Test nejlepších robotických sekaček a jak je vybrat

Obrázek robotické sekačky

Robotická sekačka je nepostradatelným pomocníkem na mnoha zahradách kolem rodinných domů. Je to plně automatická zahradní technika, s níž dostane sekání trávy zcela odlišný rozměr a vy ušetříte především svůj drahocenný čas a spoustu fyzických sil.

Poradíme vám s nákupem tohoto výrobku, který možná představuje trochu vyšší investici, ta má však velice brzkou návratnost. Projděte s námi hlavní technické parametry tohoto zařízení, abyste dokázali zvolit robotickou sekačku vhodnou právě pro vaši zahradní plochu.

Přenechte sekání trávy novodobé technologii. Tu lze mimo jiné řídit prostřednictvím dálkového ovládání. Načerpejte hodnotné informace spojené s nákupem automatické sekačky, která během okamžiku vyřeší váš problém s udržováním libovolného trávníku.


Nejlepších 10 robotických sekaček dle hodnocení uživatelů

Vzhled

Název sekačky

Šířka záběru (cm)

Maximální plocha (m2)

Baterie

Orientační cena

Aktuální cena

Malý náhled robotické sekačky Robomow RC 308 Pro (S01862)

Robomow RC 308 Pro (S01862)

28

800

Li-Ion

36 000 Kč

Malý náhled robotické sekačky Robomow RC 304 Pro

Robomow RC 304 Pro

28

400

Li-Ion

30 000 Kč

Malý náhled robotické sekačky Ambrogio L60 B

Ambrogio L60 B

24

400

Li-Ion

30 000 Kč

Malý náhled robotické sekačky Gardena R70 Li

Gardena R70 Li

17

700

Li-Ion

27 000 Kč

Malý náhled robotické sekačky Husqvarna Automower 430X

Husqvarna Automower 430X

24

3 200

Li-Ion

76 000 Kč

Malý náhled robotické sekačky Al-Ko Robolinho 100

Al-Ko Robolinho 100

28

700

Li-Ion

22 000 Kč

Malý náhled robotické sekačky Husqvarna Automower 105

Husqvarna Automower 105

17

600

Li-Ion

30 000 Kč

Malý náhled robotické sekačky Husqvarna Automower Solar Hybrid

Husqvarna Automower Solar Hybrid

22

2 200

NiMH + solární panel

65 000 Kč

Malý náhled robotické sekačky Lizard mower M4

Lizard mower M4

22

1 500

Li-Ion

54 000 Kč

Malý náhled robotické sekačky McCulloch RM 600

McCulloch RM 600

17

600

Li-Ion

23 000 Kč

Testování a recenze robotických sekaček pro rok 2017

V současnosti zpracováváme podrobný test robotických sekaček. Jeho vydání předpokládáme v druhé polovině roku 2017. V testu budou také recenze nejlépe bodovaných sekaček. Zatím jsme pro vás připravili tabulku nejlépe hodnocených produktů na základě zkušeností uživatelů. Vždy se jedná o sekačky, které jsou již prověřené množstvím uživatelů. Přesto ale doporučujeme přečíst i recenze na vybraných e-shopech a na Heurece.

Pokud chcete, abychom do testu zařadili nějakou konkrétní sekačku, o kterou se zajímáte, napište nám na info@arecenze.cz.

Jak vybrat robotickou sekačku

1. Skelet robotické sekačky

2. Zdroj energie

3. Výkon robotické sekačky

4. Výška a záběr sečení

5. Terénní možnosti

6. Hlučnost

7. Ovládání

8. Funkce

9. Údržba

10. Cena

11. Správné nastavení hranic sečení

Nákup robotické sekačky představuje jistou investici, které byste měli věnovat dostatek času. Pořizujete si moderního pomocníka, s jehož vlastnostmi a parametry musíte být spokojeni do nejmenšího detailu. V tomto směru vám pomůže obsah našeho článku „Jak vybrat robotickou sekačku".

Zaměříme se v něm na všechny podstatné věcí spojené s volbou správného akumulátoru, šířky a výšky záběru a samotného ovládání. Nastíníme vám základní a rozšířené funkce těchto produktů, s nimiž docílíte plně automatického posekání vhodné travnaté plochy.

