Menu

Nejlepší vysavače Zelmer a jejich recenze

Polské zboží se obecně setkává v našich končinách s nedůvěrou zákazníků. Ať už jsou tyto obavy oprávněné či nikoliv, řada polských firem prokázala, že dovede vyprodukovat kvalitní a designově skvěle provedené výrobky. Mezi ně bezesporu patří i značka Zelmer. A právě vysavači z její dílny se budeme zabývat v tomto článku. O dalších populárních značkách pojednávají články o vysavačích Electrolux, Concept, Hoover, Rowenta, Dirt DevilSencor a Kärcher.

Nejlepší vysavače Zelmer dle srovnávacího testu

V současné době nemáme ve srovnání žádné aktuálně prodávané produkty z dané podkategorie.

Parametry nejlepších vysavačů Zelmer

V současné době nemáme ve srovnání žádné aktuálně prodávané produkty z dané podkategorie.

Historie značky

Dějiny podniku se začaly psát před 67 lety, v roce 1951, v polském Rzeszówě. Zde došlo k založení továrny na výrobu domácích spotřebičů a elektrotechniky. Období komunistického režimu ovšem nenabízelo optimální podmínky pro rozvoj. Stagnace tedy trvala až do 80. let.

Právě v době těsně před pádem Sovětského svazu začal Zelmer svou výrobu rozšiřovat. Zapříčinily se o to živé obchodní styky se západní Evropou. Po pádu Železné opony mohla naplno začít expanze na otevřené západní trhy s domácími spotřebiči.

Klíčovou roli v portfoliu firmy sehrávaly již od počátku vysavače. V průběhu desetiletí představila značka celou řadu produktových sérií. Ikonická jména jako Cobra, Twister či Aquawelt si pamětníci zcela jistě pamatují z obchodů i dobových reklam. Sortiment ovšem doznal značné změny a byl rozšířen i o vestavné kuchyňské spotřebiče, kuchyňské vybavení či péči o tělo a vlasy.

V 90. letech podnik získal řadu ocenění, které z něj učinily jednu z nejdůvěryhodnějších firem bývalého východního bloku. Roku 2013 získal většinový podíl německý koncern BSH, sdružující významné firmy Bosch a Siemens. Značka i vědeckovýzkumná činnost byla zachována v plném rozsahu, díky čemuž mohl pokračovat rozvoj v nastoleném trendu. Na některých trzích ovšem německá skupina zcela převzala podíl na trhu a označení Zelmer začalo mizet z obchodů.

Kdo a kde vyrábí Zelmer

V roce 2011 bylo vybudováno obrovské logistické a výrobní centrum v polském Rzeszówě. V tomto městě též sídlí vedení společnosti a inovační středisko. Pro řešení většího množství objednávek jsou připraveny i čínské výrobní kapacity Bosch.

Charakteristika

Na domácím trhu se dnes nachází okolo třicítky nejrůznějších vysavačů nesoucích logo Zelmer. Musíme zde ovšem zmínit, že se v zásadě jedná pouze o doprodeje a na českém trhu značka prakticky nefiguruje. Je totiž postupně nahrazována oblíbenějšími modely Bosch a Siemens. V našich podmínkách se můžete setkat s multifunkčními zařízeními nabízejícími suché či mokré čištění.

Energetická náročnost je velice slušná, nejslabší modely spadají do třídy B. Totéž platí i o nízkých emisích prachu při práci. Taktéž v kategorii vysávání tvrdých podlah patří zařízení Zelmer mezi špičku. Pro údržbu koberců však raději sáhněte jinam, převažujícím hodnocením je totiž druhé nejhorší písmeno E.

Míra vydávaného hluku nikterak nevybočuje ze standardu nižší střední třídy. Průměrně se číslo pohybuje okolo 78 dB. Vzhledem k tomu, že univerzální přístroje mají výjimku na vyšší příkon, lze se setkat i se spotřebiči o síle 1 700 W. Sací výkon bývá se pohybuje v intervalu od 450 do 700 W.

Univerzální vysavače jsou k mání za vyšší cenovku než klasické spotřebiče. Pro jejich pořízení si připravte zhruba 5 000 korun.

Produktové řady

Hlavní a jedinou řadou, jež nachází v českých končinách stále ještě své využití je série Aquawelt. Její modely jsou určeny jak pro suché, tak i pro mokré čištění.

Aquawelt

Vzhledem k tomu, že víceúčelové vysavače mají výjimku pro maximální příkon, dosahují výrobky ze série Aquawelt síly až 1 700 Wattů. Počítat musíte s hlučností dosahující i 80 decibelů a vyšší energetickou náročností. Za odměnu dostanete možnost vysávat mokrým i suchým způsobem všechny typy podlah.

Motor EcoPower pomáhá zvyšovat sací výkon vysavače. Speciální turbohubice zajišťuje dokonalý průtok vzduchu, který napomůže i sběru chlupů domácích zvířat. Velkou devízou je i HEPA filtr nejnovější generace, jež sesbírá až 99 % všech nečistot.