Recenze a srovnání Riwall PRO RRM 1000

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Robotické sekačky na 750 až 1 100 m2

Datum doporučení: Květen 2019

Klady:

Nízká pořizovací cena

Zápory:

Slabá výbava

Dlouho se nabíjí

15 000 Kč
orientační cena

Parametry sečení

Riwall PRO RRM 1000 je jednou z nejlevnějších robotických sekaček na trhu. Tomu odpovídají i jednotlivé parametry a funkce. Šířka záběru tří žiletkových nožů je 24 cm, což je nejvyšší hodnota v rámci kategorie. Sekačka je vhodná na plochy až 1 000 m2. Výšku sečení lze nastavit od 25 do 65 mm. Bez problému si sekačka poradí se stoupáním do 30°, používat ji tedy můžete i na členitější zahradě. 

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Maximální plocha (m2)  1 000
Plocha posečená za hodinu (m2/hod)  120
Šířka záběru (cm)  24
Typ nože  3 otočné žiletkové nože
Minimální výška sečení (mm)   25
Maximální výška sečení (mm)  65

Vybavení a funkce

Jak jsme již psali v úvodu, vybavení sekačky odpovídá její nízké pořizovací ceně. Chybí jí základní prvky, které jsou běžné u sekaček napříč různými kategoriemi. Nenajdete u ni displej, ani zabezpečení alarmem či PIN kódem. Místo toho se o bezpečnost stará manuální plastový klíč, který je nutné zasunout do těla sekačky před jakýmkoliv nastavením. Samozřejmě sekačka nemá ani Bluetooth modul. Co naopak ve výbavě nechybí, jsou senzory. Čidla nárazu, zdvižení, náklonu i deště zabezpečují bezproblémový chod přístroje. 

Parametr Tento produkt
Bluetooth  Ne
Aplikace  Ne
Displej  Ne
PIN kód  Ne
Senzor nárazu  Ano
Senzor náklonu  Ano
Senzor deště  Ano
Senzor zdvižení  Ano
Alarm  Ne

Napájení a další parametry

Nabíjení baterie trvá 120 minut, což je o půl hodiny delší doba, než vydrží sekačka v provozu. Tento poměr je tedy poměrně nepříznivý. Vyšší je i hlučnost, 65 dB je nejvyšší hodnota v našem srovnání (květen 2019). Stále se ale jedná o poměrně tichý stroj, který vás nebude při pohybu na zahradě příliš obtěžovat. Hmotnost 8,5 kilogramu pocítíte při manipulaci se sekačkou, na její fungování ale nemá žádný vliv. Rozměry samotného přístroje výrobce bohužel neuvádí.

Parametr Tento produkt
Doba nabíjení (min)  120
Doba provozu (min)  90
Hlučnost (dB)  65
Hmotnost (kg) 8,5

Závěr

Riwall PRO RRM 1000 je základní robotická sekačka vhodná spíše pro nenáročné uživatele. Sekat s ní můžete plochu až 1 000 m2. Jedná se o přístroj s nízkou pořizovací cenou, čemuž odpovídají také jeho parametry. Záběr sekačky je 24 cm, sekat dokáže až ve 30° svahu. Výbava funkcemi je všal spíše slabá. Nechybí sice žádné ze senzorů, ale nenajdete u ní displej ani bezpečnostní prvky jako je alarm či PIN kód.

Jestliže hledáte sekačku na podobně velkou plochu, ale s lepším vybavením, doporučujeme recenzi sekačky Worx WG791E.1 Landroid M 1000.