Menu

Recenze a srovnání McCulloch RM 600

68,2 % Celkové hodnocení

v kategorii Robotické sekačky pro plochu do 750 m2

Klady

  • Nízká cena
  • Dvě zóny sečení

Zápory

  • Úzký záběr
  • Nemá aplikaci
21 000 Kč Orientační cena

Parametry sečení

Robotická sekačka McCulloch RM 600 je vhodná pro sečení trávníku na ploše do 600 m2. Záběr sečení žiletkových nožů je 17 centimetrů, což je spíše nižší hodnota. Výšku sečení je možné nastavovat v obvyklých mezích mezi 20 a 50 milimetry. Zóny, které lze nastavit jako sečené plochy, mohou být maximálně 2. Tato sekačka je vhodná spíše pro zahrady bez výraznějších terénních nerovností. Maximální sklon, na kterém ještě zvládne sekat, je uvnitř plochy 25 %, podél vodiče pak pouze 15 %.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Maximální plocha (m2)

600

Šířka záběru (cm)

17

Typ nože

3 otočné žiletkové nože

Minimální výška sečení (mm)

20

Maximální výška sečení (mm)

50

Maximální počet sečených zón

2

Maximální sklon uvnitř pracovní plochy (%)

25

Maximální sklon v blízkosti hranice (%)

15

Vybavení a funkce

Co se týká vybavení funkcemi, to je spíše základní. Chybí Bluetooth modul i možnost ovládání sekačky pomocí aplikace. Výrobce se nezmiňuje o senzorech nárazu a deště. Senzor náklonu, který upravuje sekání ve svahu, ale model od firmy McCulloch má. Stejně tak senzor zdvižení, který plní dvě funkce. Bezpečnostní spočívá v zastavení žacího ústrojí ve chvíli, kdy sekačka ztratí kontakt se zemí. Tím zabrání případnému zranění. Druhá funkce je propojená s alarmem. Jestliže dojde k neoprávněnému zvednutí sekačky, spustí se hlasitá siréna upozorňující na zloděje.

Parametr Tento produkt
Bluetooth

Ne

Aplikace

Ne

Displej

Ano

PIN kód

Ano

Senzor náklonu

Ano

Senzor zdvižení

Ano

Alarm

Ano

Napájení a další parametry

Doba nabíjení i provozu dosahuje poměrně obvyklých hodnot. Plně nabitý je akumulátor po 50 minutách připojení ve stanici, poté vydrží 65 minut. Ale vzhledem k menšímu záběru bude tento model sekat pomaleji, než jiný se stejnou výdrží. Hlučnost se řadí spíše k nižším hodnotám, 59 dB by vás nemělo příliš rušit. Rozměry nejsou ničím vyjímečné, na délku sekačka měří 59 cm, na šířku 44 cm a na výšku 26 cm. Poměrně nízká je však hmotnost. To oceníte v případě, že budete často sekačku přenášet, jinak to výrazný vliv nemá.

Parametr Tento produkt
Doba nabíjení (min)

50

Doba provozu (min)

65

Hlučnost (dB)

59

Délka (cm)

59

Šířka (cm)

44

Výška (cm)

26

Hmotnost (kg)

7

Závěr

McCulloch RM 600 je základní sekačka vhodná na menší plochy do 600 m2. Je vybavena žiletkovými noži se záběrem pouze 17 centimetrů, což je poměrně málo. Je vybavena běžnými funkcemi jako je PIN, displej či senzory náklonu a zdvižení. Nechybí ani alarm, který upozorní na krádež. Poměrně slušná se doba provozu 65 minut a nabíjení 50 minut. Dobrou hodnotou je také hlučnost 59 dB. Je vhodná spíše na méně svažité plochy, dokáže totiž sekat ve sklonu maximálně 25 %.

Pokud máte strmější zahradu, budete potřebovat sekačku schopnou sekat až do sklonu 45 %, například Solo by AL-KO Robolinho 700 I.

21 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: McCulloch RM 600 | Hodnocení: 68,2 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana má díky působení v naší redakci zkušenosti se srovnáváním rozličných typů produktů. Zároveň se aktivně zajímá o nejrůznější vychytávky a chytré produkty, které mohou člověku usnadnit péči o dům a zahradu. Díky pečlivému průzkumu trhu s robotickými sekačkami vám dokáže poradit, jaké parametry při výběru zohlednit a proč přihlížet k velikosti sečeného pozemku.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze McCulloch RM 600

McCulloch RM 600

21 000 Kč Orientační cena