A aby toho nebylo málo, dozvíte se něco také o pravidelné a důležité údržbě, včetně nastavení správné oblasti pro sečení. Právě na základě toho totiž robotické sekačky vědí, kde mají sekat.


1. Skelet robotické sekačky

Robotické sekačky byly ještě do nedávné doby pouhým snem mnohých zahradníků. Dnes se pomalu stávají běžným, a hlavně cenově dostupným, sortimentem v nabídkách mnohých společností. Tyto produkty jsou označovány také jako automatické sekačky. Na první pohled připomínají spíše klasický vysavač bez hadice.

Pod moderním šasi se však skrývá důmyslná technologie, s níž docílíte dokonale zastřiženého trávníku. Při výrobě robotických sekaček je použit bezpočet materiálů. Vás bude pravděpodobně zajímat skelet, s nímž přijdete do styku nejvíce. I s přihlédnutím k celkové hmotnosti, která se pohybuje mezi 7 až 20 kilogramy, je použit plast, popřípadě jeho tvrzená podoba. Důraz by měl být kladen na povrchovou odolnost, aby sekačka vydržela nechtěný pád či prudší náraz do překážky.

Celkové rozměrové provedení se liší v závislosti na tom, jakému modelu dáte přednost. Ve skladovací poloze mají sekačky zhruba tuto velikost:

 • Délka cca 55 - 85 cm
 • Šířka cca 40 - 65 cm
 • Výška cca 20 - 35 cm

Pojezd robotické sekačky je řešen za pomoci koleček, přičemž ta zadní poháněná elektromotorem jsou větší, aby bylo možné přenést dostatečný výkon motoru na trávník. Vpředu se nachází jedno nebo dvě menší kolečka, s jejichž pomocí sekačky zatáčí. V tomto směru se mísí plastové materiály s těmi gumovými. Zvolíte-li si kola s hrubším dezénem, získá sekačka lepší pohyblivost ve zhoršeném terénu.

Vědět byste měli také to, že robotická sekačka není vybavena žádný sběrným košem. Trávu nesbírá, ale v častých intervalech zastřihává. Jde vlastně o tzv. proces mulčování, kdy je posekaná tráva rozsekána na co nejmenší částečky a rozmetána po trávníku. To je obvykle prováděno za pomoci tří samostatně umístěných žiletek nebo klasického nože do sekačky.


2. Zdroj energie

Robotické sekačky jsou vybaveny elektromotorem. Nejde však o zařízení poháněná přímo z elektrické sítě. To by takové výrobky ztrácely svůj smysl. Pohon je realizován prostřednictvím akumulátoru. A v případě robotické sekačky jde pravděpodobně o jednu z nejzásadnějších součástí vůbec.

Dnes narazíte téměř u všech výrobků na baterie Li-Ion, které jsou standardně odolné proti častému i nepravidelnému dobíjení a zároveň se pyšní dlouhou životností. Ve prospěch lithiových baterií hovoří také schopnost udržet vysoké otáčky po delší dobu, což zároveň vypovídá o celkovém výkonu produktu. Robotické sekačky jsou vybaveny jedním akumulátorem.

Životnost se udává v počtu nabíjecích cyklů, což může být až číslo 900. To odpovídá běžnému provozu zhruba na pět let, opět v závislosti na velikosti sečené plochy a frekvenci sečení.

Při nákupu se určitě vyhněte jakýmkoliv postarším modelům akumulátorů, jakými jsou například Ni-Mh, u nichž byste se domohli nejenom kratší provozní doby, ale i velice omezené životnosti.

Alternativou jsou ještě solární robotické sekačky. Ty se dobíjejí z aplikovaného solárního panelu na svém těle. Jejich výskyt na trhu je však minimální.

Doba provozu a nabíjení

S akumulátorem robotické sekačky samozřejmě úzce souvisí celková doba provozu. To je údaj, který je často spojován s výslednou sečenou plochou na jedno nabití. V současnosti máte možnost zakoupit nejrůznější modely sekaček, u nichž je deklarována výdrž na baterii v horizontu několika desítek minut až několika hodin – cca od 45 minut do 250 minut.

Tento údaj je úzce spjatý s tím, jak vysoký trávník bude sekačka sekat. Takže není výjimkou, že na výslednou dobu provozu můžete narazit také v kombinaci s posečenou plochou. Ta se odvíjí od typu kapacity akumulátoru zhruba od 50 m2 do 300 m2. Pozor, i zde hraje významnou roli výška trávníku. Když bude trávník vyšší, robotická sekačka spotřebuje více energie, než když půjde o trávník nižší.

