Menu

Sencor SVC 6000BK – Recenze, testy a srovnání

75,2 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší klasické vysavače

Klady a zápory

  • Nízká hmotnost
  • Hlučnost
  • Spotřeba
1 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Vysavač Sencor SVC 6000BK patří do nižší cenové kategorie a odpovídají tomu i jeho parametry. Objem sáčku tohoto vysavače je 3 l, v době vzniku recenze (únor 2018) šlo víceméně o průměr. Průměrná je také délka napájecího kabelu 7 m a akční radius 10 m, v těchto ohledech tedy vysavač neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne. Nadprůměrná je bohužel jeho hlučnost a také spotřeba. V chodu tento model vydává 81 dB, což je jedna z nejvyšších hodnot v našem testu a pokud hledáte tichý model, tento to pravděpodobně nebude. Roční spotřeba vysavače je přibližně 52 kWh, v přepočtu tedy cca 208 Kč. To samozřejmě není nijak dramatická částka, ale pokud hledáte co nejúspornější model, není problém sehnat i vysavače s méně než poloviční spotřebou. Není tedy překvapením, že se s takovouto spotřebou a příkonem 1 600W vysavač řadí do energetické třídy E.

Lépe už si vysavač Sencor vede v otázce účinnosti. Díky HEPA filtru má třídu čistoty vyfukovaného vzduchu A, stejně tak třídu účinnosti vysávání tvrdých podlah A. Pokulhává ve vysávání koberců, kde dostal známku D a doporučujeme jej proto spíše do domácností, ve kterých převažují tvrdé podlahy.

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

Výrobce

Sencor

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

3

Délka napájecího kabelu (m)

7

Filtr

HEPA

Hlučnost (dB)

81

Akční radius (m)

10

Energetická třída

E

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

Třída účinnosti vysávání koberců

D

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

Příkon (W)

1 600

Vybavení, rozměry a funkce

V kategorii výbavy a funkcí si model SVC 6000BK nevede vůbec špatně. Chybí mu pouze indikátor zanesení filtru, který měla v době vzniku recenze jen malá část vysavačů, a turbokartáč. Ten je užitečný hlavně pro majitele chlupatých domácích mazlíčků, pokud máte doma hlavně tvrdé podlahy, pravděpodobně se bez něj obejdete. Ve výbavě naopak najdete hubici na tvrdé podlahy i malou hubici. Nechybí mu také regulace výkonu, měkčená kolečka, která jsou šetrnější k podlaze, a také samonavíjecí kabel, bez kterého už si dnes vysavač pomalu ani neumíme představit.

Rozměrově se vysavač Sencor řadí k menším až středně velkým vysavačům. Jeho výška je 24 cm, šířka 28 cm a délka 43 cm. Potěší nízkou hmotností, váží jen 3,6 kg a bude tak vhodný například i pro seniory, pro které by manipulace s těžším vysavačem mohla být zbytečně obtížná.

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

Regulace výkonu

Ano

Hubice na tvrdé podlahy

Ano

Štěrbinová hubice

Ano

Turbokartáč

Ne

Měkčená kolečka

Ano

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

24

Šířka (cm)

28

Délka (cm)

43

Hmotnost (kg)

3,6

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé vysavače SVC 6000BK kladně hodnotí zejména jeho cenovou dostupnost a také výkonnost. Překvapivé množství uživatelů jej dokonce hodnotí jako poměrně tichý vysavač, vnímání hlučnosti je ovšem značně subjektivní. Nekteří uživatelé by ocenili delší přívodní šňůru.

Naše hodnocení a závěr

Vysavač Sencor SVC 6000BK nabídne uživatelům docela dobrý poměr ceny a výkonu. V otázce parametrů je sice spíše průměrný, v některých ohledech až podprůměrný, ale v kategorii funkcí si nevede vůbec špatně a zároveň jde o jeden z nejlevnějších modelů v našem testu. Doporučit jej můžeme hlavně do domácností s tvrdými podlahami, jeho výkon na koberci už je trochu slabší. Potěší HEPA filtrem, díky kterému jej využijete i v domácnosti s alergiky nebo astmatiky. Jeho hlavní nevýhodou zůstává vyšší spotřeba, hlučnost a horší vysávání koberců. Pokud by vás zajímal vysavač, který si v těchto ohledech vede lépe, doporučujeme přečíst i další recenze, zajímavou variantou je například model Sencor SVC 8.

1 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sencor SVC 6000BK | Hodnocení: 75,2 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá a testuje domácí spotřebiče spojené s úklidem. I proto se právě věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poskytne informace o tom, na co se zaměřit při výběru, jestli zvolit raději sáčkový či bezsáčkový vysavač, jaký filtr je nejlepší a jaké funkce by vysavači neměly chybět. Kromě vysavačů se u nás věnuje i jiným spotřebičům, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Sencor SVC 6000BK

Sencor SVC 6000BK

1 500 Kč Orientační cena