Menu

Remko ASF 100 – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Oblíbený adsorpční odvlhčovač v kategorii Odvlhčovače vzduchu

Klady

  • Velký rozsah použití
  • Ekologická technologie
  • Vestavěný ionizátor
  • Extrémně tichý chod
  • Nízká hmotnost

Zápory

  • Nemá transportní kolečka
  • Menší nádržka na vodu
  • Nemá aut. regulaci výkonu
11 000 Kč Orientační cena

Charakteristika

Odvlhčovač vzduchu Remko ASF 100 je jednou z nejoblíbenějších adsorpčních variant. Od běžných kondenzačních odvlhčovačů se pyšní vyšší efektivitou a vysokým odvlhčovacím výkonem, který nabízí již při teplotě 5 °C v místnosti. Hodí se i pro dlouhodobý provoz, během kterého určitě oceníte extra tichý provozní režim.

Základní parametry a funkce

Odvlhčovač nabízí celkem 3 provozní programy, a to automatické odvlhčování, extra tichý chod ideální při nepřetržitém provozu či při spánku a maximální výkon pro nejvyšší efektivitu. V této cenové relaci je sice výběr z několika výkonnostních stupňů běžný, ovšem v nastavení dále najdete 3 stupně ventilace a funkci Swing, která zlepšuje cirkulaci vzduchu naklápěním lamel. Je tak vynikající volbou do místností, kde sušíte prádlo.

Za nadstandardní lze považovat funkci ionizace vzduchu, která zajistí prevenci proti výskytu plísní nebo mikrobů, což je ve vlhkých prostorech, jako jsou sklepy, více než přínosné. Při použití v domácnosti pak ionizaci vzduchu oceníte pro neutralizaci zápachu, například při vaření nebo pokud doma kouříte.

Odvlhčovací výkon

Remko ASF 100 je odvlhčovač, který při své poměrně malé velikosti nabízí velmi dobrý odvlhčovací výkon 8,7 litrů za den. Od konkurence se odlišuje vysokou efektivitou při nízkých teplotách, a to díky použití ekologické technologie bez kompresoru, tedy bez použití chladiva. Odvlhčovač je tak vhodný nejen pro použití v obytných prostorech, ale také ve sklepě, v podkroví, v garáži a všude tam, kde si běžný kondenzační model neporadí.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Tento domácí adsorpční odvlhčovač se v době psaní této recenze (únor 2023) pyšní řadou kladných uživatelských ohlasů. Na portále heureka.cz sklízí jejich 91% průměr, což svědčí o vysoké spokojenosti. Uživatelé si přitom nejvíce chválí jeho vysoký odvlhčovací výkon, a to jak při nastavení extra tichého režimu, tak i při nízkých teplotách a použití ve sklepě. Často si také chválí atraktivní design, což je ale záležitost čistě individuální.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Oproti většině odvlhčovačů se tento model pyšní adsorpční technologií, která je nejen ekologická, ale především zajišťuje efektivní provoz už při teplotě 5 °C. Ve srovnání s konkurencí má také poměrně malou nenápadnou konstrukci a nízkou hmotnost, se kterou se díky madlu snadno přenáší. Předností je pak také výběr ze tří výkonnostních stupňů a široká nabídka doplňkových funkcí.

Za nevýhodu lze v tomto případě považovat absenci automatické regulace výkonu (takzvaného hygrostatu), takže si optimální vlhkost v místnosti musíte měřit a hlídat sami. Negativně můžeme ohodnotit také menší objem nádržky na vodu, kterou bude v porovnání s objemnějšími modely potřeba častěji vylévat.

Porovnání s alternativami

Hledáte-li vhodnou alternativu k odvlhčovači vzduchu Remko ASF 100, pak doporučujeme zvážit například model Trotec TTR 57 E. Ten se pyšní provozní teplotou již od 1°C, takže se také hodí pro použití ve sklepě, garáži a v dalších nevytápěných prostorech. Je však určený do menších místností do 20 m² a zároveň výrazně hlučnější.

Závěrečné shrnutí

Odvlhčovač vzduchu Remko ASF 100 je perfektní volbou v případě, že sháníte adsorpční variantu pracující i při velmi nízké teplotě. Hodí se tak pro použití nejen v domácnosti, ale také ve vlhkých sklepech, garážích či ve skladech, kde teplota klesá k 5 °C. Mezi jeho hlavní přednosti patří extrémně tichý chod při hlučnosti 34 dB a také funkce ionizace vzduchu, která ve vlhkých prostorech zajišťuje prevenci výskytu plísní nebo mikrobů, a navíc neutralizuje i pachy.

Parametr Tento produkt
Značka / výrobce

Remko

Typ

Adsorpční

Odvlhčovací kapacita (l/den)

8,7

Doporučená velikost místnosti (m²)

36

Objem sběrné nádoby na vodu (l)

3

Maximální hlučnost (dB)

34–48

Čistička vzduchu

Ne

Wi-Fi

Ne

Transportní kolečka

Ne

Hmotnost (kg)

6,5

11 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Remko ASF 100 | Hodnocení: Výborné
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva je naší dlouholetou redaktorkou a s výběrem odvlhčovače vzduchu má vlastní zkušenosti. Díky tomu vám napoví, které parametry byste při výběru rozhodně neměli opomenout nebo jaké funkce se vám během používání mohou hodit. Iva autorsky stojí také za dalšími tématy z oblasti péče o domácnost či zdraví, jako jsou například ventilátory či horská slunce.

Diskuze a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud máte důležitou zprávu a očekáváte naši odpověď, oslovte nás přes e-mail.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Remko ASF 100

Remko ASF 100

11 000 Kč Orientační cena