Menu

Nejlepší vysavače Bosch a jejich recenze

Bosch BGC05AAA1

Nejlepší mezi vysavači Bosch

Hodnocení: 79,6 %

Označení Bosch bývá v našich končinách považováno za symbol vysoké technologické úrovně a řemeslné dokonalosti. Spolu se Siemensem tvoří ziskový tandem BSH a rozhodně se mu povětšinou daří své dobré reputaci dostávat. Je tomu však i v případě vysavačů? To se dozvíte v následujícím textu.

Nejlepší vysavače Bosch dle srovnávacího testu

Pořadí Celkové pořadí
Název produktu
Vysávání tvrdých podlah
(max. 10)
Vysávání koberců
(max. 10)
Filtrace
(max. 10)
Spotřeba vysavače
(max. 10)
Orientační
cena
Celkové
hodnocení
Aktuální
cena

1.

54.

Bosch BGC05AAA1

10,0

6,4

10,0

8,5

2 900 Kč

79,6 %

Zobrazit nabídky

Parametry nejlepších vysavačů Bosch

Recenze Bosch BGC05AAA1 Bosch BGC05AAA1
Celkové hodnocení

79,6 %

Orientační cena

2 900 Kč

Sáčkový/bezsáčkový

Bezsáčkový

Výrobce

Bosch

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

1,5

Hlučnost (dB)

78

Filtr

Filtr EPA H 12, Micro-filtr

Délka napájecího kabelu (m)

6

Akční radius (m)

9

Příkon (W)

700

Sací výkon (W)

Energetická třída

A

Roční spotřeba (kWh)

28

Roční náklady na provoz při 4 Kč/kWh (Kč)

112

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

Třída účinnosti vysávání koberců

D

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ne

Indikátor zanesení filtru

Ne

Regulace výkonu

Ne

Hubice na tvrdé podlahy

Ano

Malá hubice

Ano

Turbokartáč

Ne

Měkčená kolečka

Ne

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

31,4

Šířka (cm)

26,8

Délka (cm)

38,1

Historie značky

Dílna pro jemnou mechaniku a elektrotechniku. Takto se jmenoval podnik Roberta Bosche, který vznikl roku 1886 v německém Stuttgartu. Jak už název napovídá, hlavním účelem podnikání byla oprava či instalace elektrických systémů – telefonů či zvonků. V 90. letech ovšem samotný Bosch vytvořil inovativní systém magnetoelektrického spalování. Ten se začal od počátku nového století montovat do všech automobilů a předznamenal obrovský rozkvět firmy i celého segmentu trhu.

V průběhu následujících let došlo k expanzi na americký trh a rozšíření portfolia o osvětlení, generátor či baterii. Vše bylo podmíněno masovým rozšířením automobilů. Bohužel se firmě nevyhnuly válečné útrapy a musela se přeorientovat na výrobu detonátorů pro granáty. Po válce a obrovské krizi německého hospodářství bylo zapotřebí přijít s něčím novým. Proto spatřily světlo světa dnes již klasické součásti každého vozu – klaksony či stěrače. Automatizovaná linka navíc celou výrobu výrazně urychlila.

Také v následujících letech pokračovala společnost v navrhování nových technologií pro vozy. Stojí kupříkladu za vstřikovacími čerpadly pro dieselové motory. Když roku 1926 zasáhla automobilový průmysl vleklá krize, firma se pohotově přeorientovala na produkci rádií a TV přijímačů. Válku její výrobní závody samozřejmě pocítily, protože byly soustavně bombardovány spojeneckým letectvem.

V souvislosti s obnovováním německého hospodářství vstoupila společnost Bosch na trh se spotřebním zboží. Začala produkce všech myslitelných kuchyňských spotřebičů, ale také kutilského náčiní či autorádií. Taktéž se rozjela výroba nejrůznějších elektronických komponent, jež byly podmínkou pro vznik nových moderních technologií.

Od 60. let došlo k postupné decentralizaci dříve centrálně řízené společnosti. Postupně se začaly profilovat a vyčleňovat divize, zabývající se odpovídajícími segmenty trhu. Zaměření na elektroniku neslo ovoce, protože se pod značkou Bosch vyrábělo více než 25 % veškerých komunikačních technologií.

Do nového tisícletí vstupuje Bosch jako jeden z lídrů v oblasti inovací. Zabývá se kupříkladu robotizací průmyslu nebo experimenty se solárním pohonem. Při tom všem ovšem nezapomíná ani na domácnosti, pro něž neustále vyvíjí vylepšené řady spotřebičů.

Kde a kdo vyrábí Bosch

Až do roku 2012 probíhala produkce vysavačů koncernu BSH v továrnách v Číně. Po provedeném rozšíření výrobních kapacit závodu v tureckém Milliyet se však kompletní výroba přesunula sem. Právě zde se nachází i vývojové centrum, jehož hlavním úkolem je zvyšovat efektivitu drobných domácích spotřebičů.

