Menu

Nejlepší vysavače Concept a jejich recenze

Concept VP-8251

Nejlepší mezi vysavači Concept

Hodnocení: 85,4 %

Jednou ze značek, s níž se při nákupu vysavače zcela jistě setkáte, je Concept. Nemá sice takové renomé jako giganty typu Electrolux nebo Bosch, i tak ovšem nabízí zajímavé vlastnosti za rozumnou cenu. Některé může zaujmout i fakt, že se jedná o ryze českou firmu, která ovšem své produkty vyrábí v továrnách po celém světě. Na vysavače z její dílny se potom podíváme v následujícím článku. V samostatných článcích si můžete přečíst také o nejlepších vysavačích dalších značek jako HooverElectroluxRowenta, Dirt Devil, Zelmer, Sencor a Kärcher.

 

Nejlepší vysavače Concept dle srovnávacího testu

Pořadí Celkové pořadí
Název produktu
Vysávání tvrdých podlah
(max. 10)
Vysávání koberců
(max. 10)
Filtrace
(max. 10)
Spotřeba vysavače
(max. 10)
Orientační
cena
Celkové
hodnocení
Aktuální
cena

1.

34.

Concept VP-8251

10,0

6,4

10,0

8,5

3 500 Kč

85,4 %

Zobrazit nabídky

2.

53.

Concept VP 8073

10,0

6,4

10,0

8,5

2 000 Kč

81,1 %

Zobrazit nabídky

3.

59.

Concept VP 8351

10,0

6,4

6,4

8,5

1 200 Kč

73,2 %

Zobrazit nabídky

Parametry nejlepších vysavačů Concept

Recenze Concept VP-8251 Concept VP-8251 Recenze Concept VP 8073 Concept VP 8073 Recenze Concept VP 8351 Concept VP 8351
Celkové hodnocení

85,4 %

81,1 %

73,2 %

Orientační cena

3 500 Kč

2 000 Kč

1 200 Kč

Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

Sáčkový

Sáčkový

Výrobce

Concept

Concept

Concept

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

4

3

1,8

Hlučnost (dB)

65

78

78

Filtr

HEPA 13

HEPA 12

HEPA filtr 10

Délka napájecího kabelu (m)

7

5

5

Akční radius (m)

11

8

8

Příkon (W)

700

700

700

Sací výkon (W)

Neuvedeno

Energetická třída

A

A

A

Roční spotřeba (kWh)

26,1

27

26

Roční náklady na provoz při 4 Kč/kWh (Kč)

104,4

108

104

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

A

D

Třída účinnosti vysávání koberců

D

D

D

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

A

A

Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

Ano

Ano

Indikátor zanesení filtru

Ne

Ne

Ne

Regulace výkonu

Ano

Ano

Ne

Hubice na tvrdé podlahy

Ano

Ano

Ano

Malá hubice

Ano

Ano

Ano

Turbokartáč

Ano

Ne

Ne

Měkčená kolečka

Ne

Ne

Ne

Navíjecí kabel

Ano

Ano

Ano

Výška (cm)

46

39,5

35

Šířka (cm)

30,5

29

26

Délka (cm)

26

24,5

23,5

Historie značky

Dějiny firmy se začaly psát až po Sametové revoluci, konkrétně roku 1991. Tehdy Jindřich Vančura založil pod názvem Concept společnost, jež se zabývala produkcí a prodejem rychlovarných konvicí a konvektorů. Již v následujících letech však došlo k rozšíření prodeje o vysavače či vlasovou techniku.

Velký zájem zákazníků vzbudilo uvedení ručního šlehače Concept 100 v roce 1995. Ten byl na svou dobu revolučním zařízením a zamilovaly si ho tisíce českých domácností. V témže roce také firma expandovala na Slovensko, když založila pobočku v Trenčíně. Růst pokračoval i v následujících letech, kdy došlo k založení centra v polské Vratislavi.

Úspěšnou etapu korunoval rok 2003, kdy společnost otevřela nové logistické centrum v Chocni, jež je též jejím sídlem. Posledním významným milníkem bylo rozšíření nabízeného sortimentu o oblast velkých vestavných elektrospotřebičů, jako jsou sporáky, myčky či lednice. V současnosti si tak můžete kompletně vybavit svou nově zřizovanou kuchyň.

