Vysavač Sencor SVC 6000BK - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Sencor SVC 6000BK

75,2 % Celkové hodnocení

v kategorii Klasické vysavače

Klady a zápory

  • Nízká hmotnost
  • Hlučnost
  • Spotřeba
1 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Vysavač Sencor SVC 6000BK patří do nižší cenové kategorie a odpovídají tomu i jeho parametry. Objem sáčku tohoto vysavače je 3 l, v době vzniku recenze (únor 2018) šlo víceméně o průměr. Průměrná je také délka napájecího kabelu 7 m a akční radius 10 m, v těchto ohledech tedy vysavač neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne. Nadprůměrná je bohužel jeho hlučnost a také spotřeba. V chodu tento model vydává 81 dB, což je jedna z nejvyšších hodnot v našem testu a pokud hledáte tichý model, tento to pravděpodobně nebude. Roční spotřeba vysavače je přibližně 52 kWh, v přepočtu tedy cca 208 Kč. To samozřejmě není nijak dramatická částka, ale pokud hledáte co nejúspornější model, není problém sehnat i vysavače s méně než poloviční spotřebou. Není tedy překvapením, že se s takovouto spotřebou a příkonem 1 600W vysavač řadí do energetické třídy E.

Lépe už si vysavač Sencor vede v otázce účinnosti. Díky HEPA filtru má třídu čistoty vyfukovaného vzduchu A, stejně tak třídu účinnosti vysávání tvrdých podlah A. Pokulhává ve vysávání koberců, kde dostal známku D a doporučujeme jej proto spíše do domácností, ve kterých převažují tvrdé podlahy.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

63 % Sáčkový, 37 % Bezsáčkový
Výrobce

Sencor

20 % Sencor, 13 % Hoover, 13 % Kärcher, 13 % Electrolux, 13 % ETA, 13 % Rowenta, 7 % Miele, 4 % Concept, 2 % Bosch, 2 % Philips
Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

3

3,28
Délka napájecího kabelu (m)

7

6,61
Filtr

HEPA

Hlučnost (dB)

81

73,22
Akční radius (m)

10

9,36
Energetická třída

E

54 % A, 13 % B, 9 % C, 4 % A+, 4 % A++, 2 % D, 2 % A+++, 11 % Neuvedeno
Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

65 % A, 13 % D, 7 % B, 4 % E, 2 % C, 9 % Neuvedeno
Třída účinnosti vysávání koberců

D

33 % A, 26 % C, 24 % D, 4 % E, 2 % F, 2 % B, 9 % Neuvedeno
Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

83 % A, 4 % B, 4 % C, 9 % Neuvedeno
Příkon (W)

1 600

735,65

Vybavení, rozměry a funkce

V kategorii výbavy a funkcí si model SVC 6000BK nevede vůbec špatně. Chybí mu pouze indikátor zanesení filtru, který měla v době vzniku recenze jen malá část vysavačů, a turbokartáč. Ten je užitečný hlavně pro majitele chlupatých domácích mazlíčků, pokud máte doma hlavně tvrdé podlahy, pravděpodobně se bez něj obejdete. Ve výbavě naopak najdete hubici na tvrdé podlahy i malou hubici. Nechybí mu také regulace výkonu, měkčená kolečka, která jsou šetrnější k podlaze, a také samonavíjecí kabel, bez kterého už si dnes vysavač pomalu ani neumíme představit.

Rozměrově se vysavač Sencor řadí k menším až středně velkým vysavačům. Jeho výška je 24 cm, šířka 28 cm a délka 43 cm. Potěší nízkou hmotností, váží jen 3,6 kg a bude tak vhodný například i pro seniory, pro které by manipulace s těžším vysavačem mohla být zbytečně obtížná.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

70 % Ano, 26 % Ne, 4 % Značka na nádržce
Regulace výkonu

Ano

76 % Ano, 24 % Ne
Hubice na tvrdé podlahy

Ano

87 % Ano, 13 % Ne
Štěrbinová hubice

Ano

91 % Ano, 9 % Ne
Turbokartáč

Ne

63 % Ne, 37 % Ano
Měkčená kolečka

Ano

85 % Ano, 13 % Ne, 2 % Neuvedeno
Navíjecí kabel

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Výška (cm)

24

28,19
Šířka (cm)

28

30,32
Délka (cm)

43

40,05
Hmotnost (kg)

3,6

5,37

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé vysavače SVC 6000BK kladně hodnotí zejména jeho cenovou dostupnost a také výkonnost. Překvapivé množství uživatelů jej dokonce hodnotí jako poměrně tichý vysavač, vnímání hlučnosti je ovšem značně subjektivní. Nekteří uživatelé by ocenili delší přívodní šňůru.

Naše hodnocení a závěr

Vysavač Sencor SVC 6000BK nabídne uživatelům docela dobrý poměr ceny a výkonu. V otázce parametrů je sice spíše průměrný, v některých ohledech až podprůměrný, ale v kategorii funkcí si nevede vůbec špatně a zároveň jde o jeden z nejlevnějších modelů v našem testu. Doporučit jej můžeme hlavně do domácností s tvrdými podlahami, jeho výkon na koberci už je trochu slabší. Potěší HEPA filtrem, díky kterému jej využijete i v domácnosti s alergiky nebo astmatiky. Jeho hlavní nevýhodou zůstává vyšší spotřeba, hlučnost a horší vysávání koberců. Pokud by vás zajímal vysavač, který si v těchto ohledech vede lépe, doporučujeme přečíst i další recenze, zajímavou variantou je například model Sencor SVC 8.

1 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sencor SVC 6000BK | Hodnocení: 75,2 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá a testuje domácí spotřebiče spojené s úklidem. I proto se právě věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poskytne informace o tom, na co se zaměřit při výběru, jestli zvolit raději sáčkový či bezsáčkový vysavač, jaký filtr je nejlepší a jaké funkce by vysavači neměly chybět. Kromě vysavačů se u nás věnuje i jiným spotřebičům, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Sencor SVC 6000BK

Sencor SVC 6000BK

1 500 Kč Orientační cena