Recenze a test STIGA Autoclip 225 S | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test STIGA Autoclip 225 S

0. místo
90,2 % Celkové hodnocení
 • Celková kvalita
 • Náročnější údržba
40 000 Kč Orientační cena
 • 9,1/10
  Hodnocení sekání
 • 8,3/10
  Hodnocení pohonu a výkonu
 • 10/10
  Hodnocení funkcí
 • 90,2 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Robotická sekačka STIGA Autoclip 225 S zaujme nadčasovým designem, který působí velmi elegantně a zároveň odolně. I přes tento fakt zachovává poměrně přijatelnou hmotnost 9,8 kg, díky které je její manipulace poměrně snadným úkonem. Co se týče hlučnosti, garantovaná hluková hladina dosahuje hodnoty 65 dB, což je zvuk, který lze přirovnat například ke zvuky pračky v chodu.

V ohledu kvalit akumulátoru nás poměrně zklamala dlouhá doba nabíjení 120 minut, na druhou stranu je nutné konstatovat, že následná výdrž 150 minut na jedno nabití je velmi slušná a rozhodně řadí sekačku k nadprůměru. Šířka záběru přináší 24 cm a znamená zhruba průměrné hodnoty které jsou dostačující pro běžně velké zahrady. Maximální sklon plochy, se kterým si sekačka poradí,  je 45 %. Poradí si tedy i ve svatějším terénu, v rámci našeho testu (v březnu 2019) dosahuje nadprůměrné hodnoty. Stanice by ale měla být umístěna ve svahu maximálně 20 %.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Stiga

100 % Neuvedeno
Hmotnost (kg)

9,8

0,00
Hlučnost (dB)

65

0,00
Doba nabíjení (min)

120

0,00
Výdrž baterie (min)

150

0,00
Záběr (cm)

24

0,00
Maximální sklon plochy (%)

45

0,00
Minimální výška střihu (mm)

25

0,00
Maximální výška střihu (mm)

60

0,00

Hodnocení funkcí

Co se týče vybavení funkcemi, potěší vás jistě přítomnost senzoru náklonu a možnost zablokovat sekačku přístupovým PIN kódem. Z bezpečnostních prvků je sekačka dále vybavena alarmem, který upozorňuje na neoprávněné zvednutí. Díky LCD displeji se sekačka snadno nastavuje, zabudovaný Bluetooth přijímač v základu navíc umožňuje úpravu nastavení pohodlně v mobilní aplikaci.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
LCD displej

Ano

100 % Neuvedeno
Alarm

Ano

100 % Neuvedeno
PIN

Ano

100 % Neuvedeno
Senzor náklonu

Ano

100 % Neuvedeno

Naše hodnocení a závěr

STIGA Autoclip 225 S je robotická sekačka střední cenové kategorie, která uspokojí všechny zákazníky s vysokými požadavky, kteří ale nechtějí za zařízení utrácet astronomické částky. Její hlavní doménou jsou všeobecně nadprůměrné parametry, které z ní dělají velmi univerzální zařízení. Má dlouho výdrž baterie, poseká terén i ve sklonu 45 % a navíc ji lze nastavovat pomocí mobilní aplikace. Nevýhodou je naopak složitější údržba. Pokud hledáte všeobecně kvalitnější sekačku, můžeme vám doporučit například Husqvarna Automower 450X.

40 000 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: STIGA Autoclip 225 S | Hodnocení: 90,2 %
Veronika Vyskočilová se v naší redakci věnuje výběru a srovnávání produktů už několik let. Dokáže vám proto osvětlit jednotlivé parametry a aspekty výběru robotických sekaček. Vysvětlí vám, co se děje s posečenou trávou a jak je potřeba ohraničit pozemek, aby sekačka věděla, kam zajet a kam zase ne. Na našich stránkách se věnuje také srovnání domácích a kuchyňských pomocníků, jako jsou lednice, různé druhy vysavačů a mixérů.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze STIGA Autoclip 225 S

STIGA Autoclip 225 S

0. místo  v porovnání
40 000 Kč Orientační cena