Ne každý však disponuje malou zahrádkou, kterou zvládne robotická sekačka posekat za jedno nabití. Proto je třeba přihlížet i k dalšímu parametru, a tím je nabíjení.

Nabíječka a délka nabíjecího cyklu

Jak asi správně tušíte, důležitým údajem je čas, za který se robotická sekačka nabije na sto procent a je schopna opět vyrazit na zahradu. Doba nabíjení je udávána v minutách. Tento parametr se pro změnu odvíjí od typu nabíječky. Nejčastěji je to v rozmezí od 40 do 180 minut.

V souvislosti se samotnou nabíječkou by vás měla zajímat například délka přívodního kabelu v závislosti na tom, kam ji umístíte. Určitě by mělo jít o místo dokonale chráněné před deštěm. Jedná se přece jenom o doplněk napájený z elektrické sítě na 230 V. Z hlediska prostoru počítejte s tím, že nabíjecí stanice dosahují těchto přibližných rozměrů:

 • Délka stanice cca 60 - 90 cm
 • Šířka stanice cca 25 - 75 cm
 • Výška stanice cca 15 - 40 cm

Důležitá poznámka patří také způsobu nabíjení robotických sekaček. Ty představují natolik inteligentní zařízení, o jehož nabíjení se v podstatě vůbec nemusíte starat. Automatické sekačky sami rozpoznají, že dochází baterie a bez cizího přičinění zajedou do nabíjecí stanice. Ta se spustí a baterii dobije. Poté sekačka opět vyráží na zahradu a seká trávu. Tento proces se opakuje do té doby, dokud neposeká požadovanou plochu.


3. Výkon robotické sekačky

Výkon robotické sekačky se oproti mnoha jiným zahradním strojům udává v jiném měřítku, než jste zvyklí. Nejsou to žádné koně, kilowatty a podobné veličiny. Výkon je v tomto směru prezentován v posečené ploše za hodinu, respektive v metrech čtverečních za hodinu.

Tento parametr do jisté míry souvisí s provozní dobou na jedno nabití. V tomto případě se můžete pohybovat kolem hodnot 100 až 300 m2 za hodinu. Výkon tak pohodlně zvolíte na základě toho, jak velkou plochu chcete pravidelně udržovat.

Ať už je sečená plocha jakékoliv velikosti, vždy vybírejte robotickou sekačku výkonnější alespoň o 10 % až 20 %. S výkonem se pojí také spotřeba, která se u odlišných modelů pohybuje v ploše cca 400 m2 kolem 0,1 kWh až 1 kWh, což je více než znamenité. Pakliže bychom to převedli do finančních nákladů za rok, může to být přibližně 300 – 1 600 Kč za elektřinu.


4. Výška a záběr sečení

Než se pustíte do výběru robotické sekačky, měli byste si uvědomit, jaký trávník vlastníte a jaký vyžadujete. Máme na mysli hlavně délku posečené trávy, protože právě z ní vzejdou další důležité parametry tohoto výrobku.

Je to například výška sečené trávy. I to je poměrně variabilní údaj. Odvíjí se především od zvoleného typu výrobku. Průměrně však můžete narazit na výšku sečení od 1,5 centimetru do 10 centimetrů. Nastavení výšky může být řešeno dvěma způsoby. Buď vsadíte na to plynulé, nebo manuální, u něhož máte k dispozici 2 až 8 poloh pro přesné nastavení požadované hodnoty.

V této souvislosti vám dáme ještě jedno doporučení. Nežli vůbec vypustíte svoji novou robotickou sekačku na trávník, nejprve ho důkladně posekejte klasickou sekačkou, abyste se dostali na požadovanou výšku. Tu potom bude sekačka udržovat. Se sekáním příliš vysoké trávy by totiž robotická sekačka mohla mít problém. Zde si musíte uvědomit jednu zásadní věc. Robotické sekačky slouží pro pravidelné sečení a udržování travnatých ploch, nikoliv pro jednorázové posekání jednou za několik dnů až týdnů.

