Menu

Recenze a srovnání Riwall PRO RRM 1000

70,6 % Celkové hodnocení

v kategorii Robotické sekačky pro plochu 750 až 1 100 m2

Klady

  • Nízká pořizovací cena
  • Poměrně široký záběr
  • Výška sečení až 65 mm

Zápory

  • Slabá výbava
  • Dlouho se nabíjí
  • Nemá displej
15 000 Kč Orientační cena

Parametry sečení

Riwall PRO RRM 1000 je jednou z nejlevnějších robotických sekaček na trhu. Tomu odpovídají i jednotlivé parametry a funkce. Šířka záběru tří žiletkových nožů je 24 cm, což je nejvyšší hodnota v rámci kategorie. Sekačka je vhodná na plochy až 1 000 m2. Výšku sečení lze nastavit od 25 do 65 mm. Bez problému si sekačka poradí se stoupáním do 30°, používat ji tedy můžete i na členitější zahradě.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Maximální plocha (m2)

1 000

Plocha posečená za hodinu (m2/hod)

120

Šířka záběru (cm)

24

Typ nože

3 otočné žiletkové nože

Minimální výška sečení (mm)

25

Maximální výška sečení (mm)

65

Vybavení a funkce

Jak jsme již psali v úvodu, vybavení sekačky odpovídá její nízké pořizovací ceně. Chybí jí základní prvky, které jsou běžné u sekaček napříč různými kategoriemi. Nenajdete u ni displej, ani zabezpečení alarmem či PIN kódem. Místo toho se o bezpečnost stará manuální plastový klíč, který je nutné zasunout do těla sekačky před jakýmkoliv nastavením. Samozřejmě sekačka nemá ani Bluetooth modul. Co naopak ve výbavě nechybí, jsou senzory. Čidla nárazu, zdvižení, náklonu i deště zabezpečují bezproblémový chod přístroje.

Parametr Tento produkt
Bluetooth

Ne

Aplikace

Ne

Displej

Ne

PIN kód

Ne

Senzor nárazu

Ano

Senzor náklonu

Ano

Senzor deště

Ano

Senzor zdvižení

Ano

Alarm

Ne

Napájení a další parametry

Nabíjení baterie trvá 120 minut, což je o půl hodiny delší doba, než vydrží sekačka v provozu. Tento poměr je tedy poměrně nepříznivý. Vyšší je i hlučnost, 65 dB je nejvyšší hodnota v našem srovnání (květen 2019). Stále se ale jedná o poměrně tichý stroj, který vás nebude při pohybu na zahradě příliš obtěžovat. Hmotnost 8,5 kilogramu pocítíte při manipulaci se sekačkou, na její fungování ale nemá žádný vliv. Rozměry samotného přístroje výrobce bohužel neuvádí.

Parametr Tento produkt
Doba nabíjení (min)

120

Doba provozu (min)

90

Hlučnost (dB)

65

Hmotnost (kg)

8,5

Závěr

Riwall PRO RRM 1000 je základní robotická sekačka vhodná spíše pro nenáročné uživatele. Sekat s ní můžete plochu až 1 000 m2. Jedná se o přístroj s nízkou pořizovací cenou, čemuž odpovídají také jeho parametry. Záběr sekačky je 24 cm, sekat dokáže až ve 30° svahu. Výbava funkcemi je všal spíše slabá. Nechybí sice žádné ze senzorů, ale nenajdete u ní displej ani bezpečnostní prvky jako je alarm či PIN kód.

Jestliže hledáte sekačku na podobně velkou plochu, ale s lepším vybavením, doporučujeme recenzi sekačky Worx WG791E.1 Landroid M 1000.

15 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Riwall PRO RRM 1000 | Hodnocení: 70,6 %
Dana Široká
Redaktorka
Dana má díky působení v naší redakci zkušenosti se srovnáváním rozličných typů produktů. Zároveň se aktivně zajímá o nejrůznější vychytávky a chytré produkty, které mohou člověku usnadnit péči o dům a zahradu. Díky pečlivému průzkumu trhu s robotickými sekačkami vám dokáže poradit, jaké parametry při výběru zohlednit a proč přihlížet k velikosti sečeného pozemku.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Riwall PRO RRM 1000

Riwall PRO RRM 1000

15 000 Kč Orientační cena