Menu

Nejlepší vysavače Philips a jejich recenze

Mezi značky, které dosáhly světového věhlasu, se řadí bezesporu i nizozemský koncern Philips. Svou existenci vystavěl výhradně na produkci elektrických přístrojů. Od lamp ušel v průběhu historie dlouhou cestu až k sofistikovaným zdravotnickým zařízením. A v široké nabídce se rozhodně neztrácejí ani jeho vysavače. O těch si něco málo povíme v následujícím článku.

Nejlepší vysavače Philips dle srovnávacího testu

V současné době nemáme ve srovnání žádné aktuálně prodávané produkty z dané podkategorie.

Parametry nejlepších vysavačů Philips

V současné době nemáme ve srovnání žádné aktuálně prodávané produkty z dané podkategorie.

Historie značky

Otec a syn, Gerard a Frederik Philipsové v roce 1891 založili firmu, jejímž cílem bylo poskytnout elektrické osvětlení široké veřejnosti. Společnost si brzy získala věhlas a stala se nejvýznamnějším hráčem v tomto odvětví. Velké množství zakázek získala kupříkladu v carském Rusku, jejíž elity v té době začaly objevovat tajemství elektrické energie. Vydělané peníze pomohly otci a synovi založit již roku 1914 výzkumnou laboratoř. A právě ta se stala v následujících desetiletích nejdůležitějším centrem všech aktivit podniku.

Významným artiklem pocházejícím z této laboratoře se stala roku 1918 rentgenová hlavice. Byla mnohem úspornější a šetrnější než dříve používaná zařízení. Navíc doznávala neustálého vylepšování, které napomohlo společnosti natrvalo upevnit svou pozici i na trzích mimo Evropu.

Již roku 1927 zahájil Philips výrobu rádií a o 11 let později se též začaly na trhu objevovat první televizory nesoucí jeho logo. Velký rozvoj technologií pokračoval i v následujících dekádách a společnost stála i za vznikem audiokazet.

Obrovským milníkem nejen pro Philips, ale i pro celou oblast ukládání dat se stal rok 1983. Spolu s japonským gigantem Sony totiž uvedli na trh první kompaktní disky (CD). Ty vystřídaly kazety na pozici hlavního uložiště audiovizuálních záznamů. Oproti disketám navíc nabízely obrovskou kapacitu. V roce 1997 oba podniky svůj úspěch zopakovaly, když uvedly DVD, nabízející vyšší kapacitu a rychlost zápisu dat.

V novém tisíciletí se pozornost podniku stočila ke zdravotnickým technologiím. Objevila se řada elektrických zubních kartáčků Sonicare a pokračuje též rozvoj rentgenových a dalších vyšetřovacích strojů. Společnost navíc nezapomíná ani na domácnosti, takže můžete zakoupit domácí spotřebiče či televizory. Specifickým odvětvím je potom produkce světel a žárovek, v níž navazuje na tradici dlouhou více než 120 let.

Kdo a kde vyrábí Philips

Vysavače nesoucí logo Philips se již dávno nevyrábějí v centrále v Eindhovenu. Navíc k jejich montáži nedochází ani v Evropě. Hlavním střediskem pro produkci menších zařízení určených domácnostem je továrna v čínské Šanghaji, kde se nachází i jedno z výzkumných center.

Charakteristika

Pod značkou Philips se v současné době na českém trhu prodává více než 70 modelů. Můžete se setkat jak s klasickými, tak i tyčovými přístroji. Klasika je obvykle sáčková, ale je možné si vybrat i v kategorii bezsáčkových aparátů.

Většina zařízení patří do výjimečné třídy energetické náročnosti A+. Totéž platí i pro emise prachu. V neposlední řadě musíme pochválit i vysokou účinnost čištění tvrdých podlah, i když někdy můžeme najít i výjimky potvrzující pravidlo. Horší je to v případě vysávání koberců, jelikož naprostá většina přístrojů se pohybuje v průměrných a podprůměrných kategoriích C a D.

Pokud jde o míru vydávaného hluku, nacházíme se někde ve středu startovního pole. Průměrně se můžeme setkat s hlučností zhruba 75 dB. Samozřejmě najdete jak tišší, tak i mnohem hlučnější produkty. Příkon bývá kolem 700 Wattů, účinnost sání je pak cca 400 W.

