Vysavač Zanussi ZANCG21EB - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Zanussi ZANCG21EB

66,1 % Celkové hodnocení

v kategorii Klasické vysavače

Klady

  • Malé rozměry a hmotnost
  • Nízká cena

Zápory

  • Horší účinnost vysávání
  • Krátký kabel a malý objem sáčku
  • Nemá regulaci výkonu
1 200 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Vysavač Zanussi ZANCG21EB je velmi jednoduchým a také velmi levným modelem. Nasáté částice se sbírají do sáčku, který má objem 1,1 litru. V porovnání s ostatními produkty v tomto srovnávacím testu je to velmi málo a bude potřeba jej tedy relativně často vyměňovat. I délka kabelu je spíše kratší 4,5 m, a tak doporučujeme tento vysavač zejména pro menší prostory. Ve větších by vám tyto nedostatky mohly být velmi na obtíž. Odrazující může být také vysoká hlučnost, jež v tomto případě dosahuje až 80 dB. Průměr v době napsání této recenze (listopad 2018) přitom byl o 4 dB níže.

S příkonem 700 W se daří držet spotřebu elektřiny tohoto vysavače relativně nízko. Ročně za něj zaplatíte zhruba 112 korun, což je v podstatě zanedbatelné, a řadí to vysavač do energetické třídy A. Horších tříd se však dočkáváme jednak ve třídě účinnosti vysávání, a jednak ve třídě čistoty vyfukovaného vzduchu. Objevuje se dokonce až ohodnocení D, což je v porovnání s ostatními produkty ve srovnávacím testu neobvykle špatné.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

63 % Sáčkový, 37 % Bezsáčkový
Výrobce

Zanussi

20 % Sencor, 13 % Hoover, 13 % Kärcher, 13 % Electrolux, 13 % ETA, 13 % Rowenta, 7 % Miele, 4 % Concept, 2 % Bosch, 2 % Philips
Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

1,1

3,28
Délka napájecího kabelu (m)

4,5

6,61
Filtr

Fiber filter

Hlučnost (dB)

80

73,22
Akční radius (m)

7,5

9,36
Energetická třída

A

54 % A, 13 % B, 9 % C, 4 % A+, 4 % A++, 2 % D, 2 % A+++, 11 % Neuvedeno
Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

D

65 % A, 13 % D, 7 % B, 4 % E, 2 % C, 9 % Neuvedeno
Třída účinnosti vysávání koberců

D

33 % A, 26 % C, 24 % D, 4 % E, 2 % F, 2 % B, 9 % Neuvedeno
Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

B

83 % A, 4 % B, 4 % C, 9 % Neuvedeno
Příkon (W)

700

735,65

Vybavení, rozměry a funkce

Jednoduchost tohoto spotřebiče se ukáže i ve vybavenosti, dočkáme se pouze toho nejzákladnějšího, čím je hubice na tvrdé podlahy, malá hubice a navíjecí kabel. K dobru budiž tomuto výrobku také indikátor plnosti sáčku, který přeci jen nebývá již takovou samozřejmostí. Chybí ale indikátor zanesení filtru nebo regulace výkonu. Ten tedy nebudete moci upravit momentálním potřebám nebo vysávanému povrchu.

Vysavač je v mnoha ohledech podobný dalšímu modelu od této značky – vysavači Zanussi ZANCG23WR. V námi zohledněných parametrech se liší právě jen v možnosti regulace výkonu, kterou tento model nenabízí, ale ZANCG23WR ano. Je tedy na vašem rozhodnutí, zda chcete ještě více ušetřit a obejdete se bez této funkce, nebo zda pro vás hraje důležitou roli a koupíte si tedy raději zmiňovanou alternativu. Každopádně oba dva tyto modely vás potěší svými malými rozměry. Nebude problém je skladovat, ani s nimi manipulovat. Jejich hmotnost činí pouhých 3,5 kilogramu a tak jej zvládnou přenášet i děti nebo starší lidé.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

70 % Ano, 26 % Ne, 4 % Značka na nádržce
Regulace výkonu

Ne

76 % Ano, 24 % Ne
Hubice na tvrdé podlahy

Ano

87 % Ano, 13 % Ne
Štěrbinová hubice

Ano

91 % Ano, 9 % Ne
Turbokartáč

Ne

63 % Ne, 37 % Ano
Měkčená kolečka

Ne

85 % Ano, 13 % Ne, 2 % Neuvedeno
Navíjecí kabel

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Výška (cm)

23

28,19
Šířka (cm)

28

30,32
Délka (cm)

35

40,05
Hmotnost (kg)

3,5

5,37

Naše hodnocení a závěr

Vysavač Zanussi ZANCG21EB je malým a velmi základním produktem. Pokud jsou tyto charakteristiky ale právě ty, co hledáte, a víte, že dražší spotřebiče si třeba nebudete moci dovolit, třeba vás zaujme. Budete však muset oželet pokročilé vybavení, jako je například indikátor zanesenosti filtru, měkčená kolečka nebo regulátor výkonu. A budete muset počítat s tím, že vysávání nebude až tak kvalitní, jelikož tento spotřebič v několika ohledech získal pouze hodnocení třídy D. Energeticky je však úsporný a díky malým rozměrům bude i dobře skladný. Pokud vám však větší hmotnost nevadí a naopak chcete od vysavače větší výkon, doporučujeme třeba model Sencor SVC 7 CA. Ve všech třídách získal lepší ohodnocení a navíc má i větší akční rádius a bohatší vybavení.

1 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Zanussi ZANCG21EB | Hodnocení: 66,1 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá a testuje domácí spotřebiče spojené s úklidem. I proto se právě věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poskytne informace o tom, na co se zaměřit při výběru, jestli zvolit raději sáčkový či bezsáčkový vysavač, jaký filtr je nejlepší a jaké funkce by vysavači neměly chybět. Kromě vysavačů se u nás věnuje i jiným spotřebičům, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Zanussi ZANCG21EB

Zanussi ZANCG21EB

1 200 Kč Orientační cena