Kdo a kde vyrábí Concept

Až do roku 2001 Concept kromě svého revolučního ručního šlehače nevyráběl žádnou vlastní elektroniku. V zásadě jen přebíral produkty jiných firem, které opatřil vlastním logem. Nyní probíhá výroba vlastních spotřebičů, společnost ovšem nemá žádné inovační centrum. Stále tak využívá již objevených technologií, ale výrazným způsobem zasahuje do použitých materiálů, designového provedení a dalších faktorů.

Produkce vysavačů probíhá v čínských továrnách a do České republiky jsou dováženy pod exkluzivní licencí.

Charakteristika

V současnosti se prodává více než 50 modelů vysavačů nesoucích logo Concept. Většina z nich spadá mezi klasické sáčkové či bezsáčkové přístroje určené pro suché čištění. Setkat se ovšem můžete i s poměrně početnou skupinou vysavačů tyčových.

Z hlediska parametrů se o žádnou velkou hitparádu nejedná, i když nalezneme i světlé výjimky. V oblasti čistění tvrdých podlah odvedou zaručeně dobrou práci, čemuž odpovídá hodnocení A. Z hlediska emisí prachu to není špatné, neboť většina modelů se též řadí do vyšších kategorií označených písmeny A či B. Vyplatí se ovšem dobře sledovat informační štítky, protože najít můžete i velmi prašná zařízení s hodnotou E. Jestliže máte v domácnosti koberce, zvažte nákup jiného druhu vysavačů. Zde se totiž pohybujeme v nejhorších třídách D a E.

Pokud jde o energetickou náročnost, valná většina zařízení dosahuje velmi dobrých výsledků a pohybuje se v kategorii A, přinejhorším B. I zde se ovšem najdou slabší kusy, proto ostražitosti není nikdy dost. Velkou devízou vysavačů bývá sací výkon, dosahující i 450 W. Daní může občas být i výrazný příkon, kdy některé modely spotřebují až 1 200 W. Hlučnost je standardně okolo 76 dB.

Cenově se značka Concept pohybuje dosti výrazně pod průměrnými hodnotami. Velké množství výrobků koupíte i za sumu okolo 1 000 korun. Jen výjimečně zaplatíte více než 4 000 Kč, a to spíše jen za exkluzivní tyčové vysavače.

Produktové řady

Na trhu se v současné době vyskytují dvě produktové řady – starší Fiesta a novější Perfect Clean.

Fiesta

Modely Fiesta jsou vytvořeny tak, aby v malém těle schovávaly výkonný motor. Velkou výhodou je jejich nízká hmotnost jen mírně přesahující 4 kilogramy. Přenášení je dále usnadněno praktickým držadlem.

Z hlediska parametrů většinou výrobky Fiesta spadají do třídy energetické náročnosti A. Vynikají vysokou účinností při čištění tvrdých podlah, mnohem horší je to v případě údržby koberců. Ani s emisemi prachu to nebývá kdovíjak zázračné. V obou disciplínách se nacházejí ve třídě D. Hlučnost dosahuje až 78 dB.

Alergiky potěší i přítomnost HEPA filtru 10. generace. Ten se postará o částečky, které mohou dráždit dýchací cesty a způsobovat alergické reakce. Nutno ovšem zmínit, že v současné době jsou prodávány i vysavače se 13. řadou těchto filtrů.

Perfect Clean

Mnohem zajímavější sérií, která se již plně vyrovná konkurenčním značkám, je Perfect Clean. ECO motor se stará o omezení hlučnosti až na 65 dB. A to i přes to, že sací výkon se pohybuje někde kolem 450 Wattů. Z hlediska čištění tvrdých podlah a emisí prachu si zaslouží absolutorium. Stále však příliš nevyniká při vysávání koberců.

Velký důraz klade Concept i na provedení příslušenství. Využít můžete služeb dvojice turbokartáčů. S jejich pomocí můžete vysát své dlouhé vlasy i chlupy domácích mazlíčků. Samozřejmostí je snadné čištění samotné hlavice. Parketová hubice potom napomáhá údržbě dnes velmi oblíbených typů podlah jako je vinyl, parkety či lamino.

Další technologie

Již výše jsme uvedli, že firma Concept nevytváří žádné vlastní technologie. Proto ani její výrobky nenabízejí nic, s čím by se nedalo setkat u jiných firem.