Vysavač Sencor SVC 512VT - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Sencor SVC 512VT

75,5 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

 • Malé rozměry a nízká hmotnost
 • Velmi průměrný vysavač
1 300 Kč Orientační cena
 • 10/10
  Vysávání tvrdých podlah
 • 6,4/10
  Vysávání koberců
 • 6,4/10
  Filtrace
 • 7,0/10
  Hlučnost vysavače
 • 7,3/10
  Vybavení a dosah
 • 8,0/10
  Spotřeba vysavače
 • 75,5 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Sencor SVC 512 patřil v době vzniku recenze (březen 2018) k nejlevnějším klasickým, i bezsáčkovým vysavačům. Tomu pravděpodobně odpovídají následující údaje. Objem nádoby na nečistoty 1,5 l patřil tehdy k průměrným, které byste u bezsáčkových vysavačů našli. Je pravděpodobné, že s takto malou nádobou bude potřeba nečistoty vysypat i během jednoho vysávání, záleží ovšem na intenzitě. Co se vysávání týče, vysavač Sencor si poradí perfektně s tvrdými podlahami, což bylo tehdy pro vysavače obecně typické. Na koberce je ovšem nedostatečný, má třídu účinnosti D. Naše rada je, abyste ho využívali na koberce spíše výjimečně, a to hlavně na ty s krátkým vlasem. Třída vyfukovaného vzduchu D napovídá, že vysavač nedokáže přefiltrovat veškerý prach a něco vrátí zpět do ovzduší, pro domácnost s alergikem je tedy tento vysavač nevhodný.

Délka napájecího kabelu 5 m byla v době vzniku recenze podprůměrná, počítat je potřeba s tím, že od zásuvky zvládnete vysát jen 7,5 m velkou vzdálenost, což lze samozřejmě vyřešit prodlužovací šňůrou. Toto řešení je ale značně nepohodlné. Hlučností 76 dB spadá Sencor do průměru. Spotřebou se řadí taktéž k průměrným, jeho provoz vás nebude stát velké peníze, ale nebude ani tak levný, jak u některých jiných modelů. Je-li pro vás úspora energií, a tedy i vašich peněz velmi důležitá, doporučujeme zvážit jiný model, například Sencor SVC 1030, který je od stejného výrobce.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Sáčkový/bezsáčkový

Bezsáčkový

72 % Sáčkový, 28 % Bezsáčkový
Výrobce

Sencor

23 % Sencor, 18 % Electrolux, 13 % Hoover, 13 % ETA, 10 % Kärcher, 8 % Miele, 8 % Rowenta, 5 % Concept, 3 % Bosch
Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

1,5

3,19
Délka napájecího kabelu (m)

5

6,49
Filtr

HEPA

Hlučnost (dB)

76

73,54
Akční radius (m)

7,5

9,36
Energetická třída

B

59 % A, 15 % B, 10 % C, 5 % A+, 5 % A++, 3 % D, 3 % A+++
Roční spotřeba (kWh)

29,3

Roční náklady na provoz při 5,8 Kč/kWh (v roce 2021)

169,94

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

D

72 % A, 15 % D, 5 % E, 5 % B, 3 % C
Třída účinnosti vysávání koberců

D

33 % A, 28 % D, 26 % C, 5 % B, 5 % E, 3 % F
Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

90 % A, 5 % B, 5 % C
Příkon (W)

890

764,10

Vybavení, rozměry a funkce

V případě příslušenství a funkcí jsme mile překvapeni. Vysavač sice nemá indikátor zanesení filtru ani turbokartáč, oba prvky však nepatřily k samozřejmé výbavě vysavačů a tak za jejich absenci neztrácí tolik bodů. Jinak Sencor nabízí regulaci výkonu, hubici na tvrdé podlahy, malou hubici a má také měkčená kolečka a navíjecí kabel. Tyto prvky byste našli u většiny testovaných vysavačů a dnes jde v podstatě o standard. Za standard lze považovat také indikátor plnosti nádoby, tím ale model Sencor SVC 512 bohužel nedisponuje. Kontrolování nádoby, zda je potřeba ji vyprázdnit, může být nepohodlné.

Rozměry se řadí tento model k menším, oproti průměru má ve všech mírách o několik centimetrů méně. Na výšku tak měří 22,5 cm, na šířku 27,7 cm a na délku 33 cm. S jeho uskladněním byste neměli mít žádné problémy, a dokonce ani s přenášením či s další manipulací, váží totiž jen 3,5 kg. Je tak jedním z nejlehčích vysavačů v testu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ne

74 % Ano, 21 % Ne, 5 % Značka na nádržce
Regulace výkonu

Ano

85 % Ano, 15 % Ne
Hubice na tvrdé podlahy

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Malá hubice

Ano

85 % Ano, 15 % Ne
Turbokartáč

Ne

64 % Ne, 36 % Ano
Měkčená kolečka

Ano

87 % Ano, 13 % Ne
Navíjecí kabel

Ano

92 % Ano, 8 % Ne
Výška (cm)

22,5

27,14
Šířka (cm)

27,7

30,62
Délka (cm)

33

39,32
Hmotnost (kg)

3,5

5,18

Hodnocení dalších uživatelů

Přes značnou průměrnost modelu Sencor SVC 512 se našla řada uživatelů, kteří si jej oblíbili. Přes šest desítek recenzí dlouhodobých či krátkodobých uživatelů vidí vysavač jako dobrého pomocníka do domácnosti, jehož cena naprosto odpovídá kvalitě zpracování a výkonu. Nejde o nejbytelnější zařízení, má krátký kabel, na druhou stranu si mnozí uživatelé pochvalují malé rozměry, nízkou hmotnost, ne příliš hlučný chod a naznali, že jde o ideální model do domácnosti starších osob či tam, kde jsou do úklidu zapojovány děti.

Naše hodnocení a závěr

Svými schopnostmi Sencor SVC 512 příliš nenadchne, ale ani neurazí. Díky nízké hmotnosti se hodí do domácnost starších osob a tam, kde i děti pomáhají s úklidem. Pozor ovšem na to, že vyfukovaný vzduch může obsahovat částečky prachu, proto bychom jej nedoporučili do domácnosti s alergiky. Slabinou zařízení je především krátký napájecí kabel a absence indikátoru plnosti nádoby. Oceňujeme třídu vysávání tvrdých podlah A i to, že má, kromě zmíněného indikátoru, všechny ostatní standardní prvky.

1 300 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Sencor SVC 512VT | Hodnocení: 75,5 %
Eliška Srncová se v naší redakci stará o témata spojená s různými domácími spotřebiči a kategorii vysavačů má pod palcem už více než čtyři roky. Za ta léta nasbírala dostatek znalostí a zkušeností, aby vám dokázala vysvětlit třeba jaký je rozdíl mezi příkonem a sacím výkonem, nebo co je to HEPA filtr. Poradí vám nejen s výběrem vysavače, ale i sušičky, pračky nebo třeba sporáku.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sencor SVC 512VT

Sencor SVC 512VT

1 300 Kč Orientační cena