Recenze a test vysavače Sencor SVC 511TQ | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Sencor SVC 511TQ

74,4 % Celkové hodnocení

Top 38 v kategorii Klasické vysavače

Klady

  • Snadná manipulace
  • Skladný
  • Nízká cena

Zápory

  • Špatná kvalita vyfukovaného vzduchu
  • Krátký napájecí kabel
  • Chybějící indikátory
1 300 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Vzhledem k tomu, že Sencor SVC 511 je bezsáčkový vysavač, je 1,5l kapacita sběrné nádoby dostačující i pro rozměrnější prostory. Lehce omezující může být pouze délka kabelu, která v tomto případě činí 5 metrů. Průměrná hodnota v době napsání recenze (listopad 2018) činila přes 6,5 metru. S hlučností na tom tento výrobek není až tak špatně, vešel se pod 80 dB a drží se testového průměru. Mohl by být ale úspornější, o čemž svědčí i ohodnocení B za energetickou třídu a vysoký příkon 890 wattů.

Jako většina vysavačů si i tento vede lépe na tvrdých podlahách než na kobercích. Zatímco v účinnosti vysávání na tvrdých podlahách obdržel nejvyšší ocenění A, na kobercích se mu dostalo až třídy D. Jak již bylo řečeno, s koberci má problém většina vysavačů, a hodnocení D bylo jedním z nejběžnějších, se kterým jsme se setkali. Vysavač ale obdržel písmeno D i za čistotu vyfukovaného vzduchu a v tomto případě jde již o výrazně podprůměrný výsledek, jelikož většině ostatních vysavačů se podařilo dostat do třídy A. Je to pravděpodobně způsobeno nižší kvalitou vnitřních filtrů vysavače.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Sáčkový/bezsáčkový

Bezsáčkový

63 % Sáčkový, 37 % Bezsáčkový
Výrobce

Sencor

20 % Sencor, 13 % Hoover, 13 % Kärcher, 13 % Electrolux, 13 % ETA, 13 % Rowenta, 7 % Miele, 4 % Concept, 2 % Bosch, 2 % Philips
Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

1,5

3,28
Délka napájecího kabelu (m)

5

6,61
Filtr

HEPA filter

Hlučnost (dB)

76

73,22
Akční radius (m)

7,5

9,36
Energetická třída

B

54 % A, 13 % B, 9 % C, 4 % A+, 4 % A++, 2 % D, 2 % A+++, 11 % Neuvedeno
Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

D

65 % A, 13 % D, 7 % B, 4 % E, 2 % C, 9 % Neuvedeno
Třída účinnosti vysávání koberců

D

33 % A, 26 % C, 24 % D, 4 % E, 2 % F, 2 % B, 9 % Neuvedeno
Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

83 % A, 4 % B, 4 % C, 9 % Neuvedeno
Příkon (W)

890

735,65
Sací výkon (W)

300

208,43

Vybavení, rozměry a funkce

Jde o velmi levný model, ale i přesto má pár funkcí, kterými vaše uklízení zjednoduší a zpříjemní. Největší pomocí bude pravděpodobně možnost regulovat výkon. Nebude se vám nechtěně přisávat příliš silně na povrchy, ke kterým se chcete chovat šetrněji, a naopak, potřebujete-li některé místo vysát důkladně, nebude problém výkon maximalizovat. Konečnou část vysávací hubice budete moci obměnit za speciální hubici na tvrdé podlahy nebo za malou hubici, která vám zpřístupní i jinak špatně dostupné kouty. Turbokartáč, který slouží speciálně k čištění koberců, tento model ve svém balení nemá. Také vás nedokáže upozornit ani na plnou nádobu, ani na zanesený filtr. Tyto dvě věci tedy budete muset pravidelně kontrolovat sami.

Co může hrát tomuto Sencor vysavači do karet, jsou malé rozměry včetně hmotnosti. Ve výšce, délce, i šířce se drží za testovým průměrem a bude pro vás tedy snadné vysavač v domácnosti umístit. Hmotnost tohoto produktu je 3,5 kg, což bylo v době napsání recenze téměř o 2 kg méně, než činil testový průměr. S takto nízkou váhou nebudou mít problém manipulovat ani děti.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ne

70 % Ano, 26 % Ne, 4 % Značka na nádržce
Regulace výkonu

Ano

76 % Ano, 24 % Ne
Hubice na tvrdé podlahy

Ano

87 % Ano, 13 % Ne
Štěrbinová hubice

Ano

91 % Ano, 9 % Ne
Turbokartáč

Ne

63 % Ne, 37 % Ano
Měkčená kolečka

Ano

85 % Ano, 13 % Ne, 2 % Neuvedeno
Navíjecí kabel

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Výška (cm)

22,5

28,19
Šířka (cm)

27,7

30,32
Délka (cm)

33

40,05
Hmotnost (kg)

3,5

5,37

Naše hodnocení a závěr

V čem si tento vysavač vede dobře, je vysávání tvrdých podlah. S těmi si poradí na jedničku. I při vysávání koberců se drží průměru. V čem ale naopak zaostává, je čistota vyfukovaného vzduchu. Zde dosáhl pouze třídy D a rozhodně jej tedy nedoporučujeme do domácností, kde žijí alergici nebo lidé s dýchacími problémy. Nepatří také k těm nejúspornějším modelům, co se elektřiny týče, a kvůli krátkému kabelu má i nízký akční rádius. Díky 3,5kg hmotnosti bude manipulace s tímto produktem relativně snadná. Vysavač, který bychom naopak alergikům doporučili, je Electrolux ESPC72RR. Je to také bezsáčkový model, ale třída kvality vyfukovaného vzduchu v tomto případě je ta nejvyšší možná (A). Jen počítejte s tím, že si za něj budete muset trochu připlatit.

1 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sencor SVC 511TQ | Hodnocení: 74,4 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá a testuje domácí spotřebiče spojené s úklidem. I proto se právě věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poskytne informace o tom, na co se zaměřit při výběru, jestli zvolit raději sáčkový či bezsáčkový vysavač, jaký filtr je nejlepší a jaké funkce by vysavači neměly chybět. Kromě vysavačů se u nás věnuje i jiným spotřebičům, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sencor SVC 511TQ

Sencor SVC 511TQ

1 300 Kč Orientační cena