte opět velký rozdíl, ale tentokrát ve prospěch recenzovaného produktu. S takto malou výškou, šířkou a hloubkou nebudete mít problém vysavač uskladnit a připočtete-li k tomu ještě ultra nízkou hmotnost, bude manipulace s ním skutečně snadná, že ji zvládnou i slabší jedinci, včetně dětí.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ne

70 % Ano, 26 % Ne, 4 % Značka na nádržce
Regulace výkonu

Ano

76 % Ano, 24 % Ne
Hubice na tvrdé podlahy

Ano

87 % Ano, 13 % Ne
Štěrbinová hubice

Ano

91 % Ano, 9 % Ne
Turbokartáč

Ne

63 % Ne, 37 % Ano
Měkčená kolečka

Ano

85 % Ano, 13 % Ne, 2 % Neuvedeno
Navíjecí kabel

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Výška (cm)

22,5

28,19
Šířka (cm)

27,7

30,32
Délka (cm)

33

40,05
Hmotnost (kg)

3,5

5,37

Naše hodnocení a závěr

Před koupí tohoto produktu je skutečně důležité zvážit, jaké parametry jsou pro vás důležité a jaké jste schopni oželet. Sencor SVC 540GR totiž odvádí skvělý výkon na tvrdých podlahách, má velkou sběrnou nádobu a je výjimečně malý a lehký. Na druhou stranu ale pokulhává ve svém dosahu, vysávání koberců i úspornosti a kvalitě vyfukovaného vzduchu. I navzdory těmto negativům ale může být pro některé domácnosti vhodný. Především pro ty, které neplánují vysávat denně, žijí v menším bytě a nemají mezi svými členy žádného alergika, který je na čistotu vzduchu více citlivý. Pro tyto skupiny můžeme vysavač Sencor také vzhledem k jeho velmi nízké ceně doporučit.

Pokud ale některou z podmínek nesplňujete, doporučujeme zainvestovat více a pořídit si takový produkt, který bude vyhovovat zase vám. Například Dirt Devil DD 2620-2 Ultima za zhruba 1500 korun je mnohem úspornější, dále dosáhne a kvalita vyfukovaného vzduchu bude vyhovovat i citlivějším lidem. V porovnání se Sencorem je ale podstatně větší a těžší.

1 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sencor SVC 510GR | Hodnocení: 71,8 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá a testuje domácí spotřebiče spojené s úklidem. I proto se právě věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poskytne informace o tom, na co se zaměřit při výběru, jestli zvolit raději sáčkový či bezsáčkový vysavač, jaký filtr je nejlepší a jaké funkce by vysavači neměly chybět. Kromě vysavačů se u nás věnuje i jiným spotřebičům, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sencor SVC 510GR

Sencor SVC 510GR

1 500 Kč Orientační cena