Menu

Robzone Duoro XControl Profi – Recenze, testy a srovnání

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší poměr výkon/cena v kategorii Robotické mopy

Klady

  • Vynikající parametry
  • 2 úrovně vlhčení podlahy
  • Vytírání s dezinfekcí
  • Vysává a vytírá zároveň
  • Detekce nečistot

Zápory

  • Vysoká cena
  • Neupřesněný typ HEPA filtrace
10 200 Kč Orientační cena

Robzone Duoro XControl Profi je vhodným řešením pro úklid domácností, ve kterých se kombinují koberce a tvrdé podlahy choulostivé na zvýšenou vlhkost. Zaujme svými funkcemi a možností ovládání přes aplikaci.

Základní charakteristiky

Robzone Duoro XControl Profi je kombinovaný robotický vysavač s mopem, který tak zajistí kompletní úklid koberců a tvrdých podlah. Spadá sice do vyšší cenové kategorie, na druhou stranu v rámci cenové kategorie vyniká řadou parametrů na vynikající úrovni a bohatou funkční výbavou. Je skvělým řešením do domácností, kde se kromě koberců nachází také dřevěné či laminátové podlahy choulostivé na zvýšenou vlhkost. Tento model totiž dokáže podlahu po vytření také vysoušet, což je v rámci robotických mopů nadstandardní funkce.

Zajímavostí je to, že si můžete zvolit, zda má vysavač jen vysávat, vysávat a zároveň i vytírat na sucho, nebo vysávat, vytírat na mokro a zároveň vysoušet. V balení navíc najdete dvě mopovací nádržky, jednu pro klasické vytírání a druhou pro intenzivní vytírání s dezinfekcí. Jako jeden z mála kombinovaných modelů tak má funkci vytírání dobře propracovanou. Na jedno nabití vytře až 80 metrů čtverečních, vysát dokáže až 240 metrů čtverečních, což jsou skvělé hodnoty.

Pozitivně hodnotíme také možnost ovládání přes mobilní aplikaci, která vám zároveň otevře dveře k dalším funkcím, jako je programování úklidu, nastavení časovače nebo sledování online trasy úklidu. Výhodou je, že je prostředí aplikace v českém jazyce, což u konkurence není samozřejmostí. Za negativum označujeme to, že výrobce neupřesňuje úroveň HEPA filtrace a také vyšší pořizovací cenu.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Robzone

Typ

Robotický vysavač s funkcí mopování

Určení

Tvrdé podlahy i koberce

Navigace

Inteligentní navigace Xlogic

Doba provozu (minuty)

150

Doba nabíjení (hodiny)

3–4

Filtrace

HEPA filtr

Výška robota (cm)

9

Vysávání koberců

Ano

Suché mopování

Ano

Mokré mopování

Ano

Sušení podlahy

Ano

Virtuální zábrana

Ano

Senzor proti pádu ze schodů

Ano

Detekce nečistot

Ano

Dálkový ovladač

Ano

WiFi a mobilní aplikace

Ano

Časovač

Ano

Automatické dobíjení během úklidu

Ano

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

V době psaní této recenze sklízí Robzone Duoro XControl Profi stovky uživatelských hodnocení, což svědčí o vysoké míře prodejnosti výrobku. Například na portále heureka.cz činí průměr všech hodnocení 88 %, což je slušná hodnota. Uživatelé nejčastěji pozitivně hodnotí kvalitu úklid koberců i tvrdých podlah, a to i v domácnosti s mazlíčky. Výhodu spatřují také v dobré orientaci v prostoru, kterou tento model zvládá lépe než předchozí řada stejné značky, a také v nízké výšce, díky které vysavač projede i pod nábytkem.

Mezi negativními ohlasy se pak objevuje například výtka k zamotání do kabelů při úklidu, což je ale u robotických vysavačů či mopů běžné. Některým uživatelům se pak nezamlouvá objem nádržky na vodu, který není dostačující pro větší plochy.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Jako hlavní výhodu tohoto robotického vysavače a mopu 2v1 označujeme propracovanou funkci vytírání. Robot totiž dokáže podlahu současně i vysoušet, přitom jde o funkci, kterou většina těchto pomocníků nenabízí. Díky tomu je vhodný i pro úklid velmi citlivých povrchů, jako jsou dřevěné a laminátové podlahy. Pozitivně hodnotíme dobrý poměr výdrže baterie a doby nabíjení, navíc mu nechybí ani automatické dobíjení ve stanici. Stejně tak plusové body robot získává za funkční výbavu. Za negativum považujeme neupřesněnou třídu HEPA filtrace a vyšší cenu v porovnání s vybranou konkurencí.

Porovnání s alternativami

Pokud zatím nejste pro Robzone Duoro XControl Profi 100% rozhodnutí, může vám v rozhodování pomoci prohlédnout si alternativní produkty s podobnými parametry. Za zhlédnutí stojí například iRobot Braava Jet m6, což je jeden z nejlépe hodnocených robotických mopů na českém trhu. Nutno však upozornit, že jde o mop, neumí tudíž vysávat. Na druhou stranu je jeho doménou vynikající spolupráce s robotickými vysavači stejné značky, v páru pak zajistí perfektní výsledky při suchém i mokrém úklidu domácnosti.

Alternativně vám můžeme doporučit také zajímavý model Xiaomi Robot Vacuum X10+, který konkurenci zastiňuje mnoha vychytávkami. Jde rovněž o kombinovaný vysavač s funkcí vytírání, který však disponuje vlastní stanicí, která zajišťuje vyprazdňování nádoby na prach, čištění a sušení mopovacích utěrek nebo automatické doplňování vody pro ještě delší úklid. Model od Xiaomi je však oproti Robzone o něco dražší.

Závěrečné shrnutí

Robzone Duoro XControl Profi je ideálním řešením do domácností, ve kterých se kombinují koberce a podlahy choulostivé na zvýšenou vlhkost, tedy typicky dřevěné a laminátové. Výhodou je totiž jeho pokročilé vytírání nabízející dvě úrovně vlhčení podlahy s možností dezinfekce či vysoušení, což je v rámci robotických mopů nadstandardní funkce. Kladně hodnotíme také detekci více znečištěných míst, se kterými mají konkurenční výrobky leckdy problém.

Plusové body robot získává i za nadprůměrnou výdrž baterie, přičemž nabíjení mu trvá poměrně standardní 3 až 4 hodiny. Pozitivum je také možnost ovládání skrze mobilní aplikaci, se kterou získáte i další přídavné funkce. Negativně hodnotíme fakt, že výrobce neupřesňuje úroveň HEPA filtrace a také vyšší pořizovací cenu.

10 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Robzone Duoro XControl Profi | Hodnocení: Velmi dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka

Iva se už bezmála 5 let pohybuje v prostředí online marketingu, kde nasbírala celou řadu zkušeností, a to jak z oblasti copywritingu, který je její srdeční záležitostí, tak i ze světa SEO. Nejraději se věnuje tématům okolo domácích spotřebičů, protože je i sama testuje, a sportu, kterým se snaží vyvažovat hodiny strávené u počítače.


Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobrý den,
dotaz nemám, ale mám špatnou zkušenost s tímto vysavačem. Po roce mi začal displej stroje vynechávat části písmen, jednou jsem ho nechal opravit. Poté opravě došlo k té samé závadě. Už ale nato nemám nervy, abych opět opravoval něco co je asi od počátku konstrukčně špatně. Za mě ani v dokovací stanici zbytečně hodně svítí. Určitě se asi budu dívat po jiném produktu. Jsem zklamán.

Dalibor Macák dalibor.macak@seznam.cz

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Robzone Duoro XControl Profi

Robzone Duoro XControl Profi

10 200 Kč Orientační cena