Menu

Sencor SVC 52 – Recenze, testy a srovnání

Jeden z nejlevnějších v kategorii Vysavače Sencor

Klady

  • Malé rozměry
  • Nízká cena
  • Snadno přenositelný

Zápory

  • Špatná kvalita vysávání
  • Nízká čistota vyfukovaného vzduchu
  • Krátký dosah
1 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Vysavač Sencor SVC 52 dopadl oproti ostatním modelům v našem srovnávacím testu opravdu podprůměrně. Je pravda, že jde o velmi levný model, od kterého nemůžete čekat zázraky, na druhou stranu ale můžete dnes i za tuto cenu pořídit mnohem kvalitnější spotřebič.

Vzhledem k malému dosahu tohoto vysavače jej doporučujeme výhradně do malých domácností. Délka kabelu 5 m a výsledný akční rádius 7,5 m jsou výrazně podprůměrné hodnoty. Běžně se s vysavačem dostanete klidně až 9 či 10 metrů od elektrické zásuvky. Jde také o relativně hlučný model. Hlučnost 80 decibelů je již srovnatelná s provozem osobního auta v městském prostředí. Za ostatními modely zaostává i v energetické spotřebě. Napovídá tomu již vysoký příkon, který činí 900 W, ve výsledku tento vysavač spadá do energetické třídy B.

To však není ani zdaleka nejhorší třída, které vysavač Sencor dosáhl. Nejhůře si vysavač vedl v čistotě vyfukovaného vzduchu a v účinnosti vysávání koberců. Za obě tyto funkce obdržel až hodnocení E (jen jednu třídu nad nejhorším možným výsledkem). O něco lépe, přesto stále podprůměrně, si vede na tvrdých podlahách. Zde se řadí do třídy B.

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

Výrobce

Sencor

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

1,5

Délka napájecího kabelu (m)

5

Filtr

neuvedeno

Hlučnost (dB)

80

Akční radius (m)

7,5

Energetická třída

B

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

E

Třída účinnosti vysávání koberců

E

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

B

Příkon (W)

700

Vybavení, rozměry a funkce

Vysáté částice se v případě modelu značky Sencor sbírají do sáčku, který má malý objem 1,5 litru. Budete jej tedy sice muset vyměňovat relativně často, na jeho naplnění váš však alespoň vždy upozorní indikátor plnosti sáčku. V balení obdržíte také doplňkové konečné nástavce, jako je hubice na tvrdé podlahy nebo zmenšená hubice. Vysavač má změkčená kolečka, jež umožní lepší přechod přes prahy nebo jiné překážky na podlaze. Na druhou stranu ale vysavač nenabízí regulaci výkonu, což považujeme v dnešní době za nutnost, ani méně obvyklý indikátor zanesení filtru.

Závěrem tedy můžeme říci, že snad jen rozměry hrají tomuto modelu do karet. Po všech směrech jde o menší vysavač, který tak bude dobře skladný a díky nízké hmotnosti také dobře přenosný. Hmotnost 3,6 kilogramu by neměla činit problém ani slabším uživatelům nebo dětem.

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

Regulace výkonu

Ne

Hubice na tvrdé podlahy

Ano

Štěrbinová hubice

Ano

Turbokartáč

Ne

Měkčená kolečka

Ano

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

21

Šířka (cm)

25,5

Délka (cm)

34,5

Hmotnost (kg)

3,6

Naše hodnocení a závěr

V porovnání s ostatními hodnocenými modely vysavač Sencor SVC 52 vyloženě doporučit nemůžeme. Je sice pravda, že jde o cenově velmi přijatelný model a díky zmenšeným rozměrům se vám s ním bude také dobře manipulovat, avšak po výkonové stránce zaostává natolik, že se kvalitně vysátých povrchů nedočkáte. Když už, doporučujeme jej na tvrdé podlahy, kde přeci jen obdržel alespoň hodnocení B. Pokud vás tento model zaujal díky nízké ceně, navrhujeme vám alternativu v podobě modelu Zanussi ZANCG23WR. Přestože i tento model má k ideálnímu vysavači stále daleko, jeho kvality jsou již úměrné nízké ceně a věříme, že s ním budete spokojenější.

1 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sencor SVC 52
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorkou, jíž témata klasických vysavačů jsou blízká, jelikož je má u nás v redakci na starosti a také je otestovala. Díky tomu vám snadno poradí, na co se při výběru vysavače Sencor zaměřit, zda raději zvolit bezsáčkovou, či sáčkovou variantu, jaký typ filtru vybrat a jaký je ideální akční rádius. Kromě klasických vysavačů se u nás věnuje tématům, jako jsou tyčové mixéry nebo žehličky.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Sencor SVC 52

Sencor SVC 52

1 000 Kč Orientační cena