Jestliže jsme zmiňovali, že naprostá většina modelů ztělesňuje svými vlastnostmi průměr, totéž platí i o ceně. Obvykle jsou prodávány s cenovkou od 3 000 do 4 500 korun. Zařízení nad 5 000 Kč nezřídka využívají služeb nějaké exkluzivní technologie.

Produktové řady

Kromě doprodeje starších kusů se momentálně uplatňují čtyři hlavní produktové řady Philips – PowerGo a Performer sáčkové vysavače, PowerPro Ultimate v případě bezsáčkových modelů a PowerPro Aqua označující nejnovější řadu tyčových zařízení.

PowerGo

Spotřebiče série PowerGo spadají svými vlastnostmi do nižší střední třídy. Jsou k mání za cenu okolo 3 000 Kč a patří do nejúspornější třídy energetické náročnosti. Velmi dobře zvládají čištění pevných podlah a vyznačují se nízkými emisemi prachu. Pro údržbu koberců se ovšem příliš nehodí.

Multi-purpose hubice je univerzální a může být použita pro všechny typy podlah a povrchů. Prachový sáček s-bag je vyroben ze speciální tkaniny, která zabraňuje vracení nečistot zpět do sacího ústrojí vysavače. Před vyhozením navíc můžete sáček snadno uzavřít, takže při transportu se nic nesype.

Protialergický systém nese certifikaci ECARF a pomáhá odstraňovat více než 99 % všech částic ze vzduchu. Zajímavostí je i prodloužený kabel o délce 9 metrů, s nímž snadněji vyčistíte rozsáhlejší prostory.

Performer

Vyšší třídou sáčkových přístrojů je série Performer. Ta nese celou řadu přídomků podle dominantní technologie. Menší a lehčí konstrukce usnadňuje manipulaci a přenášení. Kromě čištění koberců (známka C) dosahují modely ve všech disciplínách nejvyššího hodnocení. Hlučnost se pohybuje v rozmezí od 70 do 78 decibelů, takže se při nákupu na tento parametr soustřeďte.

Vysavače využívají služeb speciální technologie AirflowMax. Ta zaručuje optimální proudění vzduchu při sání, výsledný výkon je tak srovnatelný s motory mnohem vyšší energetické náročnosti. Hubice TriActiveMax je navržena tak, aby dokázala rozevřít vlákna koberce a vysát i nečistoty hluboko pod povrchem. Ani toto řešení ovšem Philipsu nepomohlo získat lepší hodnocení údržby koberců.

Samozřejmostí je uplatnění HEPA filtru 13. generace a těsnění AirSeal. Podle statistik firmy zvládne tento systém zachytit až 99,95 % všech částic. Systém otáčení 360Flex usnadňuje otáčení hubice při vysávání. Díky tomu se nemusíte obávat ani údržby pokojů s členitějším uspořádáním nábytku.

PowerPro Ultimate

Velmi podobnými parametry jako předcházejí série se může pyšnit i řada PowerPro Ultimate. Nejlepší hodnocení získává za nízkou energetickou náročnost a emise prachu. Stejně dobře zvládá i čištění tvrdých podlah. Pouze průměru dosahuje při vysávání koberců. Hladina hluku se pohybuje někde okolo hranice 78 decibelů.

PowerPro Ultimate stojí na principu bezsáčkového provedení. Technologie PowerCyclone napomáhá okamžitě oddělit prach od vzduchu. Díky tomu je dosaženo silného sacího výkonu a odpor vzduchu je radikálně snížen. Tím je vysvětlen i velmi příznivý poměr mezi příkonem a sacím výkonem.

Technologie NanoClean zajišťuje, že prach padá výhradně na dno nádoby a nelepí se po jejích stranách. Totéž platí i při vyprazdňování sběrného koše, takže při vysypávání se zbavíte skutečně veškerého prachu a nečistot. Systém vyprazdňování sběrného koše je navíc navržen tak, aby bylo možné prach uvolnit stisknutím jediného tlačítka.

PowerPro Aqua

Společnost Philips označuje zařízení ze série PowerPro Aqua jako 3 v 1. A skutečně nelže – přístroj můžete využít jako tyčový vysavač, ruční vysavač či mop. Kvalita čištění je samozřejmě tradičně nižší než v případě klasických přístrojů, avšak pro každodenní rutinní úklid plně dostačuje.

Kvalitní li-ionové baterie se vyznačují výdrží až 60 minut provozu a krátkým časem dobíjení pouhých 5 hodin. Silné sání odstraňuje až 97 % hrubých nečistot.