Menu

Sencor SVC 8500TI – Recenze, testy a srovnání

79,1 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší klasické vysavače

Klady a zápory

  • Plná výbava
  • Velmi vysoká spotřeba
3 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Největší slabinou sáčkového vysavače Sencor je jeho spotřeba, se kterou se zařadil do energetické třídy E. Za rok tento model využije necelých 50 kWh, což je dvojnásobek oproti řadě úsporných modelů. Obecně je ale spotřeba vysavače poměrně malá položka a místo cca 100 Kč tak ročně zaplatíte přibližně 200 Kč. Pro řadu uživatelů může jít o zanedbatelnou položku, pokud ovšem sháníte primárně úsporný spotřebič, doporučujeme zvážit i jiné modely v našem porovnání. Sáček vysavače má objem 3 l, což je víceméně průměr. Do průměru patřila v době vzniku recenze (červen 2018) také hlučnost vysavače, konkrétně 76 dB.

Vysavač Sencor patří s osmimetrovou šňůrou a akčním rádiem 11 m k modelům s větším dosahem na trhu a nemusíte se tak bát neustálého přepojování z jedné elektrické zástrčky do druhé. Pokud jde o určení vysavače, výborně vysaje tvrdé podlahy a patří v tomto ohledu do třídy účinnosti A. Na druhou stranu jeho třída účinnosti vysávání koberců je C, což není nejhorší hodnocení, primárně bychom jej ale doporučili spíše na tvrdé podlahy, popřípadě koberce s kratším vlasem. Druhé A hodnocení získal tento model za čistotu vyfukovaného vzduchu, kterou má na starosti přítomný HEPA filtr. Můžeme jej proto doporučit i lidem s dýchacími obtížemi, pro které je dobrá filtrace vysavače zásadní.

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

Výrobce

Sencor

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

3

Délka napájecího kabelu (m)

8

Filtr

HEPA

Hlučnost (dB)

76

Akční radius (m)

11

Energetická třída

E

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

Třída účinnosti vysávání koberců

C

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

Příkon (W)

1 600

Vybavení, rozměry a funkce

Zhodnocení funkcí může být v případě tohoto vysavače značky Sencor poměrně stručné, má totiž plnou výbavu všech funkcí a příslušenství, které jsme v našem porovnávacím testu hodnotili. Kromě naplnění sáčku vás tak informuje i o zanesení filtru, což byla v době vzniku recenze méně obvyklá funkce. Nechybí mu regulace výkonu na vysávání různých typů povrchu a je pro tyto účely vybavený také hubicí na tvrdé podlahy a malou hubicí pro nepřístupná místa. Nechybí mu ani turbokartáč pro důkladnější vysátí koberců. Nakonec nesmí chybět ani navíjecí přívodní šňůra a měkčená kolečka, u kterých se nemusíte bát poškrábání podlahy nebo rohů.

Rozměrově jde o středně velký vysavač, tomu odpovídá i jeho hmotnost 5,9 kg. Výška vysavače měří 24 cm, šířka 30,6 cm a jeho hloubka je 46 cm, ta patří k lehce nadprůměrným rozměrům.

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

Regulace výkonu

Ano

Hubice na tvrdé podlahy

Ano

Štěrbinová hubice

Ano

Turbokartáč

Ano

Měkčená kolečka

Ano

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

24

Šířka (cm)

30,6

Délka (cm)

46

Hmotnost (kg)

5,9

Naše hodnocení a závěr

Sáčkový vysavač Sencor SVC 8500TI potěší vynikající filtrací a skvělým výkonem na tvrdých podlahách. Při vysávání koberců je o něco slabší, ovšem stále docela dobrý. Jeho hlučnost je průměrná, nevýhodou je potom velmi vysoká spotřeba oproti úsporným modelům. Pokud by vás zajímal některý energeticky méně náročný model za podobnou cenu, můžeme vám doporučit například vysavač Electrolux EPF61RR. V kategorii příslušenství a funkcí potom nemáme vysavači Sencor co vytknout, nepostrádá totiž ani jednu položku.

3 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sencor SVC 8500TI | Hodnocení: 79,1 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá a testuje domácí spotřebiče spojené s úklidem. I proto se právě věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poskytne informace o tom, na co se zaměřit při výběru, jestli zvolit raději sáčkový či bezsáčkový vysavač, jaký filtr je nejlepší a jaké funkce by vysavači neměly chybět. Kromě vysavačů se u nás věnuje i jiným spotřebičům, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Sencor SVC 8500TI

Sencor SVC 8500TI

3 000 Kč Orientační cena