Menu

Sencor SVC 512VT – Recenze, testy a srovnání

Kompaktní model v kategorii Vysavače Sencor

Klady

  • Malé rozměry
  • Nízká hmotnost
  • Cena/výkon

Zápory

  • Velmi průměrný vysavač
  • Kratší kabel
1 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Sencor SVC 512 patřil v době vzniku recenze (březen 2018) k nejlevnějším klasickým, i bezsáčkovým vysavačům. Tomu pravděpodobně odpovídají následující údaje. Objem nádoby na nečistoty 1,5 l patřil tehdy k průměrným, které byste u bezsáčkových vysavačů našli. Je pravděpodobné, že s takto malou nádobou bude potřeba nečistoty vysypat i během jednoho vysávání, záleží ovšem na intenzitě. Co se vysávání týče, vysavač Sencor si poradí perfektně s tvrdými podlahami, což bylo tehdy pro vysavače obecně typické. Na koberce je ovšem nedostatečný, má třídu účinnosti D. Naše rada je, abyste ho využívali na koberce spíše výjimečně, a to hlavně na ty s krátkým vlasem. Třída vyfukovaného vzduchu D napovídá, že vysavač nedokáže přefiltrovat veškerý prach a něco vrátí zpět do ovzduší, pro domácnost s alergikem je tedy tento vysavač nevhodný.

Délka napájecího kabelu 5 m byla v době vzniku recenze podprůměrná, počítat je potřeba s tím, že od zásuvky zvládnete vysát jen 7,5 m velkou vzdálenost, což lze samozřejmě vyřešit prodlužovací šňůrou. Toto řešení je ale značně nepohodlné. Hlučností 76 dB spadá Sencor do průměru. Spotřebou se řadí taktéž k průměrným, jeho provoz vás nebude stát velké peníze, ale nebude ani tak levný, jak u některých jiných modelů. Je-li pro vás úspora energií, a tedy i vašich peněz velmi důležitá, doporučujeme zvážit jiný model, například Sencor SVC 1030, který je od stejného výrobce.

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Bezsáčkový

Výrobce

Sencor

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

1,5

Délka napájecího kabelu (m)

5

Filtr

HEPA

Hlučnost (dB)

76

Akční radius (m)

7,5

Energetická třída

B

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

D

Třída účinnosti vysávání koberců

D

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

Příkon (W)

890

Vybavení, rozměry a funkce

V případě příslušenství a funkcí jsme mile překvapeni. Vysavač sice nemá indikátor zanesení filtru ani turbokartáč, oba prvky však nepatřily k samozřejmé výbavě vysavačů a tak za jejich absenci neztrácí tolik bodů. Jinak Sencor nabízí regulaci výkonu, hubici na tvrdé podlahy, malou hubici a má také měkčená kolečka a navíjecí kabel. Tyto prvky byste našli u většiny testovaných vysavačů a dnes jde v podstatě o standard. Za standard lze považovat také indikátor plnosti nádoby, tím ale model Sencor SVC 512 bohužel nedisponuje. Kontrolování nádoby, zda je potřeba ji vyprázdnit, může být nepohodlné.

Rozměry se řadí tento model k menším, oproti průměru má ve všech mírách o několik centimetrů méně. Na výšku tak měří 22,5 cm, na šířku 27,7 cm a na délku 33 cm. S jeho uskladněním byste neměli mít žádné problémy, a dokonce ani s přenášením či s další manipulací, váží totiž jen 3,5 kg. Je tak jedním z nejlehčích vysavačů v testu.

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ne

Regulace výkonu

Ano

Hubice na tvrdé podlahy

Ano

Štěrbinová hubice

Ano

Turbokartáč

Ne

Měkčená kolečka

Ano

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

22,5

Šířka (cm)

27,7

Délka (cm)

33

Hmotnost (kg)

3,5

Hodnocení dalších uživatelů

Přes značnou průměrnost modelu Sencor SVC 512 se našla řada uživatelů, kteří si jej oblíbili. Přes šest desítek recenzí dlouhodobých či krátkodobých uživatelů vidí vysavač jako dobrého pomocníka do domácnosti, jehož cena naprosto odpovídá kvalitě zpracování a výkonu. Nejde o nejbytelnější zařízení, má krátký kabel, na druhou stranu si mnozí uživatelé pochvalují malé rozměry, nízkou hmotnost, ne příliš hlučný chod a naznali, že jde o ideální model do domácnosti starších osob či tam, kde jsou do úklidu zapojovány děti.

Naše hodnocení a závěr

Svými schopnostmi Sencor SVC 512 příliš nenadchne, ale ani neurazí. Díky nízké hmotnosti se hodí do domácnost starších osob a tam, kde i děti pomáhají s úklidem. Pozor ovšem na to, že vyfukovaný vzduch může obsahovat částečky prachu, proto bychom jej nedoporučili do domácnosti s alergiky. Slabinou zařízení je především krátký napájecí kabel a absence indikátoru plnosti nádoby. Oceňujeme třídu vysávání tvrdých podlah A i to, že má, kromě zmíněného indikátoru, všechny ostatní standardní prvky.

1 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sencor SVC 512VT
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorkou, jíž témata klasických vysavačů jsou blízká, jelikož je má u nás v redakci na starosti a také je otestovala. Díky tomu vám snadno poradí, na co se při výběru vysavače Sencor zaměřit, zda raději zvolit bezsáčkovou, či sáčkovou variantu, jaký typ filtru vybrat a jaký je ideální akční rádius. Kromě klasických vysavačů se u nás věnuje tématům, jako jsou tyčové mixéry nebo žehličky.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Sencor SVC 512VT

Sencor SVC 512VT

1 500 Kč Orientační cena