Záběr robotické sekačky

Stejně, jako klasické sekačky, i ty robotické se liší v celkovém záběru sečené plochy. Tento parametr opět odpovídá velikosti vaší zahrady. Je velký rozdíl, zda potřebujete posekat pozemek o ploše 400 m2, 800 m2 nebo 1 600 m2. Tomu byste měli uzpůsobit také šířku záběru. U moderních zahradních produktů lze vybírat v rozmezí od 17 do 56 centimetrů. Z logiky věci vyplývá, že jenom stěží budete používat sekačku se záběrem 56 centimetrů na ploše 200 m2. To je samozřejmě naprosto zbytečné a je třeba poohlédnout se po méně výkonném zařízení. To platí samozřejmě i naopak.

Vzhledem k tomu, že robotická sekačka bude sekat plochy kolem nejrůznějších předmětů, záhonků a podobných věcí, měli byste sledovat ještě dva údaje související se záběrem:

 • Odstup nožů od kraje na boku: cca 4 - 15 cm
 • Odstup nožů od kraje vpředu: cca od 9 - 25 cm

5. Terénní možnosti

Robotickou sekačku nevybíráte pouze podle toho, jaká je maximální plocha předpokládané sečené trávy. Na vaši zahradu, respektive prostor, kde bude sekačka pracovat, musíte pohlížet jako na jednotné pracovní místo. V potaz byste měli brát především takové věci, jakými je například členitost zahrady.

Jednou z důležitých oblastí jsou úzké pasáže. Jde o minimální místa mezi dvěma překážkami, mezi nimiž je robotická sekačka schopna projet. Tyto údaje jsou dnes prezentovány v obecných parametrech jednotlivých modelů a vyznačují se v centimetrech. Nejčastěji to bývá rozmezí od 110 do 130 centimetrů, které je považováno za nejmenší přípustné.

Dále je to svažitost neboli sklon terénu. Některé robotické sekačky mají technické a výkonnostní dispozice nejenom pro jízdu po rovině, ale také na šikmém terénu. I v tomto případě hraje důležitou roli udávaný sklon v technických parametrech produktu. Maximální svažitost do 10 % lze u jistých výrobců považovat za naprostý standard. Domoci se však můžete i takových strojů, s nimiž překonáte sklon 25 % až 35%.

Pokud je vaše zahrada plná nejrůznějších nerovností a děr, pokuste se je vyplnit a co nejvíce eliminovat, čímž docílíte nejefektivnější funkčnosti robotické sekačky a vyvarujete se nepříjemnostem v podobě převráceného či zaseknutého zařízení.


6. Hlučnost

I když je robotická sekačka automatickým pomocníkem, kterého si nemusíte při sekání trávy vůbec všimnout, není radno podceňovat hlučnost takového stroje. I přesto, že si sekání naprogramujete kupříkladu na dopoledne, kdy nejste doma, určitě nechcete několikahodinovým sekáním obtěžovat své sousedy nebo sebe sama, pokud se budete věnovat jiným pracovním či volnočasovým aktivitám na zahradě.

Hlučnost se samozřejmě odvíjí od nejrůznějších parametrů, jakými jsou výkon, zpracování motoru apod. V tomto směru lze narazit na tři kategorie hlučnosti:

 • Hlučnost od 55 do 60 dB: Velice tiché robotické sekačky
 • Hlučnost od 60 do 70 dB: Nejpoužívanější modely
 • Hlučnost od 70 dB výše: S nárůstem hlučnosti nad 70 dB může sekačka vydávat čím dál tím více obtěžující hluk

7. Ovládání

Je sice pravdou, že robotické sekačky jsou důmyslnými a propracovanými zařízeními pracujícími za vás, v žádném případě to však nemá vliv na komplikovanost jejich užívání. Součástí každého přístroje je většinou digitální LCD displej umístění z vrchní části pod praktickým krytem, aby nedošlo k jeho poškození. Sekačku můžete ovládat za pomoci tlačítek v příslušném počtu, podle toho, kolik vámi zvolený model bude mít funkcí – START, STOP, kurzorové klávesy a další.

Dávejte si pozor, aby ovládání bylo v českém jazyce, pakliže nevládnete angličtinou. Jinak vás nic obtížného nečeká. Na počátku všeho musíte nastavit správné zóny sekání, o čemž si povíme v závěru našeho článku a pak se o nic nemusíte starat. Maximálně upravíte provozní režim a podobné věci.

Z pohledu ovládání se vám nabízí ještě jedna možnost. Někteří výrobci své sekačky vybavují Bluetooth modulem. Pakliže tedy nelpíte na zcela automatickém sekání a chcete sekačku ovládat například z pohodlí terasy, stačí si do chytrého telefonu stáhnout příslušnou aplikaci. S její pomocí ovládáte zahradní nástroj stejně, jako autíčko na dálkové ovládání. Toto však není obvyklá součást každého modelu, proto si ji v případě zájmu pohlídejte.


8. Funkce

O nadčasovosti robotických sekaček jistě není jakýchkoliv pochyb. Tyto automatické stroje jsou navíc vybaveny řadou praktických funkcí, s nimiž můžete sekání trávy na zahradě či kdekoliv jinde povýšit na podstatně jinou úroveň. Níže uvádíme seznam funkcí, s nimiž se při výběru automatické sekačky můžete setkat.

Dávejte si pozor, aby ovládání bylo v českém jazyce, pakliže nevládnete angličtinou. Jinak vás nic obtížného nečeká. Na počátku všeho musíte nastavit správné zóny sekání, o čemž si povíme v závěru našeho článku a pak se o nic nemusíte starat. Maximálně upravíte provozní režim a podobné věci.

Z pohledu ovládání se vám nabízí ještě jedna možnost. Někteří výrobci své sekačky vybavují Bluetooth modulem. Pakliže tedy nelpíte na zcela automatickém sekání a chcete sekačku ovládat například z pohodlí terasy, stačí si do chytrého telefonu stáhnout příslušnou aplikaci. S její pomocí ovládáte zahradní nástroj stejně, jako autíčko na dálkové ovládání. Toto však není obvyklá součást každého modelu, proto si ji v případě zájmu pohlídejte.

 • Senzory nejrůznějšího typu – V závislosti na konkrétním modelu získáte výrobek vybavený řadou bezpečnostních senzorů. Jsou to například senzory zabraňující nárazu do překážky v cestě a senzory prozrazující naklonění terénu.
 • Senzor deště – Praktická pomůcka v okamžiku, kdy sekačku vypustíte na zahradu, a v průběhu sekání začne pršet. Sekačka takovou situaci dokáže sama vyhodnotit a zajede do nabíjecí stanice.
 • GPS modul – Moderní zařízení disponují GPS modulem, s jehož pomocí se vám podaří dokonale naplánovat trasu sečení a svůj výrobek máte pod naprostou kontrolou. Sekačka si je mimo jiné vědoma toho, jakou plochu už posekala a jakou nikoliv.
 • PIN kód – Robotické sekačky mohou být vybaveny přístupovým kódem, bez něhož není možné nastavit žádné programy sečení, popřípadě v nich dělat jakékoliv změny.
 • Alarm – Vzhledem k tomu, že jde o dražší zahradní techniku ponechávanou bez dozoru pracovat za vás, hodí se vám alarm. Ten se obvykle rozezvučí v okamžiku, kdy je sekačka odtržena od terénu. Například v situaci, kdy se ji snaží někdo ukrást.

9. Údržba

I když patří robotické sekačky mezi automatické stroje, s jejichž provozem nemáte jakékoliv starosti a práci, pravidelné údržbě se jednoduše nevyhnete, stejně jako je tomu u jiných zařízení obdobného typu. V opakovaných intervalech byste měli kontrolovat hned několik důležitých částí tohoto mechanického pomocníka.

 • Žací ústrojí – I když robotické sekačky pouze zakracují nízkou trávu, přesto se v těchto místech hromadí malé kousky trávy. Ty je třeba pravidelně odstraňovat, aby sekačka využila svůj maximální potenciál a výkon při sečení. Zapomínat nesmíte ani na ostření.
 • Kolečka – Čas od času zkontrolujte také tyto součásti sekačky. Kolečka mohou potřebovat dokonce i namazat. Sledování vyžadují proto, že se do koleček může namotat spousta nechtěných věcí ze zahrady, včetně obvodového drátu, podle něhož robotické sekačky jezdí v prostoru.

10. Cena

Robotické sekačky představují z pohledu pořizovacích nákladů větší vstupní investici, ta má však velice brzkou návratnost. A to hlavně v komfortu při sečení trávy, s níž nebudete mít vůbec jakkoliv starost a fyzickou námahu. Abyste měli představu o tom, co vyžaduje automaticky posekaný trávník z pohledu vstupní investice, přinášíme vám základní cenové dělení.

 • Cena do 30 000 Kč
 • Cena od 30 000 Kč do 50 000 Kč
 • Cena nad 50 000 Kč

Nejčastěji narazíte na značky Robomow, Husquarna, Stiga, John Deere, AL-KO a Worx.

Cena do 30 000 Kč

Budete-li se chtít s nákupní cenou vaší budoucí robotické sekačky vejít do částky 30 000 Kč, počítejte s tím, že narazíte na produkty vhodné pro sečení menších travnatých ploch kolem 400 – 700 m2. Ceně bude samozřejmě odpovídat i výdrž baterie kolem 100 – 200 m2 na jedno nabití. Záběr sečení se pohybuje kolem 20 – 25 centimetrů. Jde o lehčí a menší zařízení, u nichž nenaleznete tolik možností z pohledu nastavení velikosti trávy. Přesto takové robotické sekačky svoji úlohu splní, budou vybaveny transportním madlem, a dokonce i dešťovým senzorem.

Cena od 30 000 Kč do 50 000 Kč

V této cenové kategorii získáte bezpochyby daleko výkonnější stroje, u nichž se nebudete muset obávat sklonu terénu kolem 20 stupňů ani doporučené maximální velikosti trávníku cca 1 500 m2. Výkonné akumulátory jsou schopny rychlého nabíjení. Příjemný je určitě i vyšší záběr sečení pohybující se mezi 25 – 30 centimetry. Jako bonus navíc vás čeká například bezpečnostní kód pro ovládání automatické sekačky nebo praktický alarm proti zlodějům a nechtěné manipulaci.

Cena nad 50 000 Kč

Od 50 000 Kč a výš objevíte to pravé kouzlo robotických sekaček. Těšit se můžete na dlouhou výdrž sečení na jedno nabití, které může dosahovat plochy až 300 m2. Zahradního pomocníka tohoto typu jen stěží zaskočí sklon terénu až 25 stupňů a s přehledem vám poseká zahradu o ploše přes 2 000 m2. O tom mimochodem vypovídá záběr až 56 centimetrů a plynulé nastavení výšky sečení v rozmezí už od 1,5 centimetru a výše. Tyto moderní robotické sekačky lze ovládat také za pomoci dálkového ovládání nebo chytrého telefonu a speciální aplikace.


11. Správné nastavení hranic sečení

Většina robotických sekaček funguje na velice jednoduchém principu spjatém s vymezením hranic sečení. Toho je docíleno za pomoci hraničního kabelu. Ten se pokládá do země, popřípadě umísťuje jen pár centimetrů pod povrch. K jeho upevnění slouží speciální kolíky. A právě tento drát vymezuje prostor, ve kterém se robotická sekačka pohybuje. Abyste při vytváření sečené plochy nechybovali, přinášíme vám několik praktických rad a postřehů:

 • Nabíjecí jednotku neumísťujte přímo do rohu pozemku.
 • Hraniční kabel musí začínat a končit vždy u nabíjecí stanice.
 • Hraniční kabel je třeba pokládat alespoň 5 centimetrů od hranice pozemku, plotu a jiných překážek. Pokud jde o vodní plochy, díry a jiná nebezpečná místa, umísťujte hraniční kabel do vzdálenosti alespoň 25 – 30 centimetrů.
 • Hraniční kabel se nesmí v žádném místě překřížit nebo přerušit. Vždy musí ohraničovat celistvou plochu z bodu A do bodu B.
 • K lepšímu nasměrování robotické sekačky do nabíjecí stanice se využívá vodící drát.

Jak vám pomohl tento test? Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Žebříček a test robotických sekaček
Průměrné hodnocení 4.7 z 18 hlasů

Ke zlepšování našich služeb využíváme na webu souborů cookie. Používáním webu s tím souhlasíte. Více

Na této stránce používáme cookie ke zkvalitnění webu a možnosti nabídnout jeho uživatelům co nejlepší zobrazení tohoto webu. Cookie může být také použita pro měření návštěvnosti jednotlivých stránek. Pokud budete pokračovat v používání této stránky, souhlasíte s tím.

Zavřít