Vysavač Zanussi ZANCG20IW - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Zanussi ZANCG20IW

67,0 % Celkové hodnocení

v kategorii Klasické vysavače

Klady

  • Úsporný
  • Cenově dostupný

Zápory

  • Slabá filtrace
  • Nízká účinnost vysávání koberců
1 200 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Sáčkový vysavač značky Zanussi patří k nejlevnějším modelům v našem porovnání a nelze tak od něj očekávat zcela stoprocentní výkon. Vysavač je spíše kompaktní a jeho sáček pojme jen 1,1 l, běžnější je dvoj až trojnásobně větší kapacita. Ani jeho dosah není nijak velký, šňůra vysavače měří 4,5 m a celkový akční rádius je 7,5 m. Průměr v době vzniku recenze (červen 2018) přitom byl přes 9 m. Ze základních parametrů vysavače je nejlepší jeho energetická třída. Zde dostal známku A a může tak konkurovat i podstatně dražším modelům. Za rok provozu spotřebuje cca 28 kWh (112 Kč), což byl v době vzniku recenze víceméně průměr.

Relativně dobrou známku získal vysavač Zanussi také za vysávání tvrdých podlah. Zde se řadí do třídy B, tedy druhé nejlepší. Ovšem při vysávání tvrdých podlah už se dá třída A považovat takřka za standard, horších výsledků se dočkáme častěji u vysávání koberců. To je i případ tohoto modelu, který v účinnosti vysávání koberců patří do třídy D. Doporučujeme jej proto primárně na tvrdé podlahy, koberce nepatří mezi jeho silné stránky. A nenajdeme mezi nimi bohužel ani filtraci, vysavači chybí HEPA filtr a čistotou vyfukovaného vzduchu se tak zařadil do třídy D. Rozhodně bychom jej proto nedoporučili osobám s dýchacími obtížemi, pro které by mohlo být víření prachu velice nepříjemné. Zmínit musíme také hlučnost vysavače. V provozu vydává 80 dB, což rozhodně není tichý chod (průměr v době vzniku recenze byl cca 76 dB). Takováto hlučnost může být až obtěžující.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

63 % Sáčkový, 37 % Bezsáčkový
Výrobce

Zanussi

20 % Sencor, 13 % Hoover, 13 % Kärcher, 13 % Electrolux, 13 % ETA, 13 % Rowenta, 7 % Miele, 4 % Concept, 2 % Bosch, 2 % Philips
Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

1,1

3,28
Délka napájecího kabelu (m)

4,5

6,61
Filtr

mikrofiltr

Hlučnost (dB)

80

73,22
Akční radius (m)

7,5

9,36
Energetická třída

A

54 % A, 13 % B, 9 % C, 4 % A+, 4 % A++, 2 % D, 2 % A+++, 11 % Neuvedeno
Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

D

65 % A, 13 % D, 7 % B, 4 % E, 2 % C, 9 % Neuvedeno
Třída účinnosti vysávání koberců

D

33 % A, 26 % C, 24 % D, 4 % E, 2 % F, 2 % B, 9 % Neuvedeno
Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

B

83 % A, 4 % B, 4 % C, 9 % Neuvedeno
Příkon (W)

700

735,65

Vybavení, rozměry a funkce

Modelu od značky Zanussi nechybí indikátor plnosti sáčku, indikátoru zanesení filtru se už ale nedočkáte. Jelikož nebyl v době vzniku recenze u vysavačů příliš běžný, nebereme jeho absenci jako zásadní nedostatek. Vysavač pochopitelně nepostrádá hubici na tvrdé podlahy ani malou hubici, naopak u něj nenajdete turbokartáč, což může být nevýhoda hlavně pro majitele psů a koček. Pro pohodlný úklid nechybí navíjení kabelu. Obecně ale ve funkcích a vybavení tento model nijak nezáří. Potěší ovšem poměrně nízkou hmotností 3,7 kg, se kterou si poradí například i dítě. Rozměrově je tento model relativně malý, na výšku měří 23 cm, na šířku 28 cm a jeho hloubka je 35 cm.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

70 % Ano, 26 % Ne, 4 % Značka na nádržce
Hubice na tvrdé podlahy

Ano

87 % Ano, 13 % Ne
Štěrbinová hubice

Ano

91 % Ano, 9 % Ne
Turbokartáč

Ne

63 % Ne, 37 % Ano
Měkčená kolečka

Ano

85 % Ano, 13 % Ne, 2 % Neuvedeno
Navíjecí kabel

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Výška (cm)

23

28,19
Šířka (cm)

28

30,32
Délka (cm)

35

40,05
Hmotnost (kg)

3,7

5,37

Naše hodnocení a závěr

Sáčkový vysavač Zanussi ZANCG20IW můžeme doporučit primárně uživatelům, kteří hledají cenově dostupné řešení a nekladou na vysavač příliš vysoké nároky. Tento model patří k nejlevnějším v našem porovnání a své uplatnění by mohl najít třeba na chatě. Jeho silnou stránkou je nízká spotřeba a vcelku nízká hmotnost. Ve všech ostatních ohledech ale zpravidla končí pod průměrem. Neoslní výkonem ani výbavou a vzhledem k nedokonalé filtraci bychom jej nedoporučili alergikům a astmatikům. Pro občasné použití na tvrdých podlahách by ale mohl stačit obstojně. Alternativou v podobné cenové kategorii, ovšem s o něco lepšími vlastnostmi, by mohl být například vysavač Sencor SVC 730.

1 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Zanussi ZANCG20IW | Hodnocení: 67,0 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá a testuje domácí spotřebiče spojené s úklidem. I proto se právě věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poskytne informace o tom, na co se zaměřit při výběru, jestli zvolit raději sáčkový či bezsáčkový vysavač, jaký filtr je nejlepší a jaké funkce by vysavači neměly chybět. Kromě vysavačů se u nás věnuje i jiným spotřebičům, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Zanussi ZANCG20IW

Zanussi ZANCG20IW

1 200 Kč Orientační cena