Recenze a test Bosch Indego 350 Connect | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Bosch Indego 350 Connect

80,2 % Celkové hodnocení
 • Nízká hmotnost
 • Senzor náklonu
 • Malá variabilita výšky sečení
22 000 Kč Orientační cena
 • 7,6/10
  Hodnocení sekání
 • 7,7/10
  Hodnocení pohonu a výkonu
 • 10/10
  Hodnocení funkcí
 • 80,2 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Robotická sekačka Bosch Indego 350 Connect je vhodná na menší zahrady do 350 m2. Samozřejmě s ní můžete udržovat i zahrady větší, bude to ale trvat podstatně déle, na jedno nabití totiž sekačka vydrží pracovat jen 45 minut, pak sama zajede do nabíjecí stanice, kde se stejně dlouho nabíjí. Zahradu o velikosti 350 m2 bude i s přestávkami na nabíjení sekat 12 hodin. Tato sekačka je ve srovnání s ostatními (v době psaní recenze v březnu 2019) poměrně lehká, váží jen 7,6 kg. To umožňuje snadnou manipulaci.

Záběr sekačky je mírně podprůměrných 19 cm, což ji stejně jako malá kapacita baterie předurčuje právě pro menší zahrady. Maximální sklon ploch, který zvládne sekačka zdolat je 27 %, což odpovídá 15°. To je sice o něco méně než je u konkurence, na mírném kopečku se ale udrží. Nevýhodou je minimální délka střihu, která je 30 mm, což je poměrně dost. Pokud si potrpíte na opravdu krátce střižený trávník, tato sekačka pro vás není dobrou volbou. Podprůměrná je i hodnota na druhé straně škály, maximální délka střihu je 50 mm. Sekačka tedy není příliš variabilní, co se týká možností nastavení výšky trávníku.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Bosch

100 % Neuvedeno
Hmotnost (kg)

7,6

0,00
Doba nabíjení (min)

45

0,00
Výdrž baterie (min)

45

0,00
Záběr (cm)

19

0,00
Maximální sklon plochy (%)

27

0,00
Minimální výška střihu (mm)

30

0,00
Maximální výška střihu (mm)

50

0,00

Hodnocení funkcí

Ve výbavě robotické sekačky značky Bosch nic nepostrádáme. Disponuje všemi funkcemi, které jsme v rámci našeho srovnání hodnotili. Ovládání a nastavení usnadňují tlačítka spolu s LCD displejem, kterým byla vybavena naprostá většina hodnocených modelů. Stejně tak alarm scházel pouze malému procentu výrobků. Alarm se spustí při neoprávněném zvednutí sekačky z terénu. Spolu s PIN kódem tak chrání sekačku proti krádeži. Senzor náklonu už není takovou samozřejmostí, stará se o vyhodnocení sklonu terénu a přizpůsobuje tomu sekání.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
LCD displej

Ano

100 % Neuvedeno
Alarm

Ano

100 % Neuvedeno
PIN

Ano

100 % Neuvedeno
Senzor náklonu

Ano

100 % Neuvedeno

Naše hodnocení a závěr

Bosch Indego 350 Connect je robotická sekačka vhodná na menší plochy do 350 m2. K tomu ji předurčuje poměrně úzký záběr 19 cm a také kratší výdrž baterie 45 minut. Stejně dlouhou dobu se poté nabíjí. Její výhodou je ale nízká hmotnost, kterou oceníte při manipulaci. Pozitivně hodnotíme také plnou výbavu, která zahrnuje LCD displej, ochranu proti krádeži v podobě PIN kódu a alarmu. Disponuje také senzorem náklonu, který vyhodnocuje terén. Maximální sklon, na kterém lze tuto sekačku použít je 27 % (15°). Nevýhodu spatřujeme v malé variabilitě výšky střihu, tu jde nastavit pouze mezi 30 a 50 mm. Pokud sháníte sekačku s variabilnější výškou zastřižení trávníku, mohla by vás zaujmout recenze sekačky McCulloch RM 600 ze stejné cenové kategorie.

22 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Bosch Indego 350 Connect | Hodnocení: 80,2 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Bosch Indego 350 Connect

Bosch Indego 350 Connect

22 000 Kč Orientační cena