Charakteristika vysavačů Bosch

S více než půldruhou stovkou různých vysavačů patří Bosch bezesporu mezi nejpočetněji zastoupené firmy na trhu. Setkat se můžete se širokou škálou různých druhů, od klasických přes tyčové až po výkonné průmyslové přístroje. Jednotlivé výrobky se též liší použitým způsobem vysávání i technologií sběru odpadů do nádoby.

Společnost Bosch si zakládá na energetické úspornosti svých výrobků. Dominantní většina jejích vysavačů spadá do třídy A či A+. Totéž platí i o množství prachu vznikajícím při práci. Čištění tvrdých podlah obvykle zvládají bez větších problémů, starší modely ovšem mohou mít až překvapivé potíže. Dokonce jsme objevili i přístroj s podprůměrným hodnocením D. Pokud jde o koberce, tak tam je efektivita průměrná. Nejčetněji zastoupeným hodnocením je písmeno C.

Kromě energetické úspory bývají německé produkty známy pro nízkou míru hluku. Dobré renomé pomáhají naplňovat i vysavače, protože celá řada z nich se pohybuje dokonce pod hranicí 70 decibelů. I v tomto případě však doporučujeme dobře číst informační materiály, mnohé modely totiž dosahují až 78 dB. Potřeba energie se pohybuje od 650 do 800 W, přičemž sací výkon bývá zhruba 350 Wattů.

Z hlediska ceny se pohybujeme ve vyšším průměru. Většina výrobků je nabízena za ceny okolo 3 500 Kč. Exkluzivnější produktové řady jsou však poněkud nákladnější a zaplatíte za ně minimálně o 3 000 Kč více. Odměnou je vám pak extrémně tichý chod motoru a vysoká efektivita čištění.

Produktové řady

Nejvýznamnějšími produktovými řadami vysavačů Bosch jsou ProHygienic, Zoo´o ProAnimal a ProSilence. Tyčové přístroje nesou označení Athlet.

ProHygienic

Produktová řada ProHygienic je, jak už její název napovídá, určena do domácností s alergiky. Vyniká nízkou energetickou náročností, malými emisemi prachu a perfektní kvalitou čištění tvrdých podlah. V případě koberců je výsledek jen o málo horší, protože se pyšní známkou B. Hlučnost přístroje patří k průměru, dosahuje 75 dB.

Inovativní UltraAllergy systém využívá kombinace tří systémů proti prachům a alergenům. Kombinuje důmyslné filtrační mechanismy, sáček PowerProtect a perfektní těsnění. Vysoký výkon zaručuje unikátní QuattroPower Technology. Díky tomu postačuje příkon pouhých 650 W, aniž by byl jakkoliv oslaben sací výkon.

Pětilitrové sáčky poskytují dostatek prostoru pro uložení nečistot. PowerProtect systém pomáhá udržet vysoký výkon vysávání i při zaplnění sáčku na odpad. Samozřejmostí je sada hubic pro údržbu různých povrchů.

Zoo´o ProAnimal

Do série Zoo´o ProAnimal spadají všechny vysavače bez ohledu na typ, které jsou navrženy speciálně pro domácnosti se zvířaty. Připravte se na to, že nevynikají zrovna přívětivou energetickou náročností (C) a nezvládají ani příliš dobře čistit koberce (C). Naproti tomu s tvrdými podlahami si poradí bez problémů a vynikají nízkými emisemi prachu. Hlučnost činí 77 decibelů.

Kromě výše zmíněných systémů QuattroPower a PowerProtect vyniká příslušenstvím pro milovníky zvířat. ProAnimal turbo kartáč je určen přímo pro vysávání chlupů, o totéž se postará hubice na čalounění ProAnimal. Bionic filtr napomáhá přirozenou cestou odstranit nepříjemné zápachy. S těmi při vysávání po domácích mazlíčcích musíte chtě nechtě počítat.

ProSilence

Nejpokročilejší řadou je série ProSilence. Její název je určen zejména tím, že se výrobci podařilo hlučnost snížit až na 68 dB. Kromě koberců dosahují přístroje nejvyššího hodnocení ve všech měřitelných parametrech.

Nedílnou součástí spotřebičů jsou všechny předcházející technologie a navrch přidává i SilenceSound Systém. Ten využívá kombinace izolačních materiálů, vhodného proudění vzduchu a odpovídajícího zavěšení motoru, čímž dosahuje skvělých výsledků. O hygienický vzduch se postará PureAir hygienický filtr. Tichá přepínatelná hubice SilentClean Premium přináší velký výkon sání.

Athlet

Tyčové vysavače Athlet jsou osázeny výkonnou li-ionovou baterií. Na jedno dobití zvládne až 60 minut provozu, takže bez větších obtíží vyčistíte celý byt. Monitorovací technologie SensorBagless přesně sleduje vysávaný povrch a podle toho nastaví výkon vysavače.

AllFloor HighPower Brush je hubice s výkonným kartáčem, který dále pohání motor. Ten si bez problémů poradí se všemi typy povrchů.