Menu

Zanussi ZAN3200WR – Recenze, testy a srovnání

70,0 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší klasické vysavače

Klady a zápory

  • Malá hmotnost i ostatní rozměry
  • Malý objem nádoby na prach
  • Horší třídy účinnosti vysávání
1 600 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Model ZAN 3200 WR od značky Zanussi byl v době napsání této recenze (listopad 2018) tím nejlepším od značky Zanussi, co jsme v našem srovnávacím testu měli. Jde o bezsáčkový model, který byl také méně obvyklý. Kapacita sběrné nádoby je v tomto případě 1,8 l, což je tedy výrazně pod testovým průměrem. Akční rádius tohoto vysavače (neboli jeho maximální dosah) je 7,5 metru od zásuvky. S průměrným příkonem 800 W dosahuje vysavač nízké spotřeby, za jeho roční provoz zaplatíte něco málo přes sto korun.

Co se jednotlivých tříd týče, nejlépe si tento vysavač vede v již zmiňované spotřebě a tudíž energetické třídě, kde získal ohodnocení A. Hned druhou nejlepší třídu zastává v účinnosti vysávání tvrdých podlah. V tomto případě jde však spíše o horší výsledek, jelikož většina námi srovnávaných vysavačů se dokázala zařadit do třídy A. Při vysávání koberců dosahuje sice opět o něco horší třídy, v tomto parametru je však ohodnocení D běžnější a má jej většina vysavačů z tohoto testu. Výrobek má nainstalovaný HEPA filtr, kvalita vyfukovaného vzduchu však příliš dobrá není. Řadí se zde až do třídy C, což je výrazný podprůměr.

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Bezsáčkový

Výrobce

Zanussi

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

1,8

Délka napájecího kabelu (m)

4,5

Filtr

HEPA filter

Hlučnost (dB)

79

Akční radius (m)

7,5

Energetická třída

A

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

C

Třída účinnosti vysávání koberců

D

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

B

Příkon (W)

800

Vybavení, rozměry a funkce

Vysavač vám nedokáže ohlásit, pokud je nádržka na nasátou špínu již plná, budete ji tedy muset pravidelně kontrolovat sami. Podobně jako filtr, který se po určité době zanáší a je potřeba jej vyměnit. Jinak však lze s tímto modelem regulovat výkon a měnit nástavné hubice – v nabídce je hubice na tvrdé podlahy a malá hubice. Turbokartáč v tomto případě využít nelze. Vysavač má také samonavíjecí kabel. V době napsání této recenze však byla tato vlastnost již samozřejmostí a měla jej většina námi srovnávaných produktů.

Vzhledem k relativně malému dosahu a malé délce kabelu doporučujeme tento model spíše do menších prostor a domácností. Z tohoto pohledu by vám mohly vyhovovat i jeho menší rozměry, bude snadno skladovatelný. A i hmotnost je podprůměrná. S 4,5 kg by sním neměli mít problém při manipulaci ani starší lidé a děti.

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ne

Regulace výkonu

Ano

Hubice na tvrdé podlahy

Ano

Štěrbinová hubice

Ano

Turbokartáč

Ne

Měkčená kolečka

Ne

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

26,8

Šířka (cm)

27,8

Délka (cm)

36,4

Hmotnost (kg)

4,5

Naše hodnocení a závěr

Model ZAN 3200 WR je bezsáčkovým modelem od značky Zanussi. V třídě účinnosti tvrdých podlah i koberců se řadí spíše k horším modelům. Podobně tomu je u třídy čistoty vyfukovaného vzduchu. Vzhledem k jeho menšímu dosahu a objemu sběrné nádoby jej doporučujeme spíše do menších domácností. Uživatele potěší také malými rozměry a tudíž dobrou skladovatelností. U vybavení se dočkáte všeho základního, včetně například možnosti regulace výkonu nebo přídavných hubic. Pokud chcete zůstat věrni bezsáčkovému modelu, ale toužíte po lépe vybaveném přístroji, zvažte například model ECG VP 6080 BS. Účinnost vysávání je zde mnohem lepší a navíc má tento model také výrazně větší dosah. Pozor však na jeho větší hmotnost.

1 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Zanussi ZAN3200WR | Hodnocení: 70,0 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá a testuje domácí spotřebiče spojené s úklidem. I proto se právě věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poskytne informace o tom, na co se zaměřit při výběru, jestli zvolit raději sáčkový či bezsáčkový vysavač, jaký filtr je nejlepší a jaké funkce by vysavači neměly chybět. Kromě vysavačů se u nás věnuje i jiným spotřebičům, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Zanussi ZAN3200WR

Zanussi ZAN3200WR

1 600 Kč Orientační cena