Recenze a porovnání Solo by AL-KO Robolinho 700 I | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Solo by AL-KO Robolinho 700 I

Klady

  • Ovládání pomocí aplikace
  • Široký záběr
  • 4 nože

Zápory

  • Vyšší hmotnost
  • Průměrná hlučnost
  • Vyšší cena
23 000 Kč Orientační cena

Parametry sečení

Solo by AL-KO Robolinho 700 I je sekačka určená na plochy do 700 m2. Záběr sečení čtyř žiletkových nožů je 22 centimetrů, což je poměrně běžná hodnota i mezi sekačkami na velké plochy. Výška sečení lze nastavit podle vlastních preferencí v rozmezí mezi 25 a 55 milimetry. Pro sečení odlehlejších ploch v rámci jedné zahradě je možné nastavit sekundární zónu sečení. Sečení nakloněných ploch není pro sekačku problém až do sklonu 45 %, což je jedna z nejvyšších hodnot vůbec.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Maximální plocha (m2)

700

Šířka záběru (cm)

22

Typ nože

4 otočné žiletkové nože

Minimální výška sečení (mm)

25

Maximální výška sečení (mm)

55

Maximální počet sečených zón

2

Maximální sklon uvnitř pracovní plochy (%)

45

Vybavení a funkce

Vybavení funkcemi je silnou stránkou této sekačky. I když výrobce nezmiňuje přítomnost Bluetooth, je možné ovládat sekačku prostřednictvím aplikace a to pomocí radiového signálu. Samozřejmostí je LCD displej, který v kombinaci s klávesnicí umožňuje nastavení sekačky. Před zloději či neoprávněným přenastavením chrání sekačku PIN kód, který je třeba zadat při každé manipulaci. Dále je sekačka vybavena senzory nárazu, náklonu, deště i zdvižení. Ten zastaví sekačku ve chvíli, kdy ji zvednete ze země, a zabrání tak nepříjemným zraněním.

Parametr Tento produkt
Aplikace

Ano

Displej

Ano

PIN kód

Ano

Senzor nárazu

Ano

Senzor náklonu

Ano

Senzor deště

Ano

Senzor zdvižení

Ano

Napájení a další parametry

Co se týká poměru doby nabíjení a provozu, jsou tyto časy zcela vyrovnané. Po hodině nabíjení je tedy sekačka schopná hodinu sekat. Co se týká hlučnosti, úroveň je v případě této sekačky 60 dB, což je běžná hodnota, kterou lze považovat za průměrnou. Sekání by vás tedy nemělo příliš obtěžovat při běžných činnostech. Vzhledem k určení pro dané plochy jsou rozměry těla sekačky poměrně běžné. Na délku měří 60 centimetrů, do šířky 40 centimetrů a do výšky ční 29 centimetry. Mírně vyšší hmotnost 9,1 kg pocítíte pouze při manipulaci, kterou pravděpodobně nebudete provádět příliš často.

Parametr Tento produkt
Doba nabíjení (min)

60

Doba provozu (min)

60

Hlučnost (dB)

60

Délka (cm)

60

Šířka (cm)

40

Výška (cm)

29

Hmotnost (kg)

9,1

Závěr

Solo by AL-KO Robolinho 700 I je robotická sekačka určená na plochy do 700 m2. Je vybavena žiletkovými noži se šířkou záběru 22 cm. Výhodou je možnost ovládání sekačky na dálku pomocí chytré aplikace, která komunikuje prostřednictvím radiového signálu. Dále má sekačka klasické funkce jako jsou senzory náklonu, nárazu, zdvižení či deště. Hlučnost je poměrně běžných 60 dB, což by vás nemělo nijak zvlášť obtěžovat. Pokud plánujete sekačku často přenášet, mohla by vás trochu odradit vyšší hmotnost 9,1 kg.

Jestliže sháníte sekačku na mírně menší sečenou plochu a nevyžadujete ovládání pomocí aplikace, doporučujeme k přečtení recenzi sekačky McCulloch RM 600, která je navíc o několik tisícovek levnější.

23 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Solo by AL-KO Robolinho 700 I
Dana Široká
Redaktorka
Dana má díky působení v naší redakci zkušenosti se srovnáváním rozličných typů produktů. Zároveň se aktivně zajímá o nejrůznější vychytávky a chytré produkty, které mohou člověku usnadnit péči o dům a zahradu. Díky pečlivému průzkumu trhu s robotickými sekačkami vám dokáže poradit, jaké parametry při výběru zohlednit a proč přihlížet k velikosti sečeného pozemku.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Solo by AL-KO Robolinho 700 I

Solo by AL-KO Robolinho 700 I

23 000 Kč